Przeczytasz w 3 min 09 cze 2022

Moda na BLIKA i wygodę – o trendach, które zmieniają zakupy online

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Lato to pora roku, która zazwyczaj budzi pozytywne skojarzenia. Nic w tym dziwnego. Jest ciepło i słonecznie, a w sklepach zaczynają się wyprzedaże. To dobra okazja do odświeżenia szafy – zwłaszcza, że rabaty potrafią być wtedy dość znaczące. Aby zakupy były udane, warto je robić w Internecie – klienci mają tu duży wybór sklepów i asortymentu oraz znajdują najlepsze produkty w dobrej cenie. To miejsce, gdzie także najchętniej sięgamy po BLIKA, czyli szybką, intuicyjną i przede wszystkim wygodną metodę płatności.

Konsumenci wybierają świadomie

Współcześni klienci są wymagający oraz oczekują bardzo dobrej jakości w wyjątkowej cenie. Szukają tego przede wszystkim w Internecie, gdzie znajdują najlepsze okazje. Coraz chętniej wybierają towary, które dłużej im służą. Są gotowi zapłacić więcej za produkty lepszej jakości. Stawiają szczególnie na len i bawełnę organiczną – to trend tego sezonu. Zależy im także, aby znaleźć odzież i obuwie, które pomoże im w wyrażaniu siebie oraz zamanifestowaniu własnego stylu. Jednocześnie mają coraz większe wymagania wobec sklepów – od zróżnicowania oferty po sposób jej prezentacji. Sprawdzają opinie i dzielą się rekomendacjami. Są zagorzałymi fanami wygody, dlatego doceniają wykorzystanie w sklepach internetowych nowych technologii, które wpływają na jakość obsługi klienta. W tych kierunkach podąża Answear, regularnie poszerzając asortyment o marki, ubrania, buty i akcesoria przyjazne planecie. Umożliwia również wygodne płatności, które ułatwiają ścieżkę zakupu.

Moda na… BLIKA

Klienci e-sklepów wyznaczają obecnie szerokie trendy w handlu detalicznym. Jednym z nich są płatności mobilne BLIK – z których korzysta już ponad 70% kupujących online. Są szybkie, łatwe i wygodne, a więc dopasowane do ich obecnego stylu życia. Wielu z nich robi przecież zakupy wtedy, kiedy ma na to czas – czyli często w biegu. W związku z tym poszukują sprawdzonych rozwiązań, które maksymalnie skracają proces zakupu. BLIKIEM płacą przede wszystkim młodzi – pokolenie Z i millenialsi, jednak coraz częściej po to rozwiązanie sięgają także starsi użytkownicy. Z badania „Pokolenie Silvers w e-commerce” wynika, że współcześni seniorzy coraz chętniej wykorzystują nowoczesne metody płatności cyfrowych, a wśród marek najlepiej rozpoznawalnych 17% z nich wskazuje właśnie BLIKA.

Z preferencji konsumentów zdają sobie sprawę marki, które powszechnie udostępniają to rozwiązanie, by tworzyć doświadczenia dostosowane do potrzeb klienta. Już niemal każdy polski sklep internetowy posiada BLIKA w swojej ofercie. Jest on mniej skomplikowany w obsłudze niż karty kredytowe czy tradycyjne przelewy bankowe. Żeby wygodnie zapłacić nim za zakupy, wystarczy podstawowa umiejętność obsługi smartfona oraz aplikacja mobilna banku, w której masz otwarte konto.

Jak płacić BLIKIEM za zakupy na Answear.com?

Płacenie BLIKIEM w sklepie internetowym, takim jak Answear.com, to nic trudnego:

Podczas składania zamówienia na jako formę płatności wybierz BLIK.

Wyświetl kod BLIK w swojej aplikacji bankowej. Ten jednorazowy kod jest unikalną kombinacją 6 cyfr i jest ważny przez 2 minuty. Po tym czasie aplikacja generuje kolejny kod.

Wpisz kod na stronie płatności Answear.com.

Potwierdź transakcję pinem w aplikacji Twojego banku.

Prostota, uniwersalność i wygoda to cechy, które wpisują się w aktualne potrzeby e-konsumentów. To one sprawiają, że sprzedawcy skupiają się na doświadczeniach klientów, inwestują w nowe technologie i zrównoważoną modę. Branża zachwyca się innowacjami, a one napędzają jej wzrost. Trendy te decydują także o powszechnej dostępności w e-sklepach mobilnych metod płatności takich jak BLIK. Dzięki nim zakupy w sieci nigdy wcześniej nie były tak szybkie i komfortowe.

BLIKOMANIA, czyli jeszcze więcej korzyści z płacenia BLIKIEM

Teraz, płacąc BLIKIEM możesz zyskać nie tylko komfort i czas, ale także zawalczyć o mnóstwo spokoju. Właśnie ruszyła BLIKOMANIA, czyli wyjątkowa loteria, w której nagrodą główną jest 9 rocznych pensji po 84 000 zł. Dodatkowo, do zdobycia jest 15 015 czeków BLIK po 100 i 200 zł.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy zarejestrować się na stronie www.blikomania.pl,  następnie zrealizować transakcję weryfikacyjną w kwocie symbolicznej złotówki, która weźmie udział w losowaniu. Wszystkie pieniądze z rejestracji trafią na rzecz Fundacji Uniwersytet Dzieci na realizację programów edukacyjnych m.in. cyberbezpieczeństwa, skierowanych do dzieci. Codzienne transakcje BLIKIEM zwiększają szansę na wygraną! Loteria trwa do 30 sierpnia 2022 r.

 

Przeczytaj inne artykuły