Przeczytasz w 3 min 18 lis 2022

#Wszechmocne2022 – poznaj wyniki plebiscytu!

tekst: Izabela C.
Przeczytasz w 3 min

Plebiscyt #Wszechmocne2022 rozstrzygnięty! Podczas uroczystej gali poznałyśmy niezwykłe, inspirujące kobiety, które żyją na własnych zasadach i mają odwagę zmieniać rzeczywistość. Oto niezwykłe laureatki, wyróżnione przez czytelników i jury w kategoriach: biznes, nauka, sztuka, dziennikarstwo, macierzyństwo, popkultura oraz w kategorii specjalnej #Wszechmocne wśród kobiet. 

W pięknych wnętrzach warszawskiego hotelu Bristol oczy wszystkich zwrócone były na Wszechmocne – kobiety pełne siły, wymykające się spoza schematu inspiratorki, które przez lata ciężkiej pracy udowodniły, że warto żyć i podążać za własnymi zasadami. W czwartek, 17 listopada, pozwałyśmy wreszcie wyniki największego kobiecego plebiscytu organizowanego przed redakcję WP Kobieta przy partnerstwie Answear. Laureatki, które odebrały statuetki, zostały docenione przez czytelników i jury za to, czym zajmują się na co dzień, za swój niepowtarzalny charakter, charyzmę i siłę.

Oto #Wszechmocne2022

Na ostateczną listę #Wszechmocnych wpływ miały zarówno czytelniczki i czytelnicy serwisu WP Kobieta, jak i wyjątkowe jury, w którym znalazły się Agnieszka Hyży, Joanna Przetakiewicz, Tatiana Okupnik, Anna Śmigulec, Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, Ewelina Kamińska oraz nasza przedstawicielka, dyrektorka marki Answear.LAB Aga Korsak. Po wielu tygodniach głosowania, a potem emocjonujących obrad, udało się nagrodzić w 7 kategoriach wyjątkowe, pełne mocy kobiety – bohaterki dnia codziennego. Oto one:

#Wszechmocne w macierzyństwie – Monika Hoffman-Piszora. Mama piątki dzieci, w tym dwojga z zespołem Downa. Na swoim Instagramie pokazuje codziennie życie rodziny i łamie tabu związane z wadami wrodzonymi.

#Wszechmocne w dziennikarstwie –  Dorota Wellman. Bezkompromisowa dziennikarka, dla której tematy tabu nie istnieją.

#Wszechmocne w sztuce – Matylda Damięcka. Aktorka, ale przede wszystkim utalentowana graficzka, która kreską trafnie komentuje bieżące wydarzenia.

#Wszechmocne w popkulturze – Magda Bereda. Piosenkarka, tekściarka, kompozytorka, która w sieci zaistniała 10 lat temu, początkowo tworząc covery znanych utworów. Muzyka wypełnia jej życie, a jej twórczość inspiruje fanów, co widać po liczbie wyświetleń w serwisach społecznościowych.

#Wszechmocne w biznesie – Olga Ślusarczyk. Stylistka i projektantka, która stworzyła markę szyjącą na wymiar. Udowadnia, że kobiety bez względu na rozmiar, wiek, wagę  czy status społeczny są piękne i atrakcyjne.

#Wszechmocne w nauce – dr Elżbieta Senkus-Konefka. Onkolożka, radioterapeutka, pionierka nauki, niekwestionowany autorytet w dziedzinie leczenia raka piersi.  Od lat zmienia oblicze polskiej medycyny, cieszy się sympatią i uznaniem pacjentek.

#Wszechmocne wśród kobiet – Joanna Bugaj. Prezeska fundacji Audemus Audire, która działa na rzecz młodzieży zmagającej się z problemami psychicznymi.

#Wszechmocne wśród kobiet (nagroda specjalna jury). Patrycja Kazadi. Swoją popularność wykorzystuje do mówienia o rzeczach trudnych, lecz ważnych dla kobiet, m.in. walce z depresją czy endometriozą.

Gratulujemy wszystkim laureatkom!

Wszechmocne za kulisami

Podczas wyjątkowego listopadowego wieczoru było inspirująco, wręcz magicznie, a duch kobiecego wsparcia i wszechmocy unosił się w powietrzu. Oprócz laureatek, na gali nie zabrakło też członkiń jury oraz zaproszonych gości, którzy działają na rzecz kobiet na różne sposoby.

Przeczytaj inne artykuły