Answear partnerem plebiscytu #Wszechmocne. Odkryjmy, jaka moc drzemie w kobietach!

Justyna M.
|
01 września 2022
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Dlaczego tak mało mówimy o kobietach – bohaterkach naszych czasów, które mają odwagę, by zmieniać świat? Niech opowieść o ich sile, talentach i działaniach niesie się dalej i stanie się inspiracją dla innych! Okazją do tego niech będzie najważniejszy kobiecy plebiscyt #Wszechmocne, którego partnerem jest Answear.

#Wszechmocne – plebiscyt pełen mocy

W kobietach tkwi ogromna moc, dzięki której mogą wchodzić w kilka ról jednocześnie. Każdego dnia odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach, równie sprawnie zarządzają domem, co kilkusetosobową firmą, niejednokrotnie są mistrzyniami w swoim fachu. Ale o osiągnięciach nie zawsze mówią z dumą, bagatelizując je i nie dostrzegając swojej wyjątkowości i mocny stron. Trzeba to zmienić, głośno mówić o sukcesach kobiet, dawać im głos i wspólnie z nimi budować ich siłę. Szansą jest plebiscyt #Wszechmocne organizowany przez serwis WP Kobieta z naszym partnerstwem. Kolejna edycja akcji pozwoli odkryć i docenić kobiety odnoszące sukcesy na wielu polach – naukowczynie , dziennikarki, bizneswoman, artystki… jak również żyjące wśród nas bohaterki codzienności, które każdego dnia udowadniają, jak wielka drzemie w nich siła. Każdy z nas może zgłosić swoją kandydatkę w jednej z siedmiu kategorii: macierzyństwo, dziennikarstwo, sztuka, popkultura, biznes i nauka oraz #Wszechmocne wśród nas dedykowanej bohaterkom przełamującym tematy tabu i udzielającym się w lokalnych społecznościach.

Pierwszy etap plebiscytu trwa do 3 października 2022 r. Później kapituła #Wszechmocnych wyłoni laureatki, które poznamy podczas uroczystej gali jeszcze tej jesieni!

Answear inspiruje #Wszechmocne

Wszechmocne bohaterki są dla nas prawdziwą inspiracją, a przecież o inspiracjach możemy opowiadać godzinami. Dlatego jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się partnerem tak ważnego i wyjątkowego plebiscytu, jakim są #Wszechmocne. Wiara w siłę i możliwości kobiet jest wpisana w nasze DNA. Chcemy je dopingować do zmian, łamania schematów i życia na własnych zasadach. O części kandydatek zgłoszonych do akcji już usłyszał świat, o innych świat jeszcze usłyszy, być może za sprawą naszej akcji.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele kobiet nie jest świadomych swojej mocy. Przyczyn takiego stanu należy szukać w naszej tradycji, kulturze i wychowaniu. Kobietom przez wiele wieków przypisywało się rolę matki, żony i gospodyni domu. Jeszcze na początku 20-tego wieku kobiety w Europie nie miały praw wyborczych, a studia na uniwersytecie były zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Kobiety zaczęły walczyć o swoje prawa do głosowania, do nauki, do pracy i dzisiaj rola kobiet we współczesnym świecie znacząco wzrosła. Niemniej, nadal nie lubimy chwalić się osiągnięciami, uważamy, że nasze sukcesy, wiedza i konkretne umiejętności są niewystarczające. Bardzo dużo od siebie wymagamy.  A przecież kobiety dokonują niezwykłych rzeczy. Dlatego w  Answear promujemy ideę życia na własnych zasadach z pełną wiarą w siebie i w swoje możliwości – do tego właśnie zachęcamy kobiety. Chcemy, aby każda mogła z dumą określić się mianem Wszechmocnej, była świadoma swoich mocnych stron i cieszyła się z tego kim jest i jaka jest.

Magdalena Dąbrowska, Członek Zarządu Answear

Do działań w ramach plebiscytu #Wszechmocne włączyła się także nasza autorska marka Answear.LAB, która stworzyła limitowaną kolekcję SHERO.Siła ukryta w kobietach

Nasza misja trwa! Od lat Answear skupia się nie tylko na sprzedaży ubrań i akcesoriów wyselekcjonowanych marek, ale również na edukowaniu, wspieraniu i inspirowaniu. Działamy w zgodzie z naszą strategią Lifespiration Starts Here, która zakłada również zwrot w stronę kobiet. W przeszłości wspieraliśmy już kobiece głosy, dwukrotnie obejmując patronat nad festiwalem Women’s Voices. Pełna kobiecej energii była też ubiegłoroczna kampania Answear, w której wystąpiły trzy odważne indywidualistki, realizujące pasje i w 120% wykorzystującej swój potencjał: trenerka rugby i działaczka społeczna Izabela Sopalska-Rybak, polsko-ukraińska pięściarka Sasha Sidorenko oraz choreografka i artystka wizualna Bożena Wydrowska. Przeprowadziliśmy również badania wśród Polek na temat ich życia na własnych zasadach, których wyniki zaprezentowaliśmy wiosną tego roku. Wnioski? Tylko co 3. kobieta deklaruje, że może żyć na własnych zasadach. Pora na zmiany, dlatego działamy i lifespirujemy dalej. Naszym marzeniem jest, by każda kobieta mogła powiedzieć o sobie „Jestem Wszechmocna”.