6 porad modowych prosto od mieszkanek Nowego Jorku

Anna Szwec - 13/04/18

Miasto, które nigdy nie śpi, w kwestiach mody kieruje się własnymi zasadami. Sprawdź porady modowe prosto od mieszkanek Nowego Jorku! 


źródło: https://images.summitmedia-digital.com/preview/images/articles/2015/09/15/george/insert2.jpg

Nie bez powodu, Nowy Jork jest uważany za modową stolicę świata. Wystarczy jedna przejażdżka metrem, aby zorientować się, że masz do czynienia z metropolią, która konsekwentnie dostarcza całemu światu modowych inspiracji. Nie trzeba dodawać, że wycieczka do Nowego Jorku może być jednym z największych motorów napędowych do zmian w twojej garderobie. Mimo, że przed przyjazdem do NYC mogłaś zadowolić się zwykłymi dżinsami i koszulką, wystarczy kilka dni w „Wielkim Jabłku”, aby poddać się kreatywnej energii i stylistycznej fantazji jego mieszkańców. I choć nie każda osoba ma takie aspiracje, takie jak Carrie Bradshaw (lub chęć do noszenia baletowej do pracy), przedstawiamy 6 zasad stylu, których uczysz się, mieszkając w tym niesamowitym mieście.

Buty na zmianę 

Ta lekcja jest prawdopodobnie pierwszą, której zignorowanie da Ci nauczkę na przyszłość. Nie ma mowy, aby przetrwać podróże metrem, dzień w biurze, spacery po mieście, wypady do muzeów i wieczorne kolacje, podczas gdy palce u stóp są ściągnięte w fantazyjne szpilki. Szybko poznajesz zalety „buta dojeżdżającego„, jak potocznie nazywane są buty na zmianę i przestaniesz przejmować się tym, jak to wygląda.

All Black jest sposobem na życie

Po kilku miesiącach życia w Nowym Jorku możesz pewnego dnia spojrzeć na swój strój  i uświadomić sobie, że w zeszłym tygodniu od stóp do głów nosiłaś różne odcienie czerni. Nie martw się – całkowicie czarny wygląd jest praktycznie oznaką honoru i tym, co oddziela mieszkańców od turystów.

…jest nim także totalne szaleństwo!

Nowy Jork to miejsce, które od zawsze przyciągało rzesze artystów i ekscentryków. Jeśli więc chcesz nosić kurtkę w kropki z dopasowanym jedwabnym turbanem na głowie i tenisówkami na niebotycznej platformie, droga wolna! Prawdopodobnie i tak nie będziesz najbardziej fantazyjnie ubraną na ulicy.

Manicure nie jest opcjonalny

Dobry wygląd w Nowym Jorku, obejmuje Twój look od stóp do głów. I jeśli myślisz, że Twoje paznokcie umkną czyjejś uwadze – mylisz się. Przy tak wielu niedrogich salonach manicure praktycznie na każdym kroku, nie ma wymówki, by mieć zaniedbane paznokcie.

Idź do klubu w tenisówkach

Jeśli masz zamiar tańczyć i chcesz szaleć na parkiecie całą noc, będziesz potrzebować stabilnej pary sneakersów. Ale uważaj – nie może być to para starych adidasów. Jeśli chcesz odnaleźć się w tłumie modnych lokalsów, będziesz musiała postawić na najnowsze modele rozchwytywane przez sneakerheadów albo najmodniejsze kolaboracje sezonu.

Przyzwyczaj się do noszenia kilku toreb

Jeśli nie nosisz co najmniej siedmiu torebek, prawdopodobnie o czymś zapomniałeś. Kobieta, która biega po mieście wyłącznie z kopertówką to miejska legenda. Ewentualnie jest mityczną istotą wysłaną z innej planety, albo nie wybiera się dalej niż dwa przecznice od jej mieszkania. Potrzebujesz torby do pracy, codziennej torebki, torby sportowej, torby na laptopa, torebeczki z lunchem…lista może się jeszcze wydłużyć.

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Trencz na wiosnę – nowe odsłony modowego klasyka>>

Jak stylowo podkreślić dekolt? Poznaj te sposoby!>>

Wild Nature – nowa kolekcja marki Answear>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear