Answear Graphic Design Masters – znani artyści inspirują się produktami Answear

Zofia O.
|
14 grudnia 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Artyści zachęcają – Ty bierzesz udział! Poznaj inspirujących twórców, którzy zostali ambasadorami konkursu Answear Graphic Design Masters.

Od kilku tygodni rozgrywa się międzynarodowy konkurs dla grafików Answear Graphic Design Masters – artyści z całego świata, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, mają szansę wygrać 5000 euro, tworząc niebanalne grafiki z produktami Answear w roli głównej. A może Ty też chcesz spróbować swoich sił?Jeśli potrzebujesz inspiracji, zobacz, co na potrzeby konkursu stworzyli jego ambasadorzy. Utalentowani artyści, graficy, ilustratorzy – osoby, które sztuką i designem zajmują się na co dzień, za pomocą rysika, pióra i ołówka kreślą fantazyjne, mistrzowskie wizje. 

Gosia Herba – ilustratorka

Od ponad 15 lat zajmuje się ilustracją. Tworzy dla polskich i międzynarodowych wydawnictw, ilustruje okładki książek, płyt i czasopism, rysuje dla dzieci i dorosłych. Jej prace pojawiały się na łamach m.in New York Times, The Washington Post, Vanity Fair, The New Yorker i wielu innych! Gosia Herba rysuje, jak to w przypadku wielu artystów, od dziecka, a swoją pasję pogłębiała studiując historię sztuki. Jej styl jest ekspresyjny, geometryczny i pełen mocnych kolorów. Gosia inspiracje czerpie ze sztuki ludowej, a w swoich pracach stara się pokazać autentyczne, silne, żywe postaci.

Wiktoria Kamińska – graficzka i brand designer

Od 6 lat zajmuje się identyfikacją wizualną marek: tworzy logo, dobiera kolory i typografię. Kreując marki, pomaga osobom za nimi stojącymi spełniać ich biznesowe marzenia. Mocno wierzy też w siłę kobiet. Tworzenie sprawia Wiktorii mnóstwo radości. W swoich pracach, jak i w życiu, ceni minimalizm. Naczęściej wybiera ołówek, węgiel, farby i markery, by z ich pomocą stworzyć na kawałku papieru designerski świat. Na potrzeby naszego konkursu Wiktoria Kamińska stworzyła ultrakobiecą, przesyconą delikatnością grafikę z kolczykami w roli głównej.

Bartosz Kosowski – ilustrator i plakacista

Od kilkunastu lat zajmuje się ilustracją i sztuką plakatu. Działa w Łodzi – tam zresztą studiował grafikę na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowych. Bartosz jest autorem wielu nagradzanych plakatów filmowych, w swoim portfolio ma prace dla takich gigantów, jak: Disney, LucasFilm, Legendary Pictures, Apple, Canal +, Netflix, HBO, Electronic Arts. Jego twórczość jest doceniana na arenie międzynarodowej – Bartosz otrzymał m.in. jeden srebrny i pięć złotych medali od prestiżowego Society of Illustrators. Przez 8 lat Bartosz Kosowski był mentorem Adobe Design Achievement Awards.