Przeczytasz w 3 min 23 lut 2018

5 faktów o marce Converse, których możesz nie znać

tekst: Anna Szwec
Przeczytasz w 3 min

Należysz do grona fanów kultowej marki Converse? Istnieje kilka faktów na temat jej istnienia, o których możesz nie wiedzieć. 

Converse to marka, której nie trzeba przedstawiać. Najsłynniejsze trampki świata, czyli ikoniczne modele butów All Star noszą miliony ludzi na całym świecie, a ponad stuletnia historia firmy udowadnia, że produkty Converse zawsze będą na topie. Kochamy je za uniwersalizm, wygodę oraz ponadczasowy design. Istnieje jednak kilka faktów na temat marki, o których możecie nie wiedzieć. Przeczytajcie!

1. Firma rozpoczęła działalność w 1908 roku jako marka produkująca obuwie gumowe, czyli kalosze. Jako obuwie sportowe zadebiutowali 9 lat później, tworząc jedne z najlepiej sprzedających się w historii butów do koszykówki.

2. Trampki Converse obecne są nie tylko w sporcie i popkulturze, ale również w kinematografii. Wystąpiły w ponad 650 filmach, między innymi  w takich hitach jak “Powrót do przyszłości”, “Ja, robot”, “Stań przy mnie” czy “Grease”.

3. Firma posiada studio nagrań. Rubber Tracks, czyli studio nagraniowe, które mieści się w Nowym Jorku to miejsce, w którym zespoły mogą nagrywać swoją muzykę za darmo.

4. Dwie dziurki w tenisówkach mają swoje zastosowanie – istnieje specjalny sposób sznurowania, zwany “bar lacing”, który je wykorzystuje, sprawiając, że but lepiej przylega do stopy. Dzięki nim również stopy mogą oddychać.

5. Buty Converse, do roku 1971 produkowane były tylko w dwóch kolorach – białym i czarnym. Dopiero wtedy marka zaczęła oferować i wprowadzać na rynek “chucks-y” w różnych kolorach, w pewnym momencie mając do zaoferowania 500 różnych wersji kultowych tenisówek.

Sprawdź ofertę marki Converse w answear.com -> Converse

   

1.Tenisówki, Converse 2. Tenisówki, Converse 3. Tenisówki, Converse 4. Tenisówki, Converse

  

1.Trampki, Converse 2. Trampki, Converse 3. Trampki, Converse 4. Trampki, Converse

   

1.Top, Converse 2. Top, Converse 3. Plecak, Converse 4. Czapka, Converse

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Sekrety stylu skandynawskiego>>

10 ciekawostek na temat magazynu „Vogue”>>

Trend atlert: Paski>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły