Levi’s 501 – najwspanialsza historia, jaka kiedykolwiek była noszona

Justyna M.
|
31 maja 2023
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Każde pokolenie kreuje własny styl, pewne rzeczy są jednak stałe – najlepszym dowodem na to są Levi’s 501. Kultowe jeansy obchodzą właśnie 150. urodziny!

Levi’s 501 – krótka historia kultowej pary

Dawno temu w Ameryce… powstały jeansy, które wykreowały i wyznaczyły ścieżkę, jaką w następnych dziesięcioleciach podążał świat denimu. Historia Levi’s 501 zaczyna się w maju 1873 r. – wówczas to kreatywny amerykański duet w osobach kupca Levi Straussa i krawca Jacoba Davisa opatentował nową formę roboczych spodni. Wykonane  z trwałego denimu i dodatkowo wzmocnione nitami, szybko zyskały sympatię nie tylko robotników. Nowa para jeansów zrewolucjonizowała postrzeganie casualowej mody. Przez kolejne lata model 501 niepodzielnie rządził i trwał w denimowym świecie – mimo zmieniających się trendów, pokoleń i stylu. Oczywiście, Levi’s 501 doczekał się wielu odmian – oprócz oryginalnego modelu, w ofercie uwielbianego na całym świecie brandu znajdziemy kroje inspirowane latami 80. i 90., a nawet wersje z krótszymi nogawkami czy nieco bardziej dopasowane. Wszystko po to, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie i zacząć pisać swoją własną historię.

Za co kochamy Levi’s 501?

Od początku model 501 stał się jednym z najbardziej kultowych elementów odzieży Levi’s, jaki kiedykolwiek powstał.  Charakterystyczny krój legendarnych jeansów z pięcioma kieszeniami, prosta forma, miedziane nity i rozporek na guziki pozwalają na łamanie zasad, zacieranie różnic pomiędzy płciami, funkcjonalność i oryginalność ponad podziałami.  Demokratyczność! Właśnie za to uwielbiamy te spodnie. Możesz być gwiazdą czerwonego dywanu, politykiem, pracownikiem korporacji, nastolatkiem czy dumną babcią i tak samo kochać Levi’s 501. Ta para, która wydaje się być wieczna, może Ci towarzyszyć w ważnych momentach Twojego życia. Z modelem 501 kolejne pokolenia kończyły szkoły, zaliczały festiwale muzyczne, osiągały pierwsze sukcesy w pracy, zwiedzały odległe zakątki świata, prezentowały je swoim dzieciom jako pierwsze jeansy w ich życiu – wszystko przemija, Levi’s 501 pozostaje.

Levi’s 501 – a jaka jest Twoja historia?

Dziedzictwo Levi’s trwa, co więcej, jest gotowe na nowy rozdział. W 150. urodziny najbardziej znanego modelu jeansów, marka opowiada historie z 4 zakątków świata, udowadniając, że Levi’s 501 to najpiękniejsza historia, jaka kiedykolwiek była noszona. A jakie są Twoje wspomnienia związane z tymi jeansami?