Przeczytasz w 2 min 10 lis 2022

Answear Graphic Design Masters – wyjątkowe produkty w artystycznym wydaniu

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 2 min

Answear Graphic Design Masters to międzynarodowy konkurs dedykowanym artystom – grafikom, którzy pasjonują się sztuką digitalową, kochają modę i lubią wyzwania. Uwolnij swoje kreatywne moce i pokaż światu artystyczną duszę – na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 9500 euro!

Lifespiration Starts Here – kierując się tą myślą przewodnią, lifespiracji szukamy tym razem w świecie designu, próbując stworzyć niesamowity mariaż sztuki i mody. Tym razem do projektu Answear Graphic Design Masters zapraszamy utalentowanych twórców z całego świata, którzy wydobędą piękno produktów z naszej oferty, nadadzą im nowego znaczenia i stworzą kreatywne, zaskakujące, niebanalne grafiki. Nieważne, czy zajmujesz się grafiką komputerową zawodowo, czy tylko amatorsko – jeśli tylko masz skończone 18 lat, łap za myszkę lub rysik od tabletu i stwórz swoje małe dzieło sztuki.Zasady konkursu

Na czym polega konkurs Answear Graphic Design Masters? Twoim zadaniem jest stworzenie grafiki z wykorzystaniem zdjęć wyjątkowych produktów z  naszej oferty. Materiały potrzebne do stworzenia grafiki znajdziesz na stronie konkursu – wyłoniliśmy dla Ciebie najciekawsze modowe propozycje, które zaskakują formą, kolorem, urzekają detalami. Liczymy, że z ich udziałem stworzysz coś naprawdę fantastycznego!

Z bazy przygotowanych zdjęć wystarczy, że wybierzesz interesujące ujęcia dowolnego produktu, a następnie nadasz mu nowy kontekst, poprzez stworzenie efektownego graficznego projektu. Masz czas do 31.01.2023 r. Zwycięzców poznamy już w lutym 2023! Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody pieniężne – laureat pierwszego miejsca może liczyć na 5000 euro.

Answear Graphic Design Masters – inspirujące jury

O wyborze najlepszych z najlepszych zadecyduje międzynarodowe jury złożone z ekspertów z całej Europy. Jego przewodniczącym jest Marcin Franczak – Answear Creative Director z prawie 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu identyfikacji wizualnej największych modowych marek i mediów. W gronie jury znalazła się także uznana słowacka ilustratorka Petra Slamková, pochodząca z Bułgarii Maria Todorova – współzałożycielka, CEO i dyrektor kreatywny agencji Next-DC, która doświadczenie zdobywała w uznanych agencjach reklamowych (Havas, Ogilvy&Mather) oraz specjalista w dziedzinie projektowania graficznego i ilustracji mody, artysta Mitja Bokun ze Słowenii. W wyborze zwycięzców jury będzie kierować się swoimi doznaniami artystycznymi i wizualnymi oraz kwestiami związanymi z pomysłem wykorzystania wizerunku produktu, jego rozpoznawalnością oraz ideą nadania mu nowego kontekstu.

Przeczytaj inne artykuły