Przeczytasz w 5 min 13 gru 2021

Lifespiration Starts Here – zwyciezcy konkursu pokazują, jak znaleźć swoje inspiracje

tekst: Justyna M.
lifespiration starts here konkurs
Przeczytasz w 5 min

2 miesiące pełne lifespiracji już za nami. Poznaj zwycięzców konkursu fotograficznego Lifespiration Start Here i zobacz najciekawsze zdjęcia i video. Niech moc inspiracji będzie z Tobą!

Międzynarodowy konkurs fotograficzny Lifespiration Starts Here został zakończony! Przez 2 miesiące – od października do końca listopada otrzymywaliśmy od Was inspirujące zdjęcia i video pokazujące magiczne chwile, które mogą motywować, dodawać skrzydeł, być natchnieniem do działania… Łącznie, z 9 krajów, w których rozgrywał się konkurs, otrzymaliśmy  ponad 4000 prac, a ich poziom był naprawdę wysoki! Pokazywaliście nam migawki z podróży dookoła świata, swoje zmagania kulinarne, zachwycające jesienne widoki, kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego i czerpanie z życia pełnymi garściami. Nic dziwnego, że jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepszych z najlepszych. Ostatecznie, w każdym kraju udało się wyłonić głównych Inspiratorów.

“Ilość zgłoszeń była olbrzymia. 2 dni i zarwane 2 noce – tyle czasu zajęło nam obejrzenie, przeczytanie postów i wreszcie decyzja. A wybór był naprawdę ciężki. Zrodził sporo dyskusji. Mega wysoki poziom na większości rynków. Nawet na tych, na które weszliśmy dosłownie miesiąc wcześniej, nie zabrakło świetnych postów. Nie tylko piękne zdjęcia i filmy, ale i fascynujące, czasem wzruszające historie. Była w nich siła kobiet, przyjaźni i miłości. Konkurs pokazał, jak inspirujący są nasi klienci. Również dla nas. Osobiście postanowiłam spróbować surfingu. Nie mogę doczekać się następnych edycji” – Urszula Sulej-Cholewa, Art Director Answear.com, członkini jury konkursu.

Nagroda główna

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gogetters (@gogetters_girls)


Nagroda główna, czyli 5000 zł na spełnienie swoich marzeń, trafiła do @gogetters_girls – trójki pełnych pasji, odważnych i pracowitych 26-latek, które rzuciły wszystko, by podróżować po Ameryce Łacińskiej. Obecnie przebywają w Meksyku, gdzie wraz ze swoim psiakiem Ushi poznają kolejne zakamarki tego kraju. Nie zawsze jest różowo – czasem nieoczekiwane zwroty akcji czy, po prostu, zwykły pech, nakazują zmienić ich podróżnicze plany. Jednak w każdej, nawet najgorszej sytuacji, dziewczyny potrafią dostrzec jakieś plusy, nie załamują się – szukają nowych rozwiązań i chwytają to, co przyniesie im kolejny dzień. Tak też było z nagrodzoną pracą – przepięknym video z wodospadów Tamasopo, które powstało niczym promyk słońca przebijający się przez burzowe chmury. Tamasopo leży ok. 50 km na zachód od Ciudad de Valles – miasteczka, w którym dziewczyny zostały uziemione na nieco dłużej, niż planowały, walcząć z salmonellą, zepsutym samochodem, ulewnymi opadami deszczu i zniechęceniem. Jednak, jak same przyznały:

…takie uroki i część podróżowania: raz fuckupy raz bycie lucky. Dyskomfort tego typu jest chwilowy, a w porównaniu do tych pięknych chwil mały.

Wyróżnienia

Na szczycie góry czy wśród szumu morskich fal? Swoje inspiracje możesz znaleźć w każdym zakątki Ziemi. @mirekkosciolko odnajduje je w górach, skryte pod skalnymi wyłomami, w porośniętych iglakami dolinach czy na dnie górskich jezior. Przemierzając kolejne szlaki, czuje zew przygody, wolności… Czuje swoje natchnienie.

Z kolei @soony_a chwil ukojenia szuka w swoim ulubionym miejscu, tuż nad brzegiem morza w gdańskim Sobieszewie. Wędrując po piaszczystym wybrzeżu, “ładuje swoje baterie” na kolejny tydzień, wsłuchując się w dźwięki natury i dając się porwać jej wspaniałym, pełnym uroku, inspirujących dziełom.

Nagrody pocieszenia

Człowiek kontra potęga natury. Inspirujące przestrzenie oszałamiające swoją potęgą, skłaniające do refleksji, snucia marzeń, odkrywania kolejnych tajemnic… Właśnie tym zachwyciły kolejne prace nagrodzone w konkursie.

@simplybyangel zabrała nas w podróż do Czeskiej Szwajcarii, byśmy wspólnie z nią mogli podziwiać zasnute jesienną mgłą skomplikowane formy skalne, głębokie wąwozy skrywające niejedną tajemnicę.

Każdy moment jest dobry, aby wyrwać się z rutyny i spróbować czegoś nowego! @_sliwka poniedziałki celebruje w niezwykły sposób, obcując z dziką przyrodą i pozwalając sobie na pełen relaks na tle cudownych widoków. Taki początek tygodnia to my rozumiemy!

 

Podróże kształcą i inspirują! @lukasz_jaros z kilku migawek stworzył zachwycający, nastrojowy obraz portugalskiej Madery. Pastwiska skąpane w porannej mgle, budząca się do życia przyroda, drzewa pamiętające historie sprzed 100 lat zapraszają do eksplorowania i snucia swojej własnej opowieści.

 

Wielki świat wielkich możliwości. Można się w nim zgubić – jednak, czy to wlaśnie nie o to chodzi, aby szukać własnych ścieżek i wreszcie poczuć się wolnym? @marti.from.poland swoje inspiracje odnalazła na Teneryfie, pośród bezkresu Atlantyku i ludzi pełnych pasji, łapiących wiatr w swoje własne żagle.

Nie musisz odbywać dalekich podróży, aby odnaleźć swoje inspiracje – one są skryte niedaleko, w Twoim najbliższym otoczeniu. Wyjdź na zewnątrz, jak @syskakatarzyna, weź głęboki oddech, upajając się teraźniejszością, pięknem danego momentu i pozwól swoim myślom na swobodną wędrówkę. To jest Twój czas!

Przeczytaj inne artykuły