Przeczytasz w 4 min 08 lis 2021

Pozytywne filmy i seriale idealne na jesienną chandrę

tekst: Izabela C.
jesienne filmy
Przeczytasz w 4 min

W ponury jesienny wieczór osłódź sobie życie nie tylko gorącą czekoladą  – przed Tobą pozytywnie zakręcone filmy i seriale, które umilą Ci czas i odgonią chandrę. Byle do wiosny!

Poradnik pozytywnego myślenia

W szarzyźnie krótkiego dnia łatwo popaść w marazm – zapobiegnie temu komedia, która daje solidnego kopa do działania i , jak sam tytuł wskazuje, uczy poztywnego myślenia. Pat Solitano po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii “pozytywnego myślenia”. Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany. Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami. Choć opis może wydawać się typową komedią romantyczną, dzięki zgrabnej reżyserii i świetnym aktorskim kreacjom głównych bohaterów “Poradnik pozytywnego myślenia” jest niebanalny i pełen pozytywnych emocji.

Gorzkie wino

Po dniu pełnym pracy rozsiądź się wygodnie  i daj się porwać bajkowym widokom Kaliforni (to tak w ramach przypomnienia sobie ciepła letnich dni). W “Gorzkim winie”, które można okreslić dojrzalszą i kobiecą wersją “Kac Vegas” śledzimy historię 6 przyjaciółek, które wybierają się do hrabstwa Napa świętować 50. urodziny jednej z nich. Wyjazd staje się okazją do zmierzenia z przeszłością i własnymi demonami, które są przeszkodą, by czerpać z życia pełnymi garściami. Przygotuj się na sporo humoru, czasem wytrawnego niczym smak wina – w filmie przewijają się bowiem aktorki związane z Saturday Night Live.

Fantastyczny Pan Lis

A może nastrój poprawi Ci animacja? Ta konkretna została stworzona w technice poklatkowej i wyreżyserowana przez mistrza poetyckich opowieści – Wesa Andersona.  Pan i Pani Lis wraz z synkiem wiodą spokojne życie na malowniczej wsi, jednak pewnego dnia  Pan Lis kończy z oszukiwaniem samego siebie – jego instynkt drapieżnika wciąć przecież istnieje! Wraz ze starymi znajomymi wznawia napady na pobliskie fermy drobiu. Zdenerwowani farmerzy wypowiadają wojnę nie tylko organizatorowi całej akcji, ale też wszystkim mieszkającym w pobliżu zwierzętom. Pan Lis i jego rodzina zmuszeni są uciec pod ziemię, aby tam przygotować się do ostatecznego starcia z właścicielami ferm drobiu. “Fantastyczny Pan Lis”, choć animowany, jest bajką przede wszystkim dla dorosłych. Zachwyci Cię jego absurdalny humor i oryginalna historia skąpana w jesiennych barwach.


A kiedy jeden wieczór to za mało… sięgnij po seriale z dużą dawką humoru, które zagwarantują Ci rozrywkę przez wiele jesiennych wieczórów. Historie tych bohaterów będziesz śledzić z zapartym tchem!

Sex Education

O “Sex Education” słyszała chyba każda serialomaniaczka. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji zapoznać się z jedną z najpopularniejszych produkcji Netflixa, tej jesieni nadrób zaległości. Serial w niezwykle wdzięczny i bezpośredni sposób opowiada  o problemach nastolatków i dorosłych z ich otoczenia. W 3. sezonie, który niedawno miał swoją premierę, zaczynamy kolejny semestr nauki w Moordale. Jesienią na bohaterów serialu czekają duże zmiany, nie tylko w ich życiu uczuciowym – w szkolnym środowisku sporo namiesza nowa dyrektorka szkoły. Na estetów w serialu czeka dodatkowa gratka – perfekcyjnie dopracowane wnętrza i urocze widoki walijskiej prowincji. 

Grace and Frankie

Legenda głosi, iż włączając pierwszy odcinek tej Netflixowej produkcji, bedziesz ją śledzić aż do ostatniego sezonu! Tytułowe bohaterki , choć nigdy za sobą nie przepadały, muszą stanąć ramię w ramię, zmierzyć się z niepewną przyszłością i wypracować nową definicję “rodziny”. Ich mężowie bowiem nagle oznajmiają, że są w sobie zakochani i planują wziąć ślub. Skomplikowana sytuacja zmusza układną Grace i ekscentryczną Frankie do zamieszkania ze sobą i wspólnego radzenia sobie z problemi, które niespodziewanie dotykają je w jesieni ich życia.

Good Girls

Trzy matki mieszkające na przedmieściach Detroit, które ledwo wiążą koniec z końcem, postanawiają zejść z dobrej drogi i wspólnie napadają na supermarket. Choć akcja kończy się sukcesem, pociąga za sobą spore konsekwencje, które możemy śledzić przez 4 sezony. Niektórzy w “Good Girls” dopatrują się inspiracji kultowym “Breaking Bad” – cóż, serial z niezwykłą gracją wprowadza nas w życie magnetycznych, wyrazistych bohaterek, które muszą jakoś sobie poradzić z przeciwnościami losu.  Historia tak samo trzyma w napięciu, obfituje w zaskakujące zwroty akcji i miejscami absurdalny humor.

Stwórz swój jesienny zestaw kinomaniaka

 

Przeczytaj inne artykuły