Przeczytasz w 3 min 28 sty 2021

EVIVA L’ARTE! Z nową kolekcją Medicine obcowanie ze sztuka jeszcze nigdy nie było tak bliskie

tekst: Justyna M.
kolekcja medicine
Przeczytasz w 3 min

Teraz i Ty możesz mieć Matejkę w swojej szafie! Marka Medicine zabiera Cię w niesamowitą podróż śladem polskiego malarstwa przełomu XIX i XX wieku. Odkryj kolekcję EVIVA L’ARTE i znajdź najlepszą sztukę dla siebie!

EVIVA L’ARTE, czyli nowa odsłona kolekcji Medicine

Kiedy nie możemy obcować z wielką sztuką w galeriach i muzeach, przenieśmy najlepsze dzieła z malarskich płócien wprost na… organiczną bawełnę. Tak właśnie zrobiła marka Medicine tworząc kolejną odsłonę kolekcji EVIVA L’ARTE. Obrazy polskich mistrzów zostały nadrukowane na T-shirtach, koszulach, bluzach, sukienkach i spódnicach, bawełnianych torbach, a nawet na płaszczach przeciwdeszczowych. Prosta forma i ponadczasowe kroje uszyte głównie z bawełny organicznej i wiskozy są tłem dla najcenniejszych dzieł polskiego malarstwa.


Odkryj kolekcję EVIVA L’ARTE

Prace jakich polskich artystów znajdziemy w kolekcji?

W poprzednich odsłonach kolekcji Medicne stawiała na światowe dzieła. Tym razem EVIVA L’ARTE jest hołdem oddany rodzimej twórczości. Na ubraniach i akcesoriach marki pojawiają się więc obrazy, jakie dobrze znacie z lekcji historii sztuki czy muzealnych wycieczek. W kolekcji nie mogło zabraknąć najważniejszych polskich malarzy przełomu XIX i XX w. – Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej, Józefa Chełmońskiego, Tadeusza Makowskiego, Władysława Podkowińskiego, Edwarda Okunia czy Witkacego. EVIVA L’ARTE to gratka nie tylko dla fanów poszczególnych kierunków w sztuce i osób z artystyczną duszą, ale wszystkich, którzy cenią świetny design i modę z pomysłem.

Masz styl, masz klasę,  masz te ruchy – masz Answear! >>>

Check Mate – Twój stylowy ruch z nową kapsułą answear.LAB >>>

Jaki kolor pasuje do musztardowego?  >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły