Przeczytasz w 3 min 06 wrz 2022

MIKROWYPRAWY – ODKRYWAJ SWOJE MIASTO i poznaj laureatów konkursu

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi nasz konkurs MIKROWYPRAWY – ODKRYWAJ SWOJE MIASTO! Choć zamykamy ten rozdział, opowieść nadal trwa – przepełniona lifespiracyjnymi pocztówkami z miast małych i dużych stworzonych przez uczestników projektu. 

Migawki pełne lifespiracji

Ten konkurs miał zachęcić do odkrywania swojego miasta i najbliższej okolicy, powolnego delektowania się otoczeniem w letniej atmosferze, dostrzegania detali i zaglądania w zakamarki, które zwykle pomijamy w codziennej bieganinie do pracy i szkoły. Uczestnicy tej edycji konkursu, jak zwykle, nie zawiedli! Mikrowyprawy w ich ujęciu są różnorodne i nietuzinkowe. Zahaczają o wiele aspektów, nie tylko tych stricte architektonicznych. Wśród prawie 2000 tysięcy nadesłanych zdjęć pojawiają się zarówno kadry łączące miasto i naturę, prezentujące ludzi w połączeniu z miejską tkanką, jak również zachwycające ujęcia niesamowitych detali z różnych punktów widzenia. Jest kolorowo, bujnie, czasem wręcz kubistycznie, a czasem mocno awangardowo, retro kroczy ramię w ramię z futuryzmem.

Zwycięzcy konkursu MIKROWYPRAWY – ODKRYWAJ SWOJE MIASTO!

Mikrowyprawy to odkrywanie zapomnianych miejsc i zachwyty, nawet takimi “drobnostkami”, jak odbicia w szklanych ścianach wieżowców. To także dostrzeganie nowej perspektywy, dzięki której miasto wygląda zupełnie inaczej. Świetnie uchwycili to zwycięzcy konkursu, przedstawiając z pozoru oczywiste rzeczy w zupełnie nieoczywisty sposób. To właśnie do nich trafią hulajnogi Motus Scooty 10 plus 2022, wcześniej ozdobione artystyczna interpretacją zwycięskich zdjęć przez Magdę Marchocką i Karola Męczarskiego.

Wyróżnione zdjęcia

Nasze Jury wyłoniło również 10 wyróżnionych prac, które urzekły ich kompozycją, soczystą kolorystyką, przedstawioną sytuacją, czy niesamowitych klimatem. Wybór był niełatwy, a poziom konkursu wysoki! W efekcie powstała wakacyjna mozaika pełna zakamarków i architektonicznych smaczków idealnych do delektowania się w nadchodzące jesienne wieczory. A może śladem tych kadrów odważysz się na własną mikrowyprawę?

Przeczytaj inne artykuły