Przeczytasz w 3 min 18 cze 2019

Pokochaj swoją sylwetkę z ANSWEAR – kilka słów o body positive

tekst: Justyna M.
body positive
Przeczytasz w 3 min

Nie każda sylwetka jest perfekcyjna, ale każda jest piękna – to przesłanie naszego projektu , w którym przede wszystkim uczymy pozytywnego myślenia o sobie zgodnie z filozofią body positive.  Dowiedz się, jak zaakceptować swoje ciało i czuć się dobrze każdego dnia!

Uważasz, że wszystkie ubrania leżą na Tobie beznadziejnie? Masz kompleksy, bo Twoja sylwetka nie pasuje do kanonu lansowanego w mediach? Niestety, w czasach perfekcyjności wiele kobiet nie akceptuje swojej sylwetki. Część dąży do nieosiągalnego, sztucznego ideału, inne dobijają się negatywnym myśleniem i kiepskim samopoczuciem. Pora to zmienić – nasz nowy projekt, nauczy Cię nie tylko dobierać ubrania do swojego typu sylwetki, ale przede wszystkim samoakceptacji i pozytywnego myślenia. Koniec ciągłego narzekania i czarnych myśli! Każda z nas jest piękna, każda z nas może oszałamiać swoim wyglądem i być dumna z tego, czym obdarzyła ją natura. Przez najbliższe 2 miesiące pokażemy Ci, że możesz czuć się pięknie bez względu na rozmiar, wiek czy kształt sylwetki. Ograniczenia tkwią tylko w Twojej głowie – naucz się z nimi walczyć i zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś. Bo przecież jesteś piękna!

abc stylu

Czym jest body positive?

Ruch Body positive powstał w opozycji do lansowanego w mediach nierealnego ideału uosabianego przez wysokąmodelkę  w rozmiarze 34 pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości.  Body positive zachęca do życia w zgodzie z sobą oraz samoakceptacjil . W myśl tej idei chcemy udowodnić wszystkim kobietom, że mogą poczuć się pięknie i pokochać swoje ciało takim, jakie jest. Kluczem jest zaakceptowanie własnych niedoskonałości i dostrzeżenie mocnych stron. Ubrania są tu tylko pomocą i służą podkreślenia piękna, które tkwi głęboko w nas.

sylwetka y sukienka

jaka jest sylwetka L

Jak pokochać siebie?

Aby pokochać swoje ciało, zacznij od głowy, a dokładnie tego, co w niej tkwi. Kompleksy z dzieciństwa, błędne postrzeganie swojej sylwetki, dostrzeganie własnych wad i porównywanie się z innymi kobietami… To wszystko można zwalczyć, choć przed Tobą trudna i wyboista droga. Na samym początku przyjrzyj się swojemu ciału i pomyśl, co pięknego w nim widzisz. Weź pod uwagę wszystko: kształty, kolory, strukturę. Może to być gładka skóra, wcięcie w talii, duża pupa lub niesamowity kolor oczu czy włosów. Na pewno znajdziesz wiele takich pozytywnych elementów! A potem codziennie sobie powtarzaj wszystkie komplementy i absolutnie nie myśl o wadach. Z czasem zmienisz swoje nastawienie do ciała i pojmowania piękna, a otoczenie dostrzeże w Tobie przemianę. I zapomnij o kompleksach – wynikają one z komentarzy obcych ludzi i wcale nie muszą być faktyczną wadą.

O tym, jak ważne jest pokochanie siebie, dowiedziały się uczestniczki cyklu “ABC Stylu”, który wspiera nasz projekt. 9 odcinków, 9 niesamowitych kobiet i spora dawka motywacji dla każdej z nas. ABC Stylu to nie tylko zmiana swojego wizerunku i rozpoznanie typu sylwetki – to przede wszystkim sztuka pokochania swojego ciała i komplementowania go.

Dowiedz się więcej o projekcie i poznaj uczestniczki metamorfoz >>>

Zanim jednak przystąpisz do zmian swojego wizerunku i wyboru odpowiednich stylizacji, pamiętaj, że wszystko zaczyna się w Twojej głowie. Nawet perfekcyjny outfit wyblaknie przy złym samopoczuciu i braku akceptacji swojego ciała.

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

ABC Stylu – Sylwetka S >>>

ABC Stylu – Sylwetka Y >>>

ABC Stylu – Sylwetka W >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły