Answear pomaga Ukrainie. Jak przekazać swoje wsparcie potrzebującym?

Barbara R.
|
11 marca 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Całym sercem jesteśmy z Ukrainą! W tym trudnym czasie łączymy nasze siły, pomagamy, działamy i reagujemy, nie zostawiając nikogo bez pomocy.

Wiadomości o zbrojnej inwazji na Ukrainę zdruzgotały nas i postawiły w stan gotowości – nie możemy być obojetni wobec krzywdy dotykającej miliony. Działamy i nie zwalniamy tempa! W takich chwilach, zawsze stajemy ramię w ramię i jednoczymy siły marki i ludzi, którzy za nią stoją. Jako firma wspieramy oddolne inicjatywy pracownicze, pomagając w ten sposób nieść wsparcie wszystkim, którzy wychodzą z indywidualnymi propozycjami. Potrzeby są naprawdę ogromne, jedak wierzymy, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy losu osób uciekających przed wojną.

Wspieramy nasz ukraiński team

Choć dzieląca nas odległość wydaje się ogromna, otoczyliśmy nasz ukraiński zespół opieką w każdym możliwym wymiarze. W każdej chwili jesteśmy gotowi pomóc w ewakuacji do Polski. Na razie, we współpracy z naszym teamem, dostarczamy najpotrzebniejsze rzeczy do Lwona, który aktualnie stał się największym punktem humanitarnym w Ukrainie. W tym mieście praktycznie w każdym domu, szkole czy świetlicy organizowane są ośrodki dla przybyłych osób z innych regionów Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu pracowników udało nam się zorganizować już 2 konwoje i przekazać m.in. koce, śpiwory, powerbanki, środki ochrony osobistej. Działamy dalej!

Ogranizujemy pomoc dla uchodźców

Do Polski przed wojną uciekło już ponad milion osób. Wraz z Medicine połączyliśmy siły, aby stworzyć fundusz pomocowy składający się ze środków rzeczowych i finansowych. Na rzecz uchodźców przekazaliśmy już kilka tysięcy sztuk odzieży i butów. DZiałamy także lokalnie, wykorzystując nasze możliwości. Do Krakowa dotarło już ponad 100 000 uchodźców, dlatego we współpracy z fundacją Siemacha Rafała Sonika, stowarzyszeniem przedsiębiorców Corporate Connections oraz 7R na powierzchni magazynu Medicine uruchomione zostało liczące 2700 m2 Centrum Zaopatrzeniowe dla okolicznych punktów noclegowych. To właśnie w to miejsce, będą trafiały wszelkie produkty pierwszej potrzeby, które następnie przy pomocy dedykowanego zespołu składającego się z pracowników Medicine, zostaną odpowiednio składowane i wysłane do konkretnych punktów pomocy. Jednym z takich punktów jest krakowska noclegownia zorganizowana na terenie dawnego szpitala przy ulicy Kopernika, gdzie właśnie wystartował nasz odzieżowo-obuwniczy butik, z którego potrzebujący będą mogli odebrać za darmo niezbędne dla nich produkty. W najbliższych dniach wystartować ma również noclegownia w dawnym centrum handlowym Plaza, gdzie także znajdzie się taki butik.

Dodatkowo organizujemy zbiórkę zabawek i pluszaków dla ukraińskich dzieci, aby choć przez chwilę uśmiech zagościł na ich twarzach. Oprócz zbiórek i kiermaszy jesteśmy otwarci na indywidualne prośby naszych pracowników.

Zapewniamy pomoc psychologiczną

Pełne niepokoju czasy i dramatyczne wydarzenia mogą negatywnie odbić się na psychicze każdej osoby. W Answear każdy pracownik może bezpłatnie skorzystać z rozmowy z psychologiem w języku polskim, ukraińskim i angielskim.

Nie sprzedajemy do Rosji

Wiele marek i firm bojkotuje rosyjskie produkty i zawiesza swoją działalność w tym kraju. Wraz z Medicine solidarnie przystępujemy do tej inicjatywy, nie kupujemy rosyjskich produktów i nie zamierzamy sprzedawać do Rosji tak długo, jak uznamy to za stosowne.

Umożliwiamy odbycie wolontariatu

Pracownicy Answear w obliczu tragicznych wydarzeń ruszyli do pomocy. Nie tylko biorą udział w zbiórkach organizowanych na terenie firmy, ale także angażują się indywidualnie i działają na własną rekę, np. przyjmując uchodźców pod swój dach, poszukując dla nich pracy, organizując im transport czy pomagając jako wolontariusze. Wychodząc ich potrzebom naprzeciw, oferujemy dodatkowy dzień wolny, który każdy z naszych pracowników możesz przeznaczyć na wolontariat i działania na rzecz osób mierzących się ze skutkami wojny w Ukrainie.

Kolekcja answear.LAB na pomoc Ukrainie

Reagujemy, organizujemy doraźną pomoc, inicjujemy zbiórki, ale chcemy też działać wspólnie z naszymi klientami. Limitowana kolekcja answear.LAB No Shame. No Fear. w obliczu aktualnych, tragicznych wydarzeń w Ukrainie nabrała nowego, wielowymiarowego znaczenia, a całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny, m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Aby pomoc jak najszybciej trafiła do potrzebujących, od razu przekazaliśmy 210 000 złotych. Wierzymy, że z Twoim wsparciem będziemy mogli przekazać na ten cel jeszcze więcej!