Przeczytasz w 3 min 23 mar 2023

Suma energii kobiet na ekranie – Natalia Przybysz i Answear.LAB prezentują teledysk do „Siostrzeństwa”

tekst: Barbara R.
Przeczytasz w 3 min

„Nigdy nie szłam sama, dba siostra o siostrę” śpiewa Natalia Przybysz w singlu „Siostrzeństwo”. Teraz w sieci możecie obejrzeć emocjonalny, przesiąknięty siostrzaną energią klip do utworu. W teledysku będącym efektem współpracy artystki z naszą marką Answear.LAB taniec splata się z muzyką, modą i emocjami tworząc wyjątkowy przekaz – bliski sercu każdej kobiety.

Answear.LAB od początku istnienia tworzy, rozwija i promuje inicjatywy ważne dla kobiet. Najnowszy artystyczno-muzyczny projekt SISTERHOOD opowiada o siostrzeństwie, kobiecej wspólnocie, empatii i zrozumieniu. Jego częścią, oprócz kolekcji ubrań, jest muzyka, udowadniająca, że o siotrzeństwie możemy mówić na wiele sposobów. Natalia Przybysz, ambasadorka SISTERHOOD, specjalnie na potrzeby projektu, stworzyła wyjątkowy singiel. Dostępny od początku marca w największych serwisach streamingowych utwór „Siostrzeństwo” to muzyczny manifest opowiadający o sile siostrzeństwa i wzajemnego wsparcia. Ten przekaz niesie się daleko – piosenka już zdążyła zająć topowe miejsce na liście premier Spotify.

Dostałam od Answear.LAB zadanie i temat – piosenka pod tytułem Siostrzeństwo. Chciałam więc zmieścić w krótkiej piosence bardzo dużo – z jednej strony opowiedzieć o relacjach między nami kobietami, a z drugiej przypomnieć o systemie, który wciąż nam nie sprzyja i z którym wciąż musimy toczyć walkę.

Natalia Przybysz

Muzyczny manifest siostrzeństwa

Teraz hymn siostrzeństwa doczekał się teledysku, który udało nam się zrealizować wspólnie z Natalią! W dynamicznych, pełnych emocji czarno-białych ujęciach zawarta jest opowieść o solidarności, zrozumieniu i sile wzajemnego wsparcia, dzięki którym kobiety są w stanie pokonać każdą przeszkodę. „My przerywamy milczenie, odważnym idąc krokiem. My to świata wrzenie..” śpiewa i tańczy artystka w towarzystwie innych kobiet – sióstr.

A skąd pomysł na teledysk?

Zależało nam na wyrazistym, mocnym przekazie, dlatego zdecydowaliśmy się na czarno-białe ujęcia, które nie rozpraszają feerią kolorów, a jednocześnie umożliwiają odczytanie i interpretację emocji, mimiki bohaterek czy ich gestów. Siostrzeństwo wiąże się z takimi pojęciami, jak empatia, wsparcie, zrozumienie, akceptacja. Dlatego dziewczyny występujące w teledysku są różnorodne. Każda ma własne cele, marzenia, jest na innym etapie życia. Właśnie w tej różnorodności tkwi siła. Współdziałając, wymieniając się własnymi doświadczeniami, korzystając z umiejętności i talentów innych kobiet, możemy osiągnąć o wiele więcej niż rywalizując.

Kinga Filipiak, Koordynatorka Promocji Answear.LAB i producentka wykonawcza teledysku

Siostrzana siła

Obok gry światła i cieni czy ruchu ważnym elementem teledysku są ubrania, które uzupełniają obraz i tekst. Z ich pomocą bohaterki „Siostrzeństwa” manifestują siebie i to, w co wierzą. Za kostiumy Natalii Przybysz i tancerek odpowiada Answear.LAB, a w poszczególnych scenach można zobaczyć propozycje z najnowszej kolekcji SISTERHOOD.

Klip wyreżyserował Wiktor Obrok, który jest także autorem scenariusza. Producentem teledysku jest Answear.LAB.

Przeczytaj inne artykuły