Deszczowa piosenka – jak przetrwać wiosenną niepogodę?

Zofia O.
|
12 marca 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Wiosenna pogoda lubi płatać figle – przekonaj sie, co, oprócz parasola, przyda Ci się podczas niespodziewanej ulewy.

W marcu jak w garncu, z kolei kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Tym przysłowiowym akcentem zaczynamy nasz przewodnik po deszczowym ekwipunku. W środku miasta, na weekendowej wycieszczce, podczas spaceru z psem, wracając z randki – niezależnie od sytuacji, nikt nie lubi moknąć.

Twój przyjaciel – anorak

Parka, anorak, przeciwdeszczowy trencz – czasy, kiedy byłyśmy skazane tylko na jeden model przeciwdeszczowej peleryny, na szczęście już dawno minęły. Teraz projektanci prześcigają się w tworzeniu funkcjonalnych okryć wierzchnich, które oprócz ochrony przed deszczem, zapewnią ponadprzeciętny look. Możesz postawić na transparentności, metaliczny połysk, intensywny kolor, niecodzienny print lub… wybrać model w stylu outdoorowym albo zupełnie minimalistycznym.

Stylowo skacząc przez kałuże

Czasem zwykłe botki czy sneakersy na platformie nie wystarczą, by pokonać czyhające na Ciebie kałuże. Prawdopodobnie wiosną Twoim częstym towarzyszem będą kalosze. Dziś powracają w unowocześnionej wersji, na masywnej traktorowej podeszwie, by stać się odważnym dopełnieniem każdej stylizacji. Zwolenniczki klasycznej elegancji też nie mają na co narzekać – kalosze w formie sztybletów świetnie uzupełnią się ze zwiewną sukienką lub damskim garniturem i narzuconą na niego transparentną przeciwdeszczową kurtką przypominającą trencz.

Kiedy “wodoodporność” nabiera nowego znaczenia

Zapowiada się deszczowy dzień, a Ty już wiesz, że musisz spedzić kilka godzin na zewnątrz… A może codzienniesz przemierzasz trasę do pracy na rowerze? Podczas ekstremalnie ulewnego deszczu płaszcz przeciwdeszczowy, parasol i kalosze zdadzą egzamin, choć przyda się dodatkowa ochrona, choćby na rzeczy, które nosisz przy sobie. Torebka, torba sportowa lub plecak z wodoodpornego materiału sprawdzą się podczas dalszych i bliższych wypraw, a ich komfort i funkcjonalność docenisz już przy pierwszych kroplach spadających z nieba. Obawiasz się o design? Spokojnie, istnieiej wiele estetycznych, minimalistycznych produktów, czerpiących choćby ze skandynawskiego stylu. Bo gdzie, jeśli nie w Skandynawii, trendsetterki muszą być gotowe na ekstremalne warunki pogodowe? Chcąc wiedzieć więcej, zerknij na ofertę Rains – duńskiego brandu specjalizującego się w tworzeniu przeciwdeszczowych produktów.