Przeczytasz w 2 min 25 lis 2022

You have the power! Masz moc, by być tym, kim chcesz.

tekst: Zofia O.
Przeczytasz w 2 min

 “A girl should be two things: who and what she wants” – słowa przypisywane Coco Chanel stają się mottem najnowszej kolekcji Answear.LAB. Możesz wszystko, masz w sobie moc, by raz na zawsze uciec schematom i żyć w pełnej, nieskrępowanej stereotypami, wolności.

Co powinna robić kobieta?

“Powinna”. Ten czasownik w przypadku zadań i obowiązków kobiet przewija się dość często zarówno w mowie, jak i piśmie. Kobiety powinny nosić określone rzeczy pasujące do ich urody, wieku i sylwetki. W określony sposób powinny wychowywać dzieci, zachowywać się, tworzyć swoją codzienną rutynę, kształtować swój wizerunek. Kobiece życie oprawione w sztywne ramy zakazów i nakazów nieustannie podlega ocenie  przez różnorakich krytyków – społeczeństwo, które przecież wie, co kobiecie wypada, a czego absolutnie nie. Tymczasem, jedyną instancją do orzekania o takich rzeczach jesteś TY. Najlepiej wiesz, co możesz, chcesz i powinnaś robić, kim i jaką osobą być.

To Twoje życie, Twoje zasady i Twoja moc, o czym przypomina Ci Answear.LAB. Najnowsza kolekcja  YOU HAVE THE POWER, skąpana w kojarzących się z wolnością i energią odcieniach niebieskiego, jest afirmacją kobiecej sprawczości i autonomii. Marka kolejny raz porusza temat bliski jej sercu, podkreślając na każdym kroku, że masz wybór i siłę, by go zrealizować.


Masz tę MOC!

Być może nuciłaś po cichu piosenkę disneyowskiej Elsy… Pora urzeczywistnić swoją bajkę i uwierzyć we własną siłę. Powtarzałyśmy to wielokrotnie i będziemy do skutku, bo wierzymy, że w każdej kobiecie drzemią ogromne pokłady mocy. Marzenia, ambicje, chęci kłębią się i pulsują, szukając ujścia. Tylko od Ciebie zależy, kiedy i w jaki sposób je uwolnisz.

Swoją moc możesz wyzwolić w każdej chwili! Choćby po to, aby wyjść poza schemat i wreszcie zacząć żyć w sposób taki, jaki pragniesz – bez zwracania uwagi na to, co mówią inni. Słowo “powinnaś” wyrzuć do językowego kosza.

 

Przeczytaj inne artykuły