Moda na BLIKA i wygodę – o trendach, które zmieniają zakupy online

Justyna M.
|
09 czerwca 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Lato to pora roku, która zazwyczaj budzi pozytywne skojarzenia. Nic w tym dziwnego. Jest ciepło i słonecznie, a w sklepach zaczynają się wyprzedaże. To dobra okazja do odświeżenia szafy – zwłaszcza, że rabaty potrafią być wtedy dość znaczące. Aby zakupy były udane, warto je robić w Internecie – klienci mają tu duży wybór sklepów i asortymentu oraz znajdują najlepsze produkty w dobrej cenie. To miejsce, gdzie także najchętniej sięgamy po BLIKA, czyli szybką, intuicyjną i przede wszystkim wygodną metodę płatności.

Konsumenci wybierają świadomie

Współcześni klienci są wymagający oraz oczekują bardzo dobrej jakości w wyjątkowej cenie. Szukają tego przede wszystkim w Internecie, gdzie znajdują najlepsze okazje. Coraz chętniej wybierają towary, które dłużej im służą. Są gotowi zapłacić więcej za produkty lepszej jakości. Stawiają szczególnie na len i bawełnę organiczną – to trend tego sezonu. Zależy im także, aby znaleźć odzież i obuwie, które pomoże im w wyrażaniu siebie oraz zamanifestowaniu własnego stylu. Jednocześnie mają coraz większe wymagania wobec sklepów – od zróżnicowania oferty po sposób jej prezentacji. Sprawdzają opinie i dzielą się rekomendacjami. Są zagorzałymi fanami wygody, dlatego doceniają wykorzystanie w sklepach internetowych nowych technologii, które wpływają na jakość obsługi klienta. W tych kierunkach podąża Answear, regularnie poszerzając asortyment o marki, ubrania, buty i akcesoria przyjazne planecie. Umożliwia również wygodne płatności, które ułatwiają ścieżkę zakupu.

Moda na… BLIKA

Klienci e-sklepów wyznaczają obecnie szerokie trendy w handlu detalicznym. Jednym z nich są płatności mobilne BLIK – z których korzysta już ponad 70% kupujących online. Są szybkie, łatwe i wygodne, a więc dopasowane do ich obecnego stylu życia. Wielu z nich robi przecież zakupy wtedy, kiedy ma na to czas – czyli często w biegu. W związku z tym poszukują sprawdzonych rozwiązań, które maksymalnie skracają proces zakupu. BLIKIEM płacą przede wszystkim młodzi – pokolenie Z i millenialsi, jednak coraz częściej po to rozwiązanie sięgają także starsi użytkownicy. Z badania „Pokolenie Silvers w e-commerce” wynika, że współcześni seniorzy coraz chętniej wykorzystują nowoczesne metody płatności cyfrowych, a wśród marek najlepiej rozpoznawalnych 17% z nich wskazuje właśnie BLIKA.

Z preferencji konsumentów zdają sobie sprawę marki, które powszechnie udostępniają to rozwiązanie, by tworzyć doświadczenia dostosowane do potrzeb klienta. Już niemal każdy polski sklep internetowy posiada BLIKA w swojej ofercie. Jest on mniej skomplikowany w obsłudze niż karty kredytowe czy tradycyjne przelewy bankowe. Żeby wygodnie zapłacić nim za zakupy, wystarczy podstawowa umiejętność obsługi smartfona oraz aplikacja mobilna banku, w której masz otwarte konto.

Jak płacić BLIKIEM za zakupy na Answear.com?

Płacenie BLIKIEM w sklepie internetowym, takim jak Answear.com, to nic trudnego:

  • Podczas składania zamówienia na jako formę płatności wybierz BLIK.
  • Wyświetl kod BLIK w swojej aplikacji bankowej. Ten jednorazowy kod jest unikalną kombinacją 6 cyfr i jest ważny przez 2 minuty. Po tym czasie aplikacja generuje kolejny kod.
  • Wpisz kod na stronie płatności Answear.com.
  • Potwierdź transakcję pinem w aplikacji Twojego banku.

Prostota, uniwersalność i wygoda to cechy, które wpisują się w aktualne potrzeby e-konsumentów. To one sprawiają, że sprzedawcy skupiają się na doświadczeniach klientów, inwestują w nowe technologie i zrównoważoną modę. Branża zachwyca się innowacjami, a one napędzają jej wzrost. Trendy te decydują także o powszechnej dostępności w e-sklepach mobilnych metod płatności takich jak BLIK. Dzięki nim zakupy w sieci nigdy wcześniej nie były tak szybkie i komfortowe.

BLIKOMANIA, czyli jeszcze więcej korzyści z płacenia BLIKIEM

Teraz, płacąc BLIKIEM możesz zyskać nie tylko komfort i czas, ale także zawalczyć o mnóstwo spokoju. Właśnie ruszyła BLIKOMANIA, czyli wyjątkowa loteria, w której nagrodą główną jest 9 rocznych pensji po 84 000 zł. Dodatkowo, do zdobycia jest 15 015 czeków BLIK po 100 i 200 zł.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy zarejestrować się na stronie www.blikomania.pl,  następnie zrealizować transakcję weryfikacyjną w kwocie symbolicznej złotówki, która weźmie udział w losowaniu. Wszystkie pieniądze z rejestracji trafią na rzecz Fundacji Uniwersytet Dzieci na realizację programów edukacyjnych m.in. cyberbezpieczeństwa, skierowanych do dzieci. Codzienne transakcje BLIKIEM zwiększają szansę na wygraną! Loteria trwa do 30 sierpnia 2022 r.