Colmar – oryginalna baśń w wielkomiejskim stylu

Zofia O.
|
11 listopada 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

W tej opowieści jest tylko dobre i ciepłe zakończenie! Wejdź do pikowanego, puchowego świata Colmar i przekonaj się, jakimi propozycjami zaimponuje Ci w tym sezonie ta włoska marka.

Kiedy sport jest Twoim stylem życia…

Sport płynie w żyłach tej marki! Powstała prawie 100 lat temu, przez lata stała się uosobieniem sportowej elegancji, funkcjonalności i niesamowitej wygody. Wynika to zresztą z mocnych podstaw jej stworzenia i idei, które się za nią kryją – Colmar początkowo czerpało z tradycji lokalnej lombardzkiej społeczności zajmującej się produkcją filców do wyrobu kapeluszy i getrów. Te ostatnie stały się pierwszym produktem młodego brandu. W kolejnych dekadach Colmar wyspecjalizował się w produkcji  sportowych kombinezonów, wprowadził także kilka innowacyjnych rozwiązań w odzieży narciarskiej, jako pierwsza marka zaczął też stosować grafen. Innowacyjność marki była napędzana kilkudziesięcioletnim związkiem brandu z Włoską Federacją Sportów Zimowych – najlepsi włoscy sportowcy potrzebowali przecież perfekcyjnych uniformów. Dziś Colmar słynie nie tylko z ubrań sportowych, ale przede wszystkim z kolekcji outdorowych, a zdobyte przez lata doświadczenie przekłada się na jakość produktów. Niekończąca się droga do spójności trwa – czym zaskoczy nas Colmar w tym sezonie?

Nowości Colmar na zimę 2023

Colmar łączy w sobie elegancję i funkcjonalność, nowoczesność i ponadczasowość. Nie inaczej jest w przypadku propozycji na tegoroczny sezon jesienno-zimowy. Marka przygotowała kilka kapsuł, które harmonizują z wielkomiejskim otoczeniem, pozwalając zarówno na uniwersalne stylizacje, jak i bezprecedensowe połączenia. Dla młodych duchem i ciałem, poszukiwaczy przygód, jak i trendsetterek, fanów streetwearu i klasyki…Mocnym punktem zimowych propozycji Colmar są, oczywiście, okrycia wierzchnie. Znajdziemy tutaj cały przekrój modeli: od kultowych pikowanych kurtek puchowych, po wełniane płaszcze z podszewką, jak i bez. Marka nie boi się eksperymentować z różnorodnymi fakturami, do wełny dodaje neoprenowe wstawki, gładkie materiały łączy z pikowanymi, szykowną tkaninę boucle zestawia ze sportową tkaniną. Tworzy pastelowe i wyraziste propozycje po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – kurtki i płaszcze mają przecież pasować do naszego indywidualnego stylu. Z ich pomocą możemy przecież wyrażać siebie. I nie marznąć! Tutaj pomocne będą zarówno klasyczne rozwiązania (wypełnienie kaczym puchem), jak i innowacyjne technologie, jakie stosuje Colmar – choćby hydrofobowe wykończenia i “techno shearling” czyli miękka sztuczna owcza skóra.