Przeczytasz w 3 min 23 kwi 2022

5 nawyków, które pomogą Ci utrzymać formę

tekst: Zofia O.
Przeczytasz w 3 min

Świetna kondycja, doskonała forma, nienaganna sylwetka – to marzenia wielu z nas.  Wspólnie z marką Adidas ruszamy, aby je spełnić. Krok po kroku, wprowadzając na stałe 5 zdrowych nawyków. Przyłączysz się do nas? 

Ćwicz z przyjemnością

Jako dziecko nienawidziłaś wf-u, a teraz nadal ciężko jest Ci się przekonać do jakiejkolwiek dyscypliny sportowej? Być może jeszcze nie odkryłaś tego, co lubisz. Cóż, w dążeniu do zdrowej i wysportowanej sylwetki, ruch jest bardzo ważny, dlatego nie warto tracić czasu na ćwiczenia, za którymi się nie przepada. Jeśli codziennie rano zmuszasz się do biegania, a po kilku tygodniach odpuszczasz – odpuść to na zawsze. Być może siłownia będzie lepszym rozwiązaniem, albo zajęcia zumby, albo nordic walking… Wybieraj, co chcesz! W przypadku aktywności fizycznej naprawdę warto ćwiczyć to, co się lubi – z takim podejściem każdy trening będzie przyjemnością.

Niektórych do treningu dodatkowo motywują designerskie kostiumy. Należysz do tego grona? Wskakuj w najnowszą, pełną soczystych printów kolekcję Adidas i ruszaj, by na wiosnę doładować się endorfinamiProwadź aktywne życie

Ruch to zdrowie! Ruch to dobra kondycja! Dlatego nie ograniczaj go wyłącznie do godzinnego treningu kilku razy w tygodniu. Staraj się na co dzień, być jak najwięcej aktywna. Na siłownię, zamiast samochodem, pojedź rowerem. W drodze do pracy wysiądź jeden przystanek wcześniej, tańcz podczas gotowania, rozciągaj się, oglądając ulubiony serial. Możesz także zacząć liczyć kroki w ciągu dnia i stopniowo dążyć do zwiększenia ich liczby. Takie codzienne, drobne aktywności naprawdę pozytywnie wpływają na stan Twojej kondycji i przyczyniają się do utrzymania świetnej sylwetki.

Stosuj zbilansowaną dietę

Niech zdrowa dieta stanie się Twoim stylem życia! Ale zanim to nastapi, zrób podstawowe badania i wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. A potem, krok po kroku, wprowadzaj do swojego menu zdrowe i pełne witamin produkty, stopniowo eliminujac cukry, nasycone kwasy tłuszczowe czy sól. Jednocześnie, zmień swój sposób myślenia – nie żałuj tego, czego nie możesz jeść, przyjemność i radość odnajdź w posiłkach dla Ciebie wskazanych, choćby warzywnych koktajlach, kolorowych sałatkach czy pożywnym curry.

Wprowadź odrobinę rutyny

Niestety, od treningu, o którym sobie przypomnisz raz na tydzień, szczuplejsza i zdrowsza nie będziesz. Podobnie, jak od okazyjnej diety, którą utrzymasz może przez tydzień. Dobra forma powstaje od rutyny – codziennych zdrowych nawyków. Staraj się ułożyć swój harmonogram treningów – jeśli masz problemy z regularną aktywnością fizyczną, zapisz się na zajęcia, albo umów na wspólne bieganie z koleżanką. We dwoje będzie raźniej, a wspólnie możecie się dyscyplinować. Ustaw sobie w telefonie alert przypominający Ci o wypiciu wody, a jeśli masz problem z przestrzeganiem diety, ułatw to sobie za pomocą aplikacji liczącej kalorie, dzięki której możesz też zaplanować posiłki na cały tydzień.

Słuchaj swojego ciała

Nie jesteśmy robotami, a czasem nawet najwięksi mistrzowie potrzebują resetu. Jeśli nie czujesz się na siłach, odpuść sobie najbliższy trening i postaw na dłuższą regenerację. Podobnie z dietą – czasem okazuje się, że niektóre produkty (choć zdrowe i zalecane przez dietetyków), mogą Ci nie służyć, podobnie jak konkretne rodzaje diet. Podobnie, jeśli chodzi o pory treningów, godziny i ilość spożywanych posiłków – teoria jest tylko teorią, którą musisz dostosować do siebie. Obserwuj i słuchaj swojego ciała, aby dostarczyć mu samych najlepszych rzeczy.

 

Przeczytaj inne artykuły