kolekcja reebok

Human Rights Now!

Barbara R.
|
19 października 2021
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Prawa człowieka są dla wszystkich, nie tylko dla wybranych – udowadnia  Reebok startując z projektem Human Rights Now! Zobacz kolekcję inspirowaną serią światowych koncertów charytatywnych z lat 80. i przekonaj się, jak można wspierać społeczność, walczyć z rasizmem i nierównością.

Kolekcja Reebok, która przywraca wiarę w człowieka

W 1988 roku Reebok był głównym sponsorem światowych koncertów charytatywnych Human Rights Now! celebrujących uchwalenie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W tym roku marka przywraca nagrodę Human Rights Award i przypomina kultową kolekcję merchu z tej legendarnej trasy koncertowej. Co więcej, Reebok zdecydował sie na akcje charytatywną. W tym  roku przekaże 270 tys. dolarów na rzecz organizacji non-profit RISE, której zadaniem jest edukacja społeczności sportowych i działania na rzecz sprawiedliwości społecznej, jak również przeciwdziałanie dyskryminacji„Niech Twój głos zostanie usłyszany, noś ten produkt z dumą. Nie tylko dlatego, że wspierasz walkę o prawa człowieka, ale przede wszystkim dlatego, że masz te prawa”.

Reebok Human Rights Award

Prawa człowieka teraz! Kolekcja jest częścią misji Reebok polegającej na przekazaniu 15 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat organizacjom walczącym z rasizmem.  Marka powróciła także do programu Reebok Human Rights Award prowadzonego w latach 1988-2007. Nagrody w nowej edycji już zostały przyznane! We współpracy z Uniwersytetem Stanowym w Alabamie oraz organizacją non-profit American Civil Liberties Union, Reebok Human Rights Awards trafiły do osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do walki z systemowym rasizmem. Każdy z laureatów otrzymał od Fundacji Reebok nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów, którą będzie mógł wykorzystać w swojej walce.