Jesień i zima przed ekranem – filmy i seriale na długie wieczory

Justyna M.
|
02 grudnia 2022
|
Przeczytasz w 5 min
Przeczytasz w 5 min
Przeczytasz w 5 min

Ulubiony okres serialo- i filmomaniaków? Jesień i zima! Przygotuj sobie wolny wieczór, ulubione przekąski i napoje, ciepły koc i zasiądź przed ekranem na seans nowości od CANAL+

Za co kochamy jesień i zimę? Przede wszystkim za nieskrępowaną możliwość spędzania długich wieczorów z ulubionymi filmowymi i serialowymi bohaterami. W domowych ciemnościach, niczym w kinowej sali, możemy urządzić sobie seans, przypominając sobie kultowe produkcje lub sięgając po nowości. A tych nie brakuje w ofercie CANAL+. Teraz, klienci Answear mogą liczyć na jeszcze jeden plus – darmowy miesiąc korzystania z serwisu CANAL+ Online. Kod aktywujący usługę znajdziesz na ulotce, która trafi do Ciebie wraz z Twoim zamówieniem.Seriale na długie wieczory

Minuta Ciszy – branża pogrzebowa od kuchni

Zacznijmy od produkcji, której klimat idealnie wpisze się w pochmurne dni. Śmierć i pogrzeby, choć są bliskie każdemu śmiertelnikowi, niechętnie są podejmowane w rozmowach. Podobnie, jak w popkulturze – do tej pory nie doczekaliśmy się rodzimej produkcji dosłownie traktującej tę tematykę. Zmienić ma to “Minuta Ciszy”, czyli pierwsza polska produkcja, która wnika w kulisy branży pogrzebowej, uchylając wieko tajemnicy. Serial opowiada historię świeżo emerytowanego listonosza Mieczysława Zasady, który splotem przypadku z koniecznością otwiera własny zakład pogrzebowy i poznaje ten biznes od podszewki. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza i Piotra Roguckiego pochłoniętych zaciekłą rywalizacją w branży pogrzebowej.

Scarlett Hill – co kryje wietnamska prowincja?

A w jeszcze mroczniejsze klimaty wprowadzi nas produkcja z dalekiego wschodu. Nie da się ukryć, że azjatyckie kino od lat cieszy się popularnością wśród fanów horrorów. Mroczny, pełne grozy i trzymający w napięciu jest również Scarlett Hill – serial prosto z Wietnamu. Tytułowe Scarlet Hill to posiadłość, do której wprowadza się biznesmen Luu z narzeczoną i synem. Liczą na spokojne życie na prowincji, tymczasem szybko okazuje się, że tu niemal wszyscy i wszystko skrywają dziwne mroczne tajemnice, a kolejne dni przynoszą coraz bardziej przerażające wydarzenia. Odnalezione na pobliskim jeziorze zwłoki to dopiero początek kłopotów. Współczesna cywilizacja, policja czy technologia nie zawsze są w stanie sobie poradzić z sekretami, które wykraczają poza granice naszej wyobraźni.

The Office PL – 2. sezon biurowych przygód

Polska odpowiedź na kultowe THE OFFICE okazała się sukcesem. Producentom udało się stworzyć unikalne wersje polskich odpowiedników Michaela czy Dwighta, które bardzo szybko zdobyły sympatię wśród widzów. W tym roku będziemy nadal mogli śledzić perypetie bohaterów – premiera drugiego sezonu The Office PL miała miejsce 4 listopada w CANAL+ Online. Co tym razem czeka pracowników Kropliczanki – siedleckiego producenta wody mineralnej? Fabuła skupia się na rywalizacji Michała i Patrycji o posadę w warszawskiej centrali firmy. Z pewnością możemy się spodziewać korporacyjnych absurdów w soczewce, kolejnych nietuzinkowych postaci i odważnego, łamiącego wszelkie stereotypy humoru. Idealne „quilty pleasure” istnieje!

Filmy

Boscy – artyści niedoskonali

Plejada gwiazd na czele z Penelope Cruz i Antonio Banderasem w celnej satyrze na przerośnięte ego artystów, którzy nie są w stanie wspólnie stworzyć filmowego arcydzieła. Tytułowi „Boscy” to dwaj gwiazdorzy – hollywoodzki amant Felix Rivero i wielka ikona teatru Ivan Torres. Obu zatrudnia słynna i kontrowersyjna reżyserka Lola Cuevas, która na zlecenie ekscentrycznego milionera ma nakręcić film, który przejdzie do historii. Czy wielki budżet i wielkie nazwiska to gwarancja sukcesu? Jak uczy nas historia kina – niekoniecznie. W “Boskich” mamy ciekawą i zabawną okazję zobaczyć co może stanąć na przeszkodzie. Jedną z największych trudności mogą okazać się po prostu sami, niekoniecznie „boscy” twórcy.

Szarlatan – kiedy talent bywa przekleństwem

Powróćmy jeszcze na chwilę do polskich produkcji… Ostatni film Agnieszki Holland to międzynarodowa produkcja, która opowiada o słynnym czechosłowackim uzdrowicielu Janie Mikolasku (1887-1973). Ta biografia rozpisana na dekady życia tytułowego „szarlatana” opowiada o tym, jak wymykająca się rozmaitym klasyfikacjom i normom postać próbuje odnaleźć się w kolejnych okresach historii Czechosłowacji (przedwojniu, niemieckiej okupacji, początkach komunistycznej dyktatury). Jak jego lecznicze, acz nieusankcjonowane oficjalnie metody i talenty są traktowane przez kolejne władze? Jak zachowanie Mikolaska w stosunku do kolejnych władz jest odbierane przez zwykłych ludzi? Czy należy pomagać wszystkim, czy jednak niektórym odmawiać?

Minionki: Wejście Gru – remedium na jesienne wieczory

Na koniec coś dla małych i dużych, aby udowodnić, że krótkie dni nie musą być takie ponure. “Minionki: Wejście Gru” to już piąty film o przygodach minionków. Tym razem akcja toczy się w latach siedemdziesiątych, a tytułowy Gru, którego możecie znać z poprzednich filmów, ma dopiero 12 lat. Pomimo młodego wieku Gru nie interesuje się muzyką czy piłką nożną. Jego największym marzeniem jest zostać geniuszem zbrodni i dołączyć do grona legendarnych złoczyńców. W realizacji tego planu pomagają mu tytułowe minionki, na czele z Kevinem, Stuartem i Bobem. Kiedy Gru zostaje odrzucony przez szajkę Vicious 6, czuje się upokorzony i postanawia uciec. Na poszukiwania wyruszają minionki, a wraz z nimi, jak zawsze: chaos, zniszczenie i mnóstwo dobrej zabawy. I w tej produkcji nie brakuje tego, za co lubimy minionkową serię: zabawnych gagów, nawiązań do popkultury, żartów łączących pokolenia, świetnych piosenek i mnóstwa uroku tytułowych żółciutkich jak banany bohaterów .