women's voices margaret

Kobiety pełne mocy! Kto wystąpi podczas Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com?

Barbara R.
|
22 sierpnia 2021
|
Przeczytasz w 7 min
Przeczytasz w 7 min
Przeczytasz w 7 min

Już za tydzień łączymy się z kobiecą mocą podczas Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com! Sprawdź, czy wiesz wszystko o topowych artystkach, które pojawią się na scenie.

2 dni przepełnione kobiecą mocą i dobrą muzyką – na pewno to czeka na Ciebie podczas Women’s Voices Bydgoszcz Festival inpired by Answear.com. 28 i 29 sierpnia zaśpiewa dla Ciebie 11 polskich artystek – kobiet silnych, aktywnych, niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju. Kto pojawi się w Bydgoszczy na Wysokie Obcasy Stage?

Margaret

Margaret to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa – „Add The Blonde” (2014) i „ Just The Two of Us” (2015) – nagrodzone platyną. Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił jej rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. W zestawieniu z nietuzinkową osobowością zaowocowało to wieloma artystycznymi sukcesami. W 2021 r. roku Margaret powróciła z nowym krążkiem “Maggie Vision”, który z jednej strony jest wypadkową jej fascynacji hip-hopem i brzmieniami urban music, a z drugiej – koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w jej życiu. Album, nagrany po polsku i wypełniony brzmieniami urban music, to jak dotąd najodważniejsze dzieło w dorobku piosenkarki. Artystyczna metamorfoza była również efektem zmian na polu biznesowym. Margaret postanowiła zerwać dotychczasowe kontrakty, by stworzyć własny songwritersko-producencki team, a następnie skupić się na rozwoju działalności wspierającej młode talenty, do czego zainspirowało ją jurorstwo w programie The Voice of Poland.

Brodka

Brodka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Artystka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl. Jej twórczość  zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Już niebawem ukaże się jej 5. album!

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz to zdecydowanie  jeden z czołowych głosów na polskiej scenie muzycznej, a do tego kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania pro ekologiczne. Poznaliśmy ją w 2001 r. , kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Zespół okazał się fenomenem, kreującym nową jakość na polskim rynku, zdobywającym nagrody, przychylne recenzje dziennikarzy i szczyty list przebojów. Po zakończeniu działalności Sistars, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. Do tej pory wydała już 6 solowych albumów.

Monika Borzym

Charyzmatyczna wokalistka jazzowo-soulowa młodego pokolenia, określana mianem “polskiego muzycznego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu”. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 r. gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka i była jedną kobietą wśród występujących artystów.  Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy w wytwórni Sony Music. Monika nie ogranicza sie tylko do jazzu i soulu,  jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Wydała już 5 płyt.

Ania Karwan

Zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przebój „Słucham Cię w radiu co tydzień” przyniósł Artystce aż trzy nagrody – za najlepszy tekst, kompozycję oraz nagrodę główną jury w konkursie „Premiery”. Do dziś na kanale YouTube przebój zyskał ponad 23 miliony odsłon. Ania na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, jak również światowymi kompozytorami muzyki filmowej przy Festiwalu Muzyki Filmowej. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”, czy „Legendy Polskie”, gdzie wspólnie z Matheo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd”.

Paulina Przybysz

Paulina Przybysz jest znana z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax, Archeo. Dobrze pamięta lata 90.  i mocno szanuje historie muzyki. Z takim bagażem chętnie nurkuje w nowe brzmienia. Dorastła w busie z kolegami z Sistars i siostrą. Po zawieszeniu działalności zespołu, szybko przeszła do kolejnych projektów. W 2017 powróciła na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem – a jej płyta „Chodź Tu” została nagrodzona Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny. Otwartość na muzykę prowadziła ją przez niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych – m.in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Grbsonem, Barbarą Wrońską… lista wciąż rośnie i rośnie, podobnie jak lista młodych zdolnych producentów, z którymi Paulina tworzyła muzykę

Kasia Lins

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album “Wiersz Ostatni”, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy. W 2019 r. była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 r. została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała takže nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O! Lśnienia 2021. Niedawno Kasia Lins otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę “Moja Wina”. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

Rosalie

Piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. wydanie – Enuff EP i albumu Flashback oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz ‘N Dogz. W marcu 2020 r., nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album „IDeal”. Na początku 2021 Rosalie. została nominowana do nagrody Fryderyków w dwóch kategoriach: Album roku soul, R’N’B, gospel i Utwór roku.

Zalia

Zalia, czyli Julia Zarzecka,, jest zafascynowana muzyką Soul/RnB. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie/lofi oraz jazzu. Artystka utożsamia się z takimi wokalistkami jak Mahalia, Ella Mai i Jorja Smith. Pomysły i inspiracje do pisania czerpie z własnych doświadczeń i uroków z życia w dużym mieście jakim jest Warszawa. Oprócz muzyki blisko jej też do świata mody, Julia przykłada dużą uwagę do wizerunku co widać po sesjach zdjęciowych i teledyskach. Na co dzień studiuje Vocal performance and Songwriting na BIMM w Londynie oraz uczęszcza do szkoły muzycznej na Bednarskiej.

Shyness!

Na festiwalu pojawi się także girlsband. W skład Shyness! wchodzą 4 charyzmatyczne dziewczyny: Iwona Skwarek – wokal, syntezatory, gitara, bity Joanna Bielawska – wokal, pianino Julia Pacyńska – wokal, syntezatory Iga Krzysik – wokal, gitara Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – to artystki chcą ją zamienić w swoją siłę. Wspólne chwalenie wrażliwości i kruchości daje im poczucie wspólnoty i właśnie siłę – stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik – Shyness! Debiutancki album ukaże się jesienią 2021 r.!

Hela Me Ry

Hela Me Ry (Maria Helena Wądołowska) jest piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką. Tworzy również felietony dla magazynu Szajn.  Z wykształcenia jest śpiewaczką operowa i socjolożką – ukończyła  Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, śpiewu uczyła się również w konserwatorium muzycznym Lyonie. Tam zainteresowała się stylistyką piosenek francuskich- lekkich, a zarazem smutnych i wieloznacznych. Często współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako sopranistka. W muzyce rozrywkowej zadebiutowała utworem „Daj mi” nagranym wraz z Jackiem Szabrańskim. Jej piosenki mają charakter „ironiczno- liryczny”, w których dramat rozgrywa się pod przykrywką niefrasobliwych opisów codzienności.  Hela chętnie łączy kontrasty- muzykę elektroniczną zestawia ze stylistyką retro.


Przygotuj się na weekend pełen kobiecej mocy! 28 sierpnia wystąpią Paulina Przybysz, Hela Me Ry, Brodka i Zalia, 29 sierpnia zaśpiewają Ania Karwan, Margaret, Natalia Przybysz i Shyness!. Na zakończenie festiwalu czeka na Ciebie wyjątkowy koncert – Women’s Voices Girl Power w składzie: Paulina Przybysz, Monika Borzym, Margaret, Rosalie, Kasia Lins i Ania Karwan zaprezentują kultowe kobiece power songi w nowej wersji. Już nie możemy się doczekać!