Powitaj jeden z najgorętszych sportowych trendów 2022

Justyna M.
|
15 kwietnia 2022
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Podążasz za trendami? W taki razie musisz koniecznie pobiec za tym! Outdoor to jeden z najważniejszych nurtów w świecie sportu i fitnessu – przekonaj się, jak fajnie jest budować formę  na świeżym powietrzu!

Po pierwsze… outdoor

Po kilku miesiącach od pierwszych noworocznych postanowień czas na ich zrewidowanie. Miałaś w planach więcej się ruszać? Cóż, powinnaś to zmienić na: więcej ruszać się na świeżym powietrzu. Outdoorowe aktywności znajdują się w czołówce fitnessowych i sportowych trendów na 2022 rok. Dawno nie byliśmy tak blisko natury! Przyczyn tego zjawiska należy upatrywać w ostatnich pandemicznych latach. Zamknięci w 4 ścianach, z narzuconymi ograniczeniami, na nowo odkryliśmy, jak bardzo potrzebujemy ruchu na świeżym powietrzu. Trening online czy super wyposażony nowoczesny klub fitness chwilowo idą w odstawkę. Teraz doceniamy każdy promień słońca, z dziką satysfakcją zachłystujemy się czystym górskim powietrzem, a kropla deszczu czy błoto na szlaku nie są nam straszne. Chcemy odkrywać, zdobywać i poznawać własne możliwości.

Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Zrzucenie zbędnych kilogramów i wymodelowanie swojej sylwetki to oczywiste skutki aktywności fizycznej – nie tylko tej na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, sporty outdoorowe mają o wiele więcej zalet. Ćwicząc pod chmurką dostarczasz organizmowi sporej dawki tlenu, poprawiasz pracę mózgu i krążenie, a także wspierasz swój metabolizm. Co więcej, trening na świeżym powietrzu dostarcza Twojemu organizmowi podwójną dawkę endorfin, co wpływa na Twoje samopoczucie. Nie zapomijamy również o naturalnej witaminie D, którą zyskujemy dzięki promieniom słonecznym. To bardzo ważne zwłaszcza teraz, kiedy budzimy się z zimowego marazmu i potrzebujemy zastrzyku pozytywnej energii. 

Co możesz robić w terenie?

Wiesz już, że warto się ruszać na świeżym powietrzu, bo jest do dobre zarówno dla Twojego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Z entuzjazmem więc wskakujesz w wygodne buty i wychodzisz na pole/dwór, po czym zastanawiasz się, co właściwie możesz robić… Cóż, propozycji jest wiele. Zacznijmy od klasyków – nawet zwykły spacer będzie świetną formą aktywności fizycznej, zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz pracę nad swoją kondycją. Możesz biegać, jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking, zagrać w tenisa czy koszykówkę lub, nieco spokojniej, zorganizować sesję jogi w plenerze. Jeśli dysponujesz większą ilością wolnego czasu, wybierz się na łono natury, by uprawiać trekking. A jeśli kochasz wyzwania, łaskawszym okiem zerknij na wspinaczkę – w tym roku szukanie nowych wrażeń niech stanie się Twoim priorytetem.

Co nosić w terenie?

Jeśli już miałaś do czynienia z jakąkolwiek formą aktywności fizycznej, nie będziesz tu zaskoczona. Strój do sportów outdoorowych prezentuje się podobnie, jak ten do treningu pod dachem. Ważne są ubrania niekrępujące ruchów i wygodne, zabezpieczające stopę buty. Bazą mogą być legginsy jak i szorty, top lub T-shirt, bluza i longsleeve. Oczywiście, wszystko zależe od wybranej aktywności. Dużą rolę będą tutaj odgrywać materiały i technologie, które pomogą Ci przetrwać pogodowe niespodzianki. Kompletując swój sportowy outfit zwróć uwagę na materiały wodoodporne, chroniące Cię przed promieniowaniem UV, wiatrem czy niższymi temperaturami.