Dajemy słowo: Siostrzeństwo

Przeczytasz w 2 min

Czym jest siostrzeństwo? To jedność mimo różnicy zdań, doświadczeń i światopoglądu. To niewidzialna więź łącząca kobiety, której nie sposób opisać żadnym synonimem. Definicji słowa „siostrzeństwo” na próżno jednak szukać w słownikach języka polskiego. Akcja „Dajemy słowo: Siostrzeństwo”, inicjowana przez Answear.LAB, ma to zmienić. Czytaj dalej Dajemy słowo: Siostrzeństwo

siostrzeństwo

„Niech nam się to siostrzeństwo upowszechnia!”

Przeczytasz w 6 min

Przyjmujemy często, że nie ma potrzeby tworzenia nowych słów, gdy mamy już w języku coś, co pozwala oddać dane zjawisko. „Skoro mamy braterstwo, to po co nam siostrzeństwo”? No, chociażby po to, aby zauważyć to, co „po drugiej stronie płci” – mówi Maciej Makselon* w rozmowie z Martyną Faustyną Zachorską*.

Czytaj dalej „Niech nam się to siostrzeństwo upowszechnia!”

Sylwia Chutnik: Koleżankowanie się

Przeczytasz w 6 min

Czasami wydaje nam się, że siostrzeństwo powinno być milusie jak puszek i sympatyczne jak jednorożec. I kiedy nadchodzi rozczarowanie, to przestajemy wierzyć w całą koncepcję. Warto jednak pamiętać, że jedna osoba to nie wszystkie, a kobieta też człowiek i – jak każdy – może być różna. Jak i nasze relacje z innymi kobietami.

Czytaj dalej Sylwia Chutnik: Koleżankowanie się