Przeczytasz w 4 min 27 mar 2024

Sisterhood Treasure i celebracja siły siostrzeństwa

tekst: Sara
Przeczytasz w 4 min

– Siostrzeństwo jest nam bardzo potrzebne – takie słowa o niezwykłej więzi łączącej kobiety padły niejednokrotnie podczas najważniejszego wydarzenia roku marki Answear.LAB – premiery kolekcji specjalnej Sisterhood Treasure, której towarzyszyła inspirująca dyskusja panelowa z udziałem wyjątkowych uczestniczek. Poczuj siłę siostrzeństwa, czytając relację z tego ekscytującego wieczoru.

21 marca, w czwartkowy wieczór, w pięknym wnętrzu dawnej warszawskiej Winosfery, marka Answear.LAB zaprezentowała kolekcję specjalną Sisterhood Treasure zebranym na wydarzeniu gościnom: czołowym dziennikarkom, aktorkom, artystkom, influencerkom, przedstawicielkom fundacji oraz działaczkom na rzecz wzmacniania pozycji kobiet. Wspólnie celebrowaliśmy siłę siostrzeństwa zarówno poprzez modę, jak i rozmowy na temat tej istotnej idei i jej wpływie na kształtowanie kobiecych relacji.

Sisterhood Treasure – z miłości do kobiecej mody

Ponadczasowa i różnorodna kolekcja Sisterhood Treasure była nieodłączną częścią wydarzenia. Gościnie mogły zaznajomić się z wyrazistym minimalizmem i power dressingiem w formie skórzanych trenczy, marynarek i kompletów, długich, kobiecych sukienkach, czy koszulach wykonanych z transparentnego materiału. Stylizacje, wiszące na symbolizujących kobiece relacje łańcuchach, zostały wyeksponowane w surowej, minimalistycznej scenerii, która odzwierciedlała pierwotne potrzeby kobiet do życia we wspólnocie. Aranżację podkreślały kwiaty amarylisa, uosabiające dumę, determinację i piękno.

Ubrania wpisujące się w najnowsze światowe trendy dopełniła ręcznie wykonana biżuteria. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki i charmsy ozdobione są kamieniami naturalnymi – czarnym turmalinem, czerwonym granatem oraz kryształem górski. Każdy z nich charakteryzuje się niezwykłą siłą. Dodają posiadaczce pewności siebie, pozytywnej energii i pomagają w osiąganiu wyznaczonych celów. 

Przesłanie kolekcji wyraża się w jej każdym detalu. Zarówno biżuteria, jak i stylizacje odzwierciedlają siłę kobiecych więzi i stają się punktem wyjścia do opowiadania o siostrzeństwie jako wspólnocie kobiecych doświadczeń.

Rola siostrzeństwa w życiu kobiet

Dla marki Answear.LAB ważnym elementem modowej narracji są kwestie społeczne dotyczące bezpośrednio kobiet. Dlatego głównym punktem eventu była dyskusja panelowa poświęcona idei siostrzeństwa. O tym, jaką rolę kobiece więzi pełnią w naszym życiu, rozmawiały wyjątkowe gościnie: Olga Kozierowska – założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, Alina Adamowicz – psycholożka i założycielka Akademii Pozytywnych Kobiet, oraz Magda Mołek – uznana dziennikarka, twórczyni serii wywiadów „W moim stylu”. Dobór rozmówczyń nie był przypadkowy. Każda z nich jest bowiem zaangażowana w szerzenie siostrzeńskich idei w różnych obszarach – biznesie, psychologii oraz dziennikarstwie.

Czym jest siostrzeństwo? Co stoi na drodze do pielęgnowania siostrzeńskich więzi na co dzień? Jaką rolę w budowaniu równości społecznej pełni siostrzeństwo? – to tylko kilka zagadnień poruszonych podczas inspirującej dyskusji. Panelistki rozmawiały również o definicji słowa „siostrzestwo”. Choć wyraz określa silną relację między kobietami i stanowi przeciwwagę dla narracji o „kobiecej rywalizacji”, jaką narzuca patriarchat, na próżno szukać go w słownikach współczesnej polszczyzny.

– Naszym celem jest rozpowszechnianie i umacnianie idei siostrzeństwa. Dlatego inicjujemy akcję spoleczną “Dajemy słowo: siotrzeństwo” i zachęcamy autorów, redaktorów, twórców treści pisanych i mówionych do przygotowywania prac z użyciem słowa “siostrzeństwo”, dzięki czemu – zgodnie z informacją od Rady Języka Polskiego – możemy się przyczynić do wpisania tego wyrazu do słowników języka polskiego – mówiła Agnieszka Wojnicka, marketing manager marki Answear.LAB, w przemówieniu otwierającym dyskusję panelową.

„Siostrzeństwo to siła”

Siostrzeńska siła towarzyszyła nam przez cały wieczór. Za sprawą angażującej dyskusji panelowej uczestniczki wydarzenia jeszcze długo rozmawiały o tym, jak rozumieją siostrzeństwo. – Siostrzeństwo to dla mnie bycie z innymi kobietami i wspieranie się na wielu płaszczyznach. To umiejętność dostrzegania różnic i czerpania z tego inspiracji – podkreślały.

Gościnie zapisały swoje przemyślenia na temat siostrzeństwa w autorskim słowniku Answear.LAB. Oprócz wzmacniających słów, na kartkach papieru znalazły się także osobiste definicje słowa „siostrzeństwo”.

„Siostrzeństwo to spojrzenie na drugą kobietę pełne miłości, spokoju, zrozumienia i podziwu”, „Siostrzeństwo to siła’, „Siostrzeństwo to codzienne wsparcie bez oceniania, akceptacja drugiej kobiety taką, jaką jest”, „Gdy dajesz drugiej osobie, to, co w tobie najlepsze i otrzymujesz to samo z powrotem” – czytamy w siostrzeńskiej księdze marki Answear.LAB.

Obejrzyj wideorelację z wydarzenia:

Przeczytaj inne artykuły