Przeczytasz w 4 min 15 maj 2020

Pracownicy ANSWEAR.com wspierają Dom Dziecka

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 4 min

W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do sprzedaży ubrań, butów i dodatków. Tworzymy zespół ludzi wrażliwych na otaczającą nas rzeczywistość – grupę twórczych i kreatywnych osób chcących wspólnymi siłami czynnie wspierać i być bodźcem do zmiany dla innych. Większość akcji charytatywnych i społecznych to pomysły naszych pracowników, którzy często wychodzą z własną inicjatywą, a potem zarażają entuzjazmem i pomysłem innych, aby wspólnymi siłami tworzyć nowe projekty. Tak było w przypadku Domu Dziecka. W zeszłym roku, po nawiązaniu kontaktu z instytucją i zaznajomieniu się z jej położeniem, postanowiliśmy wesprzeć jej podopiecznych. Chcieliśmy za pomocą drobnych gestów nieco poprawić los dzieci i wzniecić w nich płomyk nadziei na lepsze życie. Jak w przypadku większości takich placówek, są to ośrodki niczym studnie bez dna, których lista potrzeb się nigdy nie kończy. Wspólnie z naszą zaprzyjaźnioną marka MEDICINE Everyday Therapy skupiliśmy się nie tylko na poprawie warunków bytowych podopiecznych Domu Dziecka, ale również samodzielnie przygotowaliśmy dla nich różne niespodzianki.

Świąteczne prezenty od ANSWEAR i Medicine


Pierwszy etap wsparcia rozpoczął się już na początku grudnia. Skontaktowaliśmy się z placówką, aby dowiedzieć się, o jakich świątecznych prezentach marzą ich podopieczni. Podzieliliśmy się na małe zespoły, które zadbały by każdy z wychowanków dostał wymarzony prezent. Dodatkowo, wraz z oczekiwanymi upominkami, popłynęły do nich paczki z ubraniami, nowe komplety zastawy stołowej i symbol świąt – choinka pełna ozdób i światełek. Czy to pomogło dzieciom popatrzeń na święta tym razem z innej perspektywy? Tego nie wiemy, choć nieukrywana radość, która towarzyszyła im podczas otwierania prezentów była szczera a uśmiech na wiele godzin nie schodził z ich twarzy. Każda fala pozytywnej energii napędza nas zawsze do kolejnego działania, idąc za ciosem, bez chwili wahania przeszliśmy do nowego punktu w naszym projekcie. Po wizji lokalnej byliśmy pewni, że nie możemy ich zostawić z takim wyposażeniem ośrodka, jaki zastaliśmy.

Wsparcie wychowanków Domu DzieckaPrezenty – śliczne zabawki i nowe ubrania to nie wszystko. Każde dziecko marzy o godnych warunkach bytowych, sprawnych i wygodnych meblach czy estetycznym pokoju, w którym mogłoby się bawić, uczyć i miło spędzać czas. Niestety, nie wszystkie mają taką możliwość. Stan pokojów w Domu Dziecka pozostawiał wiele do życzenia, a wychowankowie pragnęli przede wszystkim sprawnych łóżek. Dlatego miejsce połamanych starych tapczanów i wygniecionych wersalek zajęły nowe drewniane łóżka wraz z materacami, które zakupiliśmy z własnych środków. Radość dzieciaków, kiedy dotarły do nich nowe meble, była bezcenna! Co ciekawe, podopieczni Domu Dziecka, nie mogąc się doczekać na konserwatorów, samodzielnie skręcili łóżka. Dowodzi to, że każde z nich, pomimo trudnej sytuacji, potrafi sobie radzić, jest kreatywne i pragnie polepszyć swój los. Wiemy jednak, że nie wszystkie dzieci mają równy start w życiu. Dlatego należy wspierać przede wszystkim te najbardziej potrzebujące, aby umożliwić im spełnienie ich marzeń. Uśmiechy podopiecznych Domu Dziecka, ich radość i wdzięczność udowadniają, że warto pomagać. Tak niewiele potrzeba, aby stać się solidarną grupą gotową do działania. #WeAreTheAnswear

ANSWEAR.com wraz z marką MEDICINE Everyday Therapy łączą siły i szyją maseczki dla polskich szpitali >>>

#CatchTheMoment – nowa akcja ANSWEAR.com, dzięki której zauważysz piękno >>>

Bezpieczne zakupy z ANSWEAR.com >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Przeczytaj inne artykuły