Przeczytasz w 3 min 19 sie 2021

Girl Power! Limitowana kolekcja answear.LAB przepełniona mocą, siostrzeństwem i odwagą

tekst: Barbara R.
girl power
Przeczytasz w 3 min

Czas na Girl Power! Zobacz limitowaną festiwalową kolekcję marki answear.LAB, która pozwoli Ci manifestować swoją siłę i odwagę, a przy okazji wesprzyj podopieczne fundacji UNAWEZA.

Do odbywającegoi się już zamoment Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com dołącza marka answear.LAB! Tworząc limitowaną kolekcję, młody brand pragnie podkreślić sprawczość kobiet, ich potrzebę niezależności, która pozwala im kroczyć naprzód i realizować się. Jeśli panujący status quo w jakikolwiek sposób je ogranicza, należy go zmienić, podobnie jak aktualne nakazy i zakazy, które tłamszą osobowość, zamykają w określonych schematach i uniemożliwiają rozwój, czy pełne wyrażanie własnych potrzeb. Limitowana kolekcja Girl Power, będąca swoistym antidotum na nakaz jest zachętą do swobodnego komunikowania własnej rzeczywistości.

Dzięki tej kolekcji, chciałam stworzyć coś więcej niż codzienny ubiór, wyrazić więcej niż element mody. Stąd znane motywy wzmocnione o zaangażowane, wspierające  hasła, zachęcające, aby mieć odwagę, sięgać po więcej i próbować nowych rzeczy… Tworząc każdą kolekcję muszę mieć pewność, że znajdzie ona swoje miejsce w świecie i nie będzie wyłącznie interpretacją trendów danego sezonu.

Agnieszka Korsak, dyrektorka marki answear.LAB

Girl Power! Okażmy wsparcie kobietom na całym świecie

Marka answear.LAB, która od roku tworzy kapsuły dedykowane kobietom, wierzy w ich siłę, siostrzeństwo i wzajemne wsparcie. Każda z nas, niezależnie od miejsca zamieszkania czy pochodzenia, powinna mieć możliwości godnego życia na własnych zasadach. Dlatego dochód ze sprzedaży kolekcji Girl Power trafi do fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską w 2019 r. Organizacja ta dodaje kobietom z całego świata skrzydeł poprzez wyrównywanie szans społecznych, ekonomicznych i prawnych oraz pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.Girl Power! Ubrania i akcesoria dla kobiet twardo stąpających po ziemi

Projektantki marki answear.LAB połączyły swoje siły z dyrektorką artystyczną Women’s Voices Bydgoszcz Festival Pauliną Przybysz, która nie tylko wzięła udział w sesji promującej kolekcję, ale również przyczyniła się do powstania części haseł widocznych na ubraniach – werbalizujące nasze emocje komunikaty są dobitnym manifestem kobiecej siły i odwagi.

Girl Power to kolekcja stworzona przez kobiety dla kobiet. Swoim buntowniczym charakterem inspiruje do zmian i życia na własnych zasadach. Cieszę się bardzo, że mogłam stać się częścią tego projektu.

Paulina Przybysz

Girl Power jest buntownicza, a zarazem romantyczna, uniwersalna, kwestionująca dotychczasowe zasady dress code’u i hołdująca wygodzie. Luźne T-shirty, dresowe komplety, jeansy i białe koszule, praktyczne czarne sukienki są receptą na zmieniające się z prędkością światła, chwilowe trendy, z którymi nie mamy nawet czasu się bliżej zapoznać. Artykuły z kolekcji są wykonane z przyjaznych środowisku materiałów: bawełny, bambusa, tencelu z dodatkiem poliestru pochodzącego z recyklingu oraz mają certyfikaty GOTS i Oeko-Tex. Zasada ta dotyczy także butów i dodatków. Dodające pewności siebie, mocne combat boots zostały wyprodukowane w minimalnym nakładzie, a skórę użytą do ich produkcji pozyskano jako produkt uboczny ze zrównoważonych hodowli. Z kolei uniwersalne torby, swoim rozmiarem odwołujące się do potrzeby przenoszenia w nich kobiecego „życiorysu”, są w całości wykonane z przetworzonych włókien poddanych recyclingowi.

Przeczytaj inne artykuły