Przeczytasz w 3 min 27 wrz 2021

Serialowy zawrót głowy – jesienne nowości, które będziemy śledzić z zapartym tchem

tekst: Justyna M.
nowe seriale jesień 2021
Przeczytasz w 3 min

Nadeszła pora kocyka, ciepłej herbaty i… wciagających seriali, które pomogą Ci doczekać do wiosny. Przed Tobą 5 nowości, które z dużą dozą prawdopodobieństwa, staną się hitem tego sezonu. 

Sceny z życia małżeńskiego

Arcydzieło Ingmara Bergmana z 1973 r. doczekało się serialowej adaptacji. “Sceny z życia małżeńskiego” na nowo przedstawiąją klasyczną już historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary, w którą wciela się Jessica Chastain i Oscar Isaac. Serial dla osób, które nie boją się trudnych tematów i prawdziwej do bólu rzeczywistości.

Premiera 13 września HBO GO

Dr. Death

Sprawa doktora Christophera Duntscha kilka lat temu wstrząsnęła Ameryką. Ten arogancki psychopata w lekarskim kitlu zabił bądź okaleczył wielu swoich pacjentów. Nic więc dziwnego, że zdobył przydomek „Doktor Śmierć” i skończył w więzieniu z wyrokiem dożywotniego pozbawienia wolności. O tym jak do tego doszło opowiada pełen napięcia, świetnie zrealizowany serial “Dr. Death”. W rolę Duntscha wcielił się Joshua Jackson, towarzyszą mu zaś nominowany do Oscara , laureat Emmy i trzech Złotych Globów Alec Baldwin  i Christian Slater. Już teraz zarezerwuj sobie czas na 8 odcinków!

Premiera: 15 września CANAL+ Online

dr death

Nocna msza

Jeśli w długie jesienne wieczory lubisz się bać, odpal Netflixa i jego najnowszą produkcję. Nazwisko  Mike’a Flanagana odpowiedzialnego m.in za “Nawiedzony dom na wzgórzu”, gwarantuje niesamowity dreszczyk grozy przebiegający po Twojej skórze. W “Nocnej mszy” mamy do czynienia z charymatycznym księdzem i lokalną społecznością, żyjącą na odizolowanej od świata wyspie. Czy poradzą sobie z tajemniczymi, cudownymi zjawiskami, które zaczynają się dziać po pojawienia się przybysza?

Premiera: 24 września Netflix

Foundation

Jeśli zastanawiałaś się, jak wyglądałyby “Gwiezdne wojny” w wersji serialowej, już znalazłaś odpowiedź. “Foundation” to opowieść o upadającym galaktycznym imperium i budowie nowego, o  manipulacji i władzy, wreszcie o istocie człowieczeństwa w erze high-tech. Całość urzeka wizualnie i zapowiada się naprawdę intrygująco. A jeśli jesienne wieczory chcesz dodatkowo zapełnić lekturą, sięgnij do źródła, czyli książek Isaaca Asimova, na podstawie których powstał serial.

Premiera: 24 września Apple TV+

The Office PL

Już za niecały miesiąc odbędzie się premiera nowej wersji najchętniej oglądanego serialu komediowego na świecie: The Office. Polska wersja kultowej produkcji stworzonej przez BBC Studios, została przeniesiona do korporacji ulokowanej w… Siedlcach. W serialu nie zabraknie skumulowanego biurowego absurdu,  humoru przekraczającego wszelkie możliwe granice, silnej kobiecej postaci (to nowość, której w pierwowzorze nie było) oraz doborowej obsady na czele z Piotrem Polakiem i Vanessą Aleksander.

Premiera: 22 październik CANAL+ Online

seriale na jesień

 

Fot.: CANAL+

Przeczytaj inne artykuły