Przeczytasz w 4 min 09 mar 2021

Jak Levi’s dba o środowisko? Kolekcja w duchu zrównoważonego rozwoju na nowy sezon.

tekst: Zofia O.
levis
Przeczytasz w 4 min

Materiały pochodzące ze zrównoważonych upraw, proekologiczne innowacje i inicjatywy promujące drugie życie denimu – zobacz, czym w tym sezonie zaskoczy Cię Levi’s!

W naszym klimacie zachodzą nieodwracalne zmiany, dlatego miło jest obserwować działania marek zmierzające do ograniczenia tego stanu rzeczy. Levi’s od lat jest zaangażowany w ochronę środowiska – także w tym sezonie nie zamierza zaprzestać działań w duchu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji. Inspirowana naturą kolekcja na wiosnę i lato 2021 prezentuje luźny i funkcjonalny styl. W propozycjach ubrań i akcesoriów marka skupia się na zrównoważonych tkaninach, takich jak bawełna organiczna, konopna oraz tencel, nie zapomina też o proekologicznych innowacjach w zakresie pozyskiwania materiałow i procesów produkcji denimu.

Zrównoważone tkaniny w kolekcji Levis

W propozycja na wiosnę i lato 2021 Levi’s celuje w naturalne, organiczne tkaniny oraz materiały pozyskiwane z odzysku. Certyfikowaną bawełnę organiczną wykorzystano w kolekcji męskiej, choćby w spodniach 501’93 Straight czy modelu Stay Loose Pleated Crop.

Ciekawą propozycją jest odzież wykonana z konopi, której uprawa wymaga mniej wody i pestycydów niż tradycyjna uprawa bawełny. W tym sezonie miękką bawełnę konopną znajdziemy w kurtkach Surplus Utility, Tailored Trucker,   koszulach Utility Shirts oraz spodniach High Loose i nowym modelu Loose Cargo inspirowanym stylem utylitarnym.

Wolisz ubrania z lżejszych tkanin? Sposobają Ci się propozycje z tencelu – miękiego i wytrzymałego włókna pozyskiwanego z lasów uprawianych w zrównoważony sposób. Ta ekologiczna alternatywa dla wiskozy  chłonie wilgoć lepiej niż bawełna, jest bardziej miękka niż jedwab i chłodniejsza od lnu. W tym sezonie tencel zobaczysz w nowych luźnych krojach dla kobiet, takich jak Tailored High Loose, spodniach Loose Straight ze średnim stanem oraz High Loose Taper. Latem docenisz tencel pod postacią luźnych szortów – High Loose Short i High Loose Bermuda nawiązują do stylistyki lat 90.

Levi’s nie boi się ponownie wykorzystywać materiałów. Z poliestrowego włókna pochodzącego ze zrecyklingowanych plastikowych butelek powstały torby na ramię i plecaki oraz czapki Beanies. Z kolei ponownie przetworzona taśma tapicerska i wodorosty posłużyły do wykonania sandałów Tahoe i Low Candy Slide,

Technologie w służbie środowisku

Materiały przyzjazne środowisku to nie wszystko – marka szuka sposobów ograniczających szkodliwy wpływ produkcji denimu na środowsiko naturalne. W ciągu 10 lat Levis® wprowadził i rozwinął technologię Water<Less®, dzięki której możliwe jest ograniczenie zużycia wody w końcowym etapie wykańczania tkanin nawet o 96%. W ten sposób zaoszczędzono już ponad 3,5 mld litrów wody. Natomiast inny program, Wellthread® wiedzie prym w dziedzinie zrównoważonej innowacji, np. poprzez stosowanie nowych technik naturalnego barwienia tkanin.

Drugie życie Twojego denimu

Levi’s wspiera działania klientów w zakresie redukcji odpadów czy przedłużania życia denimu. Marka stara się tworzyć trwałe produkty, które przetrwają lata, rozpowszechnia też ideę odnawiania starych ubrań i nadawania im nowego wyrazu – w tym celu powstały punkty Tailor Shop, do których można przynieść zużyty denim w celu odnowienia lub przekształcenia w coś zupełnie nowego.

Rodzaje jeansów damskich – 5 typów, w których zawojujesz ten sezon >>>

Jakie jeansy wybrać? 5 kroków do znalezienia idealnych spodni >>>

Green Friendly – moda przyjazna środowisku>>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły