Be SHERO by Answear.LAB. Zostań bohaterką swojej własnej opowieści

Justyna M.
|
07 czerwca 2023
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

W czasach przepełnionych wyzwaniami, potrzebujemy bohaterek, takich jak Ty – przekonuje marka Answear.LAB wkraczając z limitowaną kolekcją BE SHERO. Projekt jest częścią odbywającego się 16 i 17 czerwca 2023 r. w Warszawie Co Jest Grane Festival, którego partnerem głównym została Answear.LAB.  

Kim jest Shero?

Kamera, akcja! Na pierwszym planie pojawiają się  SHEROes – we wszystkich kształtach i rozmiarach. Ich siła znajduje odzwierciedlenie w charakterze, umiejętnościach, talentach. Choć życie napisało dla nich różne scenariusze, a zaskakujące momenty pojawiają się równie często, jak w dobrym filmie akcji, zachowują zimną krew, starają się pozostać sobą i zmierzają do celu, po drodze pokonując przeciwności losu.  

„Każda kolekcja Answear.LAB to opowieść o kobietach. Za pośrednictwem mody poruszamy ważne tematy, inspirujemy i motywujemy. Tym razem, stając się częścią festiwalu kobiecych głosów, głośno i wyraźnie zachęcamy kobiety do wzięcia sprawy w swoje ręce i uwierzenia we własną moc. Kolekcja BE SHERO to pochwała niezależności, życia na własnych zasadach, kobiecej siły, dzięki której możemy zmieniać świat i działać, pozostając przy tym sobą.”

Agnieszka Wojnicka, Special Project Coordinator Answear.com

SHERO to gwiazda swojego życia, bohaterka, która nie siedzi bezczynnie i nie użala się nad sobą.  Nie pozwala ludziom na złe traktowanie. Nie poddaje się dyktatowi i próbie oceniania przez innych. Jeśli upadnie – powstanie jeszcze silniejsza. Ma kontrolę nad swoim życiem i może osiągnąć wszystko, o czym marzy. Ty też możesz być taka jak ona.  

Kolekcja z mocnym przekazem

BE SHERO! Bądź autentyczna, nie traktuj siebie zbyt poważnie i nigdy nie zapominaj o swoich korzeniach – przekonuje Answear.LAB. Propozycje zawarte w kolekcji BE SHERO dedykowane są indywidualistkom, wiernym swoim wartościom i stylowi. Autorki kolekcji szukały inspiracji wśród kobiet, których siła charakteru i woli pozwalały być zawsze sobą. Rosa Parks, Coco Chanel, Georgia O’Keefe, Simone de Beauvoir  poświęciły swoje życie, aby uczynić świat wspanialszym miejscem. Były wytrwałymi wizjonerkami, o oryginalnym stylu i przekonaniach. Właśnie dlatego są prawdziwymi SHERO i wzorem dla kolejnych pokoleń kobiet.  Wspólnota SHEROes

W kolekcji BE SHERO nie brakuje też śladów współczesnych bohaterek. Marka zaprosiła do współpracy Magdalenę Pankiewicz – ilustratorkę, która doskonale czuje siłę kobiet. Jej prace ilustrowały artykuły prasowe  i wydawnictwa książkowe poświęcone tematyce kobiecej, teraz goszczą na T-shirtach wchodzących w skład BE SHERO. Na potrzeby kolekcji artystka stworzyła 5 kolorowych, emanujących mocą grafik.   

„W moich ilustracjach zawsze najważniejsza jest kobieta, jej świat i pełen wachlarz jej emocji. Dlatego inspiracją do powstania ilustracji dla Answear.LAB była współczesna buntowniczka – niepokorna, pewna siebie, wiedząca czego oczekuje od życia. Chciałam, aby ta seria motywowała młode pokolenie dziewczyn do działania i do stawiania siebie na pierwszym miejscu i żeby czuły, że wszystkie tworzymy jedną wspólnotę Rebel Girls.”

Magdalena Pankiewicz