Inspirujący listopad! Proste sposoby na aktywną jesień

Justyna M.
|
15 listopada 2021
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Co możesz robić w listopadzie? Otóż mnóstwo rzeczy – ważne, by były źródłem radości. Wspólnie z Sarą i Pawłem zdradzimy Ci sposoby na aktywnie spędzoną jesień, bogatą w endorfiny i widoki, które na długo pozostaną w Twojej głowie, 

Wybierz się na spacer (albo na wycieczkę)

Choć listopad większości z nas kojarzy się z ciepłym kocykiem, herbatką i długimi wieczorami spędzanymi nad książką lub przed ekranem telewizora, czasem warto opuścić 4 ściany swojego mieszkania i udać się na spotkanie z przygodą? Gdzie poniosą Cię nogi? To już zależy od Ciebie. Nawet szybka wyprawa do najblizszego parku może obfitować w pozytywne emocje i zachwyty. Jeśli dysponujesz większą ilością wolnego czasu, dobrym pomysłem będzie dłuższa wyprawa na łono natury. Celuj w górskie okolice – miszmasz złocistych drzew i nagich skał odbijających się w tafli górskich jezior zapiera dech w piersiach.

Nie rezygnuj z aktywności na świeżym powietrzu

Listopad to dziwny miesiąc, w którym z jednej strony, żegnamy się z typowo wakacyjnymi aktywnościami, z drugiej – niecierpliwie czekamy na pierwszy śnieg i otwarcie stoków narciarskich. Niemniej, bezczynność nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Łap każdy promień słońca i wykorzystuj wszystkie ciepłe dni na ruch. Niech jesienne widoki będą dodatkową motywacją! Co powiesz na jazdę na rolkach, deskorolce, albo tradycyjnie – na rowerze? Sportowego ducha możesz wzmocnić w sobie także dzięki bieganiu, uprawianiu nordic walkingu czy wspinaczce. Wybierz dyscyplinę dopasowaną do siebie, pamiętając o jednej ważenj rzeczy: niech Twój outfit będzie adekwatny do warunków atmosferycznych. Nikt nie lubi przecież chorować.

A może nowe hobby?

Każdy miesiąc jest dobry, aby zacząć nowe hobby. W listopadzie może Twoje serduszko zabije mocniej w kierunku fotografii? Jesienne światło, skąpane w różnych odcieniach, malownicze widoki, mgliste powietrze i nostalgiczna aura aż proszą, aby je uwiecznić. Do rozpoczęcia nowej przygody nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Zabierz ze sobą lustrzankę, którą juz masz, starego analoga (przy odrobinie wprawy zyskasz świetny efekt) albo… telefon. Inspiracje na ciekawy kadr znajdziesz na każdym kroku – zerknij chociażby na pomysły uczestników konkursu #Lifespiration Start Here.