Viva Magenta! W 2023 niech żyje róż.

Justyna M.
|
07 grudnia 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

18-1750 – pod tym kodem kryje się kolor roku 2023. Już za moment na świat będziemy patrzeć przez różowe, a właściwie magentowe okulary. Viva magenta!

Po prostu – Viva Magenta!

Definitywnie zrywamy z melancholijnym, refleksyjnym, szarofioletowym Veri Peri. Następny rok należy do różu – Instytut Pantone właśnie ogłosił odcień Viva Magenta kolorem roku 2023.  To barwa, który łączy ciepłe i zimne odcienie, przeszłość i przyszłość, fizyczną i wirtualną rzeczywistość. Viva Magenta jest odcieniem zakorzenionym w naturze – została zainspirowana czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych naturalnych barwników, zarazem najsilniejszego i najjaśniejszego z tych znanych na świecie.

Niecodzienny kolor na niecodzienne czasy

Właśnie tak można określić Viva Magentę. Kolor roku 2023 jest odważny, nieustraszony, pulsujący, żywiołowy. Sprzyja radosnemu świętowaniu, wyzwala wewnętrzną siłę, skłania do nieszablonowego myślenia i pisania historii na nowo.  Oprócz inspiracji naturą czuć tutaj ducha innowacyjnych technologii. Viva Magenta zachęca do eksperymentowania i bada dynamikę związku między sztuczną inteligencją a ludzką kreatywnością. Tym samym Instytut Pantone odwołuje się do przestrzeni metawersów – wybierając materiały według koloru, użytkownicy są zaproszeni do eksploracji „magentaverse”.

Cały ten róż

Wybór koloru roku ma swoje uzasadnienie także w widocznych już trendach. Z odważnym i bezkompromisowym różem miałyśmy okazję zaprzyjaźnić się już wiosną i latem – wówczas łączono go z innymi wyrazistymi barwami, np. trawiastą zielenią. Podczas pokazów na sezon AW22/23 czołowe domy mody postawiły na magentowy odcień solo – róż przewijał się na pelerynach, sukienkach, płaszczach i damskich garniturach choćby u Valentino, Jasona Wu, Dolce & Gabbana. Nie zabrakło go na żadnym materiale, od puchatych futer, po błyszczące satyny, kończąc na lakierowanej skórze. Podążając tym tropem, możesz się wystroić w róż od stóp do głów. Niech różowy kolor roku będzie dla Ciebie dodatkową zachętą. Propozycje w odcieniu Viva Magenta znajdziesz wśród takim marek jak Custommade, Karl Lagerfeld, Patrizia Pepe, UGG, Furla czy Answear.LAB.