Przeczytasz w 3 min 06 kwi 2023

Learn to rest by Answear.LAB. Sztuka odpoczywania

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Nic tak nie daje nam siły do działania, jak regeneracja, która nie byłaby możliwa bez chwili wytchnienia. Wiosna to idealny moment, by wdrożyć ten plan. Learn to rest – zachęca Answear.LAB tworząc kolekcję pełną pozwalających się odprężyć kolorów i wygodnych fasonów. 

Żyjemy w biegu. Kolejne terminy, kolejne zadania, kolejne wyzwania… Każda z nas ma coś pilnego do wykonania, na co czasem brakuje po prostu czasu. Wiele z nas dąży do doskonałości, chce dokonać czegoś niezwykłego, spełniać swoje marzenia, podbijać świat. Osiągnięcie tych celów wymaga pracy, uporu, wytrwałości, ale i odpoczynku, który zapewnia nam w życiu równowagę. Odpoczynek nie jest przejawem rezygnacji czy lenistwa, a wyrazem troski o siebie, o swoją kondycję psychiczną i fizyczną, czymś niezbędnym, by później wstać i ruszyć po swoje.

If you get tired, learn to rest, not to quit – Banksy.

Idea Banksy’ego stała się inspiracją dla nowej kolekcji Answear.LAB. Odpoczynek, dystans, harmonia, troska o siebie – kolekcja Learn to rest przywołuje te proste, choć zapomniane w pędzie codziennego życia, prawdy.

Sztuka odpoczywania

W sesji zdjęciowej, która towarzyszy kolekcji Learn to rest modelki pozują na tle abstrakcyjnych obrazów i antycznych rzeźb. To metafora odpoczynku, który w dzisiejszych czasach jest prawdziwą sztuką. Nieco zapomnianą i nadgryzioną przez ząb czasu, jak pokazane na fotografiach antyczne rzeźby. Nieco abstrakcyjną, bo w świetle współczesnej obsesji na punkcie bycia produktywnym, zapominamy o tym, jak ważna jest chwila wytchnienia, która pozwala na regenerację i daje siłę do działania.Learn to rest

Ubrania z kolekcji Learn to rest są tak wygodne, jakbyś była w domu i tak stylowe, jakbyś była gdziekolwiek indziej. Opierają się na naturalnych materiałach, takich jak len, jedwab i bawełna oraz swobodnych krojach. Szerokie spodnie oraz zwiewne koszule i sukienki połączone zostały z wiosennymi trenczami i lekkimi narzutkami.

Kolekcja Answear.LAB utrzymana jest w uspokajających i odprężających kolorach kobaltowego błękitu granatu, bieli oraz beżu. Obok fasonów w jednolitych odcieniach, w kapsule znalazły się również kontrastowe akcenty w energetyzującym odcieniu limonki, malarskie wzory oraz motywy tie-dye. Nie zabrakło również propozycji ubrań do pracy – wśród nich znajdziemy między innymi beżowy garnitur z szortami.

Całość uzupełniają wygodne, płaskie buty na grubej podeszwie oraz dodatki w postaci pasków z ozdobnymi klamrami i biżuterii, wśród której na pierwszym planie wyróżniają się srebrne, masywne łańcuszki i bransoletki.

Przeczytaj inne artykuły