Przeczytasz w 5 min 23 maj 2024

Otwieramy Answear Concept Store w Fabryce Norblina!

tekst: Sara
Answear Concept Store
Przeczytasz w 5 min

Answear Concept Store otworzył się właśnie w prestiżowej, warszawskiej Fabryce Norblina. W estetycznych, zaaranżowanych w niestandardowy sposób wnętrzach, moda łączy się z kreatywnością, wynosząc doświadczenia zakupowe na najwyższy poziom. Odkryj z nami ten wyjątkowy punkt modowy na mapie Warszawy.

W centrum Warszawy, na ulicy Żelaznej, w znanej i chętnie odwiedzanej Fabryce Norblina otworzył się Answear Concept Store. 2000 mkw powierzchni sklepu podzielono na strefy produktowe. Każdą z nich wypełnia wszechstronna i zróżnicowana oferta takich marek jak Michael Kors, Victoria Beckham, Nanushka, Iro, Diesel, AllSaints, Tory Burch, Missoni, Giuseppe Zanotti, Coach, Swarovski, czy Furla, a także adidas, Calvin Klein, Boss, Tommy Hilfiger czy Polo Ralph Lauren.

Answear Concept Store to jednak coś więcej niż sklep. To przestrzeń, w której zakupy stają się niezapomnianym doświadczeniem. Oprócz wyselekcjonowanych, ekskluzywnych kolekcji ulubionych marek modowych, na miejscu czekają na klientów strefy relaksu, rozrywki i inspiracji. – Otwarcie concept store w takiej formie i tej konkretnej, pieczołowicie wybranej lokalizacji, jest także realizacją założeń naszej strategii oraz dopełnieniem zmiany pozycjonowania marki Answear i jej oferty “premium fashion brands” – mówi Marta Sawicka, dyrektorka marketingu wizerunkowego Answear.com.

Wystrój wnętrza, który robi wrażenie

W aranżacji wnętrza concept store kluczową rolę odgrywają kolory, wykorzystane materiały nawiązujące do natury oraz starannie dobrane detale takie jak: wykonana na zamówienie drewniana podłoga, niestandardowe meble zaprojektowane na potrzeby sklepu oraz artystyczne, olbrzymie witryny zaprojektowane przez Annę Szczęsny, artystkę znana ze współpracy z największymi domami mody.

Do Answear Concept Store prowadzą dwa główne wejścia. Pierwsze z nich kieruje wprost do strefy mody smart, w której ciemniejsze zestawienia kolorów zachęcają do odkrywania bardziej eleganckich i wyrafinowanych propozycji. Drugie wejście wprowadza natomiast w jaśniejsze zestawienia, ożywiające atmosferę i prezentujące bardziej swobodne, lekkie stylizacje.

– Salon podzielony jest na sektor damski i męski. Pierwsza strefa to kraina elegancji, gdzie ciemne wykończenia i mosiężne akcenty splatają się z naturalnym pięknem drewna i kamienia. Ściany ozdobione wyrafinowanymi tapetami mieszają się z ciemnym tynkiem stworzonym na indywidualne zamówienie. Materiały takie jak blacha i szkło, oddają scenerię minimalistycznego wyrafinowania – opisuje Iwona Kwadrans, managerka ds. aranżacji wnętrz w Answear.com.

Wyróżnikiem Answear Concept Store są także przestronne przymierzalnie ze strefą odpoczynku dla osób towarzyszących zachowane w jasnej kolorystyce, z dużymi komfortowymi kabinami. Pomiędzy strefami znajdziemy natomiast przymierzalnie uzupełniające w formie intrygujących, wolnostojących brył.

Więcej niż sklep

Answear Concept Store to miejsce wykraczające poza powszechne rozumienie sklepu, w którym kupujemy gotowe produkty. Najbarwniejszą i najbardziej kreatywną strefą sklepu jest punkt customizacji i przeróbek “Krawiec”, w którym, na różne sposoby, można spersonalizować lub dostosować do swoich potrzeb zakupione rzeczy. Punkt “Krawiec” to także możliwość poprawek krawieckich, od tych najprostszych, jak skrócenie i przeszycie, po bardziej skomplikowane, wyceniane indywidualnie usługi. Dla osób o artystycznym zacięciu istnieje możliwość customizacji ubrań, butów i torebek za pomocą markerów i farb.

Na terenie concept store znajduje się także kawiarnia Answear x Coffeedesk. To autorski projekt, otoczony roślinną oranżerią, w której można delektować się doskonałą kawą speciality i nie tylko. Za najwyższą jakość oferty kawiarni odpowiadają bariści z zespołu marki Coffeedesk. Głównym gatunkiem ziaren, wykorzystanych do przygotowywania espresso i kaw mlecznych, jest brazylijski Campo das Vertentes. Ponadto, na miejscu można spróbować różnych rodzajów kaw, od fermentowanych, po te wyhodowane na wulkanicznych glebach lub wyróżniające się subtelnym posmakiem pomidorów.

Concept store jest również miejscem spotkań zarówno z klientami, jaki ludźmi ze świata mody oraz kultury. Organizowane w nim eventy we współpracy z markami, będą okazją do jeszcze lepszego poznania oferty produktowej oraz idei stojącej za rozwojem brandów dostępnych na Answear.com. A to tylko niektóre z planowanych aktywności, które będą miały miejsce w przestrzeni sklepu na 2. piętrze w budynku “Plater” Fabryki Norblina.

Balans technologii i prawdziwych doświadczeń zakupowych

Przestrzeń Answear Concept Store została stworzona z myślą o wymagającym kliencie. Już od wejścia przywitają ich doradcy, którzy są nie tylko sprzedawcami, ale przede wszystkim mają za zadanie realnie wspierać konsumentów w modowych wyborach, znają się na trendach i doskonale orientują w bieżących modowych wydarzeniach.

– Człowiek pozostaje dla nas najważniejszy, a technologia ma wspierać jedynie proces zakupowy – mówi Marta Sawicka, wyjaśniając jaka idea przyświecała projektowaniu doświadczeń konsumentów w concept store.

Wśród udogodnień można wymienić m.in. przestronne, inteligentne przymierzalnie umożliwiające szybki wybór rozmiaru czy koloru odzieży bez wychodzenia z przymierzalni, ekrany zlokalizowane na terenie sklepu o podwyższonej matowości dla komfortu wizualnego klientów oraz, zastosowane po raz pierwszy na świecie, ultranowoczesne komputery kasowe Elo Touch z dwoma ekranami dla sprzedawcy i klienta, które czynią zakupy interaktywnymi i transparentnymi. Ponadto na miejscu dostępny będzie Pickup Point, czyli stanowisko do odbierania zamówień online, dokonanych na www.answear.com, wraz z opcją przymierzenia zamówionych rzeczy, a także wyprasowania ich na miejscu.

Każdy z elementów składających się na wystrój i funkcjonalność Answear Concept Store sprawia, że zakupy stają się tam prawdziwą przyjemnością.

Przeczytaj inne artykuły

stopka