Jak wybrać dobrą torebkę ze skóry ekologicznej?

Izabela C. - 16/08/17

Skóra ekologiczna może wyglądać tak elegancko, jak ta prawdziwa! Nie wiesz, jak uzyskać ten efekt? Sprawdź nasze porady!

Jeśli decydujesz się na skórę ekologiczną, wybierz odpowiednią fakturę

Faktura skóry ekologicznej to najważniejszy czynnik – to ona decyduje, czy torebka będzie wyglądała na drogą, czy tanią. Prawdziwą skórę najbardziej przypomina mateirał imitujący zamsz czy wytłaczaną skórę. Trudno znaleźć torebkę z gładkiej sztucznej skóry, która będzie wyglądała jak prawdziwa. Jeśli chodzi o odcienie, to pamiętaj – bogate odcienie kamieni szlachetnych oraz czarny wyglądają lepiej na sztucznej skórze niż jasne czy pastelowe kolory.

Uważaj na brązową skórę

Niestety, w bardzo wielu przypadkach, gładka brązowa sztuczna skóra wygląda po prostu tanio. Trzymaj się z dala od jasnych odcieni brązu na rzecz bardziej bogatego, czekoladowego koloru.

Torebka nie może być brudna i w złym stanie

Małe niteczki wystające w miejscu zszycia torebki są widoczne dużo bardziej niż Ci się wydaje – podobnie jest z zabrudzeniami, czy zdartymi bokami. Dlatego najlepiej trzymać się czarnego lub innych ciemnych kolorów, które nie brudzą się tak łatwo. Jeśli zauważysz wystającą nitkę – utnij ją, jeżeli zobaczysz, że torebka zaczyna się rozchodzić, sklej ją, gdy tylko zorientujesz się, że ją zabrudziłaś – wyczyść ją jak najszybciej.

Wystrzegaj się kontrastowych szwów

Tanie torebki często można poznać po kontrastowym szwie, który jest bardzo widoczny – unikaj takich modeli! To, że taki element przyciąga oko wcale nie znaczy, że wygląda dobrze. Drogie torebki zwykle są subtelne – trzymaj się zasady mniej znaczy więcej.

Zwróć uwagę na jakość metalowych elementów

Metalowe elementy torebki, takie jak łańcuszki, blaszki czy ozdobne zapięcia potrafią zdradzić wartość Twojej torebki. Zwróć uwagę, by nie były byle jakie, zbyt błyszczące lub po prostu tandetne.

Nie wybieraj przesadzonych modeli

Tak, kwiatuszki czy kokardki są urocze, ale… nie wyglądają zbyt elegancko. Niektórzy projektanci specjalizują się w torebkach z wieloma ozdobami i one mogą wyglądać świetnie – ale jeżeli chcesz wyglądać elegancko i zapłacić niewiele, lepiej trzymaj się z dala od takich modeli.

 

 

Sprawdź najmodniejsze torebki ze skóry ekologicznej w ANSWEAR.com>>

faux leather bags

 1. Parfois 2. Medicine 3. Felice 4. Answear

faux leather shoulder bags

 1. Parfois 2. Pieces 3. Felice 4. Pieces

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

10 zasad noszenia sneakersów>>

Jakie sukienki pasują do Twojej figury?>>

Top 4 torebek na długim pasku na lato 2017>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

 

 

Akcje specjalne

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

  • maseczki dla szpitali

    Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 postawiła w stan gotowości polską służbę zdrowia, która zmaga się z niedoborem środków ochronnych, nie tylko na oddziałach zakaźnych. Dlatego wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy postanowiliśmy uszyć i przekazać do krakowskich szpitali 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Poznaj szczegóły naszej niezwykłej akcji!

  • blik

    Lubisz szybko i wygodnie płacić za swoje zakupy? Na answear.com wprowadziliśmy nowy rodzaj sposobu płatności – BLIK oraz specjalną promocję dla naszych fanów. Sprawdź szczegóły!

Video

#WeAreTheAnswear