warsztaty fotograficzne

Pasja fotografii – warsztaty z Martą Wojtal

Barbara R.
|
24 października 2021
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

3 dni intensywnej pracy, nauki i… dobrej zabawy być może będą dla kogoś wstępem do nowego pasjonującego hobby lub zainspirują do zmiany swojego zawodu. Zobacz relację z warsztatów fotografii z Martą Wojtal, do których cegiełkę dołożyła także marka answear.LAB.

Wyjątkowe warsztaty dla kobiet


Za pośrednictwem aparatu fotograficznego można przekazać obraz świata, który postrzegamy swoimi oczami i sercem. Fotografia jest bowiem sztuką, której można się nauczyć, o ile ktoś ją dobrze wytłumaczy. Pokazały to pierwsze, tak wyjątkowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez Martę Wojtal. Podczas 3 intensywnych dni 20 kursantek szkoliło się pod fachowym okiem uznanej fotografki. Dziewczyny dowiedziały się, jak obsługiwać lustrzankę, by w pełni wykorzystać jej potencjał – poznały tajniki kompozycji i pracy ze światłem, zaznajomiły się także z programami do obróbki zdjęć, pracowały we wnętrzach i w terenie. Efektem wielu godzin nauki były profesjonalne fotografie z udziałem modelek, które wykonały uczestniczki kursu. Możecie je obejrzeć poniżej, krótko pisząc: jest moc i potencjał! W zmaganiach z aparatem towarzyszył kursantkom answear.LAB – marka przygotowała upominki dla każdej z dziewczyn, a także użyczyła ubrań i akcesoriów potrzebnych do stylizacji modelek.

Kim jest Marta Wojtal?

Marta Wojtal jest artystką i fotografką, która dostrzega i uwiecznia w swoich fotografiach emocje w sposób absolutnie wyjątkowy. Uważa, że niemożliwe nie istnieje i konsekwentnie udowadnia to z powodzeniem realizując kolejne rewelacyjne projekty. Jest autorką wielu kampanii dla topowych marek, z answear.LAB współpracowała choćby przy projektach answear.LAB x KRÓL, Dare to Dream i Ethical Wardrobe. Przed obiektywem Marty stawały znane nazwiska: Martyna Wojciechowska, Robert Lewandowski, Tomasz Kot czy Mike Tyson, a jej zdjęcia publikowane są w prestiżowych magazynach w Polsce i na świecie, np.: Harper’s Bazaar, Vogue, Elle, L’Officielle, Zwierciadło
i wiele innych.

Siła ukryta w zdjęciach

Ten projekt przerósł moje oczekiwania! Te warsztaty to kolejny dowód dla mnie, jak bardzo w naszym życiu liczą się ludzie. Że instagram to nie jest tylko kolorowa apka, a po drugiej stronie jest prawdziwy człowiek. I że chociaż tak inni, mamy podobne marzenia, problemy i troski.

Marta Wojtal