Przeczytasz w 3 min 02 mar 2023

Kobieta kobiecie… siostrą. Limitowana kolekcja SISTERHOOD marki Answear.LAB

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Siostrzeństwo to potęga! Siostrzeństwo to nadzieja!  Siostrzeństwo to przyszłość! Answear.LAB  udowadnia, że kobiece wsparcie nie jest mitem. Najnowsza limitowana kolekcja SISTERHOOD, łącząca świat mody, muzyki i sztuki, celebruje kobiecą przyjaźń i solidarność na wielu płaszczyznach.  

Silne kobiety nie boją się wspierać innych kobiet. Mamy przecież ogromną moc i wiemy, jak ją wykorzystać – dlatego działamy wspólnie. Łączymy nasze siły i talenty, by pomagać, wspierać i inicjować rzeczy ważne dla innych kobiet. Jesteśmy niczym siostry – idziemy ramię w ramię. Kiedy trzeba, dodajemy sobie otuchy, dzielimy wspólnymi doświadczeniami, motywujemy się wzajemnie i walczymy: o wspólne i własne cele, marzenia, pragnienia. Właśnie taką wizję siostrzeństwa prezentuje limitowana kolekcja SISTERHOOD Answear.LAB. SISTERHOOD to wsparcie i empatia. Na tym fundamencie można zbudować relacje, które wynikają z szacunku do innych, ale także do siebie; które nie kategoryzują, nie oceniają, nie krytykują. Nie trzeba być spokrewnionym, aby móc określać się mianem „siostry” – okazywać sobie solidarność, troszczyć się i wzajemnie sobie pomagać.Kolekcja pełna siostrzanej mocy

Każda z nas może nosić to, na co ma ochotę – bez zawstydzających spojrzeń czy słów krytyki, padających także z ust innych kobiet. Jesteśmy siostrami, a poprzez styl, bez słów, możemy wyrazić to, kim jesteśmy. Dlatego w kolekcji SISTERHOOD znajdziemy mnóstwo odniesień i ukrytych symboli nawiązujących do siostrzeństwa. Różowy kolor – flagowa barwa kolekcji symbolizuje bezwarunkową miłość i zrozumienie, jakim powinny się obdarzać kobiety. Różowy jest romantyczny i intymny zarazem, w psychologii koloru jest znakiem nadziei – daje poczucie, że wszystko będzie dobrze. Różowy to także flagowy kolor feministycznej projektantki i ikony mody Elsy Schiaparelli, której prace stały się inspiracją dla projektantek Answear.LAB. W kolekcji SISTERHOOD energetyczny odcień shocking pink gości na skórzanych płaszczach, satynowych sukienkach, tiulowych spódnicach i damskich garniturach. Towarzyszy mu uspokajający błękit denimu i futurystyczne srebro odwołujące się do przyszłości i sfery naszych marzeń. Świetliste są nie tylko efektowne aplikacje na jeansach i denimowych katanach czy dopełniająca stylizacje biżuteria, ale również ubrania:  srebrne bomberki, ramoneski, topy i spódnice.

SISTERHOOD to potęga!

Siostrzeństwo oddziałuje na każdy aspekt życia, dlatego kolekcja SISTERHOOD wykracza daleko poza świat mody, łącząc się z muzyką i sztuką.  Każdy z tych obszarów wzajemnie na siebie oddziałuje i może być nośnikiem ważnych haseł i iskrą do wzniecenia zmian w społeczeństwie. Wielowymiarowa jest także kampania SISTERHOOD, która łączy kobiety zaangażowane, pełne mocy, wspierające się  na co dzień. Ważnym punktem kolekcji są T-shirty i bluzy z nadrukowanymi kolażami autorstwa Ani Glik – utalentowanej polskiej artystki, która współpracowała z największymi domami mody. Ania Glik specjalnie dla Answear.LAB stworzyła cykl 6 cyfrowych kolaży wraz ze sloganami wyrażającymi siłę siostrzeństwa. Symbole siostrzeństwa, jak splecione kobiece dłonie, pojawiają się tutaj obok haseł „STAND BY YOUR SISTER”, „SISTERHOOD GIVES YOU POWER” czy „HELP ONE ANOTHER IS PART OF SISTERHOOD RELIGION”.

Answear.LAB  współpracuje z inspirującymi artystkami, które nie boją się mówić głośno tego, co czują! Natalia Przybysz od lat podbija polską scenę muzyczną, jest również aktywistką angażującą się w wiele projektów na rzecz ochrony środowiska czy walki o prawa kobiet. Specjalnie dla Answear.LAB stworzyła utwór „Siostrzeństwo” opowiadający o mocy kobiecego wsparcia.

Dostałam od Answear.LAB zadanie i temat – piosenka pod tytułem Siostrzeństwo. Chciałam więc zmieścić w krótkiej piosence bardzo dużo – z jednej strony opowiedzieć o relacjach między nami kobietami, a z drugiej przypomnieć o systemie, który wciąż nam nie sprzyja i z którym wciąż musimy toczyć walkę.

Natalia Przybysz

Niech ten przekaz o sile siostrzeństwa niesie się daleko i przez długi czas!

Przeczytaj inne artykuły