ART FOOD INSPIRATIONS – znamy zwycięzców najbardziej smakowitego konkursu fotograficznego

Justyna M.
|
04 lipca 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Konkurs ART FOOD INSPIRATIONS dobiegł końca! Zobacz najciekawsze pozycje w inspirującym  fotograficznym menu stworzonym przez uczestników i poznaj zwycięzców.

Za nami ponad 2 miesiące wypełnione foodspiracjami. Uczestnicy konkursu ART FOOD INSPIRATIONS w pocie czoła gotowali, miksowali, wypiekali, wreszcie testowali, próbowali i podróżowali, by stworzyć galerię ponad tysiąca smaków i zapachów z całego świata. W fotograficznym zmaganiach nie zabrakło ogromnej kreatywności, świeżego spojrzenia na jedzeniowy temat, a nawet dowcipnej puenty. Bo przecież tak, jak nie istnieje jeden słuszny przepis na sernik, tak nie ma tylko jendego schematu stworzenia foodspiracyjnego zdjęcia. A wyróżnione prace są tego dowodem! Ciekawi zwycięzców?Zwycięzcy konkursu ART FOOD INSPIRATIONS

O jedzeniu można mówić przez długie godziny… Przyglądać się lub uczestniczyć w jego procesie powstawania. Kontemplować jego smak, zapach, teksturę, formę. Wreszcie cieszyć się bliskością innych osób, dla których (tak jak dla nas) wspólny posiłek jest punktem wyjścia do rozmów. Na pierwszym etapie jedzeniowej historii skupiła się zwyciężczyni konkursu @midgnightmoon. Krótka chwila w skomplikowanym procesie tworzenia pastéis de nata – budyniowych babeczek z ciasta francuskiego, stała się pretekstem do dłuższej nostalgicznej opowieści o radości płynącej z odwiedzonych miejsc, wdzięczności za spotkania z innymi ludźmi i ulotności chwili, która później, zapisana na kliszach aparatu lub w szufladach naszej pamięci, staje się piękną pamiątką na całe życie.

W poszukiwaniu najlepszych prac, jury konkursu zwracało uwagę na niestandardowe podejście do tematu, ciekawe ujęcie czy nowy punkt widzenia. Zdjęcia, które zajęły 2., 3. i 4. miejsce są dowodem, że sztuka kulinarna może być prawdziwą sztuką.

Wyróżnione zdjęcia

Oprócz nagród głównych przyznaliśmy także wyróżnienia. Od pomysłów na śniadanie w duńskim stylu, poranne wyciskanie soku dla całej rodziny i posiłków inspirowanych kuchnią śródziemnomorską po kulinarne gry (także w kółko i krzyżyk), zabawy i niespodziewane zwroty akcji, na widok których każdemu smakoszowi szybciej zabije serce – zapraszamy do naszej smakowitej galerii!