Przeczytasz w 4 min 24 lis 2021

Planet friendly – jak krok po kroku podążamy w stronę odpowiedzialnej mody?

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 4 min

To małe kroki dla nas, ogromne dla planety! Zobacz, jak poprzez różne inicjatywy i świadome działania staramy się być coraz bardziej przyjaźni środowisku (do czego zachęcamy także i Ciebie).

Moda przyjazna środowisku

Chcemy dać Ci różnorodność i jak największy wybór – tak, abyś mogła swobodnie kreować swój styl, żyć w zgodzie ze sobą, ale i środowiskiem. Promujemy bowiem nie tylko stricte modowe trendy, ale także pozytywne zachowania i nawyki. Odpowiadając na potrzeby naszych klientek, które coraz większą uwagę przykładają do kwestii etyczności czy ekologiczności produktów, regularnie poszerzamy nasz asortyment o marki, ubrania, buty i akcesoria przyjazne planecie. Cieszymy się, że coraz więcej brandów rezygnuje z naturalnego futra, stosuje materiały organiczne i pochodzące z recyklingu, ogranicza stosowanie szkodliwych substancji w procesie produkcji i redukuje zużycie wody. Aby ułatwić Ci wyszukiwanie produktów w duchu sustainability, na stronie sklepu stworzyliśmy specjalny filtr „Planet friendly”, dzięki któremu znajdziesz rzeczy przyjazne Tobie, ale przede wszystkim planecie.

Marka, która proponuje Ci Ethical wardrobe

W 2020 r. stworzyliśmy markę własną answear.LAB dedykowaną silnym i pewnym siebie kobietom, które nie boja się zmian. Chcemy dać im szeroki wybór, jednocześnie uświadamiając, że ich modowe decyzje mają znaczenie. Poprzez ubrania świetnej jakości pragniemy kreować w naszych klientkach świadomość tego, co noszą i utrwalać pozytywne dla środowiska nawyki. answear.LAB tworzy krótkie limitowane serie w rozsądnych ilościach, wykorzystuje potencjał lokalnych wytwórców i stawia na przyjazne środowisku materiały. W kolekcjach marki znajdziesz więc certyfikowaną bawełnę, len, tencel, konopie, a także poliester powstały z porzuconych, przetworzonych sieci rybackich. Obecna na stałe w asortymencie brandu linia Ethical Wardrobe powstała w etyczny sposób –  aż 90% jej elementów składa się co najmniej w 70% z trwałych tkanin, w jak najmniejszym stopniu szkodliwych dla środowiska.

Wysyłka wygodna dla Ciebie i dla planety

Zależy nam nie tylko na Twojej wygodzie, ale i na środowisku. Dlatego do naszych wysyłek podchodzimy z uwagą – w końcu chodzi o to, żeby nie generować nowych, niepotrzebnych odpadów, które w dodatku mogą być trudne do przetworzenia. Zamówione produkty dotrą więc do Ciebie w certyfikowanych opakowaniach, wytworzonych dzięki procesowi recyklingu. Wykorzystujemy foliopaki, które w co najmniej 80% składają się z materiałów z recyklingu, głownie odpadów pokonsumpcyjnych oraz kartony wytworzone z makulatury, które mają certyfikat FSC MIX. Oznacza to, że makulatura służąca do ich wykonania składa się w minimum 70% z drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych FSC®. Co więcej, wszystkie produkty wchodzące w skład jednego zamówienia dotrą do Ciebie w jednym opakowaniu – tak, aby zminimalizować ślad węglowy i ograniczyć powstawanie zbędnych odpadów.

Wear & Share – porządki w szafie w słusznej sprawie

Dla środowiska możesz zrobić wiele: kupować świadomie, wybierać tylko etyczne, ekologiczne produkty, wreszcie, przyczyniać się do recyklingu, biorąc udział w ważnych dla planety inicjatywach, Każdy, nawet najmniejszy krok ma znaczenie! Jeśli nie wiesz, jak zacząć, zachęcamy Cię do… posprzątania własnej szafy. Nienoszone już ubrania możesz oddać – w ramach naszej akcji Wear & Share udostępnimy Ci materiałowy worek, do którego będziesz mogła spakować wszystkie niepotrzebne tekstylia i przekazać go naszemu kurierowi (oczywiście, cała akcja nic Cię nie kosztuje). Zebrane rzeczy zostaną przeznaczone do recyklingu lub trafią na rynek dóbr drugiego obiegu, a za pozyskane środki, w ramach projektu „Czas na Las” fundacji Aeris Futuro, posadzimy drzewa. Do tej pory udało nam się zebrać 25 ton ubrań i zasadzić 1000 drzewek (m.in. sadzonek grabów i buków)– działamy dalej!

***

Wierzymy, że działania dla dobra naszej planety są podstawą odpowiedzialnego biznesu. Nieustannie pracujemy nad rozwiązaniami, które jak najbardziej pozwolą ograniczyć wpływ branży modowej na środowisko naturalne. Małymi krokami podążamy do naszego celu.

Przeczytaj inne artykuły