Planet friendly – jak krok po kroku podążamy w stronę odpowiedzialnej mody?

Justyna M.
|
24 listopada 2021
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

To małe kroki dla nas, ogromne dla planety! Zobacz, jak poprzez różne inicjatywy i świadome działania staramy się być coraz bardziej przyjaźni środowisku (do czego zachęcamy także i Ciebie).

Moda przyjazna środowisku

Chcemy dać Ci różnorodność i jak największy wybór – tak, abyś mogła swobodnie kreować swój styl, żyć w zgodzie ze sobą, ale i środowiskiem. Promujemy bowiem nie tylko stricte modowe trendy, ale także pozytywne zachowania i nawyki. Odpowiadając na potrzeby naszych klientek, które coraz większą uwagę przykładają do kwestii etyczności czy ekologiczności produktów, regularnie poszerzamy nasz asortyment o marki, ubrania, buty i akcesoria przyjazne planecie. Cieszymy się, że coraz więcej brandów rezygnuje z naturalnego futra, stosuje materiały organiczne i pochodzące z recyklingu, ogranicza stosowanie szkodliwych substancji w procesie produkcji i redukuje zużycie wody. Aby ułatwić Ci wyszukiwanie produktów w duchu sustainability, na stronie sklepu stworzyliśmy specjalny filtr „Planet friendly”, dzięki któremu znajdziesz rzeczy przyjazne Tobie, ale przede wszystkim planecie.

Marka, która proponuje Ci Ethical wardrobe

W 2020 r. stworzyliśmy markę własną answear.LAB dedykowaną silnym i pewnym siebie kobietom, które nie boja się zmian. Chcemy dać im szeroki wybór, jednocześnie uświadamiając, że ich modowe decyzje mają znaczenie. Poprzez ubrania świetnej jakości pragniemy kreować w naszych klientkach świadomość tego, co noszą i utrwalać pozytywne dla środowiska nawyki. answear.LAB tworzy krótkie limitowane serie w rozsądnych ilościach, wykorzystuje potencjał lokalnych wytwórców i stawia na przyjazne środowisku materiały. W kolekcjach marki znajdziesz więc certyfikowaną bawełnę, len, tencel, konopie, a także poliester powstały z porzuconych, przetworzonych sieci rybackich. Obecna na stałe w asortymencie brandu linia Ethical Wardrobe powstała w etyczny sposób –  aż 90% jej elementów składa się co najmniej w 70% z trwałych tkanin, w jak najmniejszym stopniu szkodliwych dla środowiska.

Wysyłka wygodna dla Ciebie i dla planety

Zależy nam nie tylko na Twojej wygodzie, ale i na środowisku. Dlatego do naszych wysyłek podchodzimy z uwagą – w końcu chodzi o to, żeby nie generować nowych, niepotrzebnych odpadów, które w dodatku mogą być trudne do przetworzenia. Zamówione produkty dotrą więc do Ciebie w certyfikowanych opakowaniach, wytworzonych dzięki procesowi recyklingu. Wykorzystujemy foliopaki, które w co najmniej 80% składają się z materiałów z recyklingu, głownie odpadów pokonsumpcyjnych oraz kartony wytworzone z makulatury, które mają certyfikat FSC MIX. Oznacza to, że makulatura służąca do ich wykonania składa się w minimum 70% z drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych FSC®. Co więcej, wszystkie produkty wchodzące w skład jednego zamówienia dotrą do Ciebie w jednym opakowaniu – tak, aby zminimalizować ślad węglowy i ograniczyć powstawanie zbędnych odpadów.

Wear & Share – porządki w szafie w słusznej sprawie

Dla środowiska możesz zrobić wiele: kupować świadomie, wybierać tylko etyczne, ekologiczne produkty, wreszcie, przyczyniać się do recyklingu, biorąc udział w ważnych dla planety inicjatywach, Każdy, nawet najmniejszy krok ma znaczenie! Jeśli nie wiesz, jak zacząć, zachęcamy Cię do… posprzątania własnej szafy. Nienoszone już ubrania możesz oddać – w ramach naszej akcji Wear & Share udostępnimy Ci materiałowy worek, do którego będziesz mogła spakować wszystkie niepotrzebne tekstylia i przekazać go naszemu kurierowi (oczywiście, cała akcja nic Cię nie kosztuje). Zebrane rzeczy zostaną przeznaczone do recyklingu lub trafią na rynek dóbr drugiego obiegu, a za pozyskane środki, w ramach projektu „Czas na Las” fundacji Aeris Futuro, posadzimy drzewa. Do tej pory udało nam się zebrać 25 ton ubrań i zasadzić 1000 drzewek (m.in. sadzonek grabów i buków)– działamy dalej!

***

Wierzymy, że działania dla dobra naszej planety są podstawą odpowiedzialnego biznesu. Nieustannie pracujemy nad rozwiązaniami, które jak najbardziej pozwolą ograniczyć wpływ branży modowej na środowisko naturalne. Małymi krokami podążamy do naszego celu.