Gosia Bednarczuk

Gosia Bednarczuk – poznaj styl i pasje znanej fotografki i influencerki

Zofia O.
|
01 czerwca 2020
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Jaki jest styl Gosi Bednarczuk? Czy łatwo jej pogodzić macierzyństwo z obowiązkami zawodowymi? Skąd wzięło się jej zamiłowanie do fotografii? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym wywiadzie ze znaną influencerką!

Gosia Bednarczuk to osoba, która z hobby uczyniła swoją pracę. Fotografuje, tworzy presety, zajmuje się swoimi dziećmi: Natanem i Zoją, a także dużo podróżuje i na każdym kroku odkrywa ciekawe zakątki. Dodatkowo interesuje się modą – jej profil na Instagramie pełen jest nie tylko uchwyconych emocji, ale także inspirujących stylizacji. Gosia była majową ambasadorką konkursu #Catch The Moment, a specjalnie dla nas zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań.

Co sprawiło, że zainteresowałaś się fotografią?

Wprawdzie wykształcenie dziennikarskie oraz wieloletnia praca w mediach dały mi solidne podwaliny do tego, żebym zajmowała się fotografią profesjonalnie, ale to dopiero narodziny moich dzieci sprawiły, że świadomie sięgnęłam po aparat fotograficzny chcąc uchwycić każdy uśmiech, każdy gest, każdy grymas, jakie pojawiały się na ich twarzach. To chęć złapania w kadrze chwili ulotnej dała mi motywację do tego, aby ciągle doskonalić swoje umiejętności. Dla fotografa najważniejsze jest uchwycenie emocji, a dzieci niewątpliwie są najbardziej wdzięcznymi modelami – są szczere, prawdziwe, autentyczne. Bez wątpienia to dzięki moim dzieciom znalazłam się w miejscu, a którym zawsze chciałam być.

Jakie są Twoje inne zainteresowania?

Większość moich zainteresowań wiąże się z pracą jaką wykonuję, bo niewątpliwie moim ogromnym szczęściem jest to, że moja praca jest moją pasją.

Uwielbiam fotografię, kocham modę, podróże, dobre jedzenie, piękne widoki. Dzięki temu, że zajmuję się fotografią, jestem w stanie wszystkie te rzeczy połączyć w jedną całość.

Co jest Twoim guilty pleasure?

Nie wiem ile quilty mieści się w moim pleasure, ale mam ogromną słabość do słodkich całusów! Czasami sobie myślę, że zacałuję te moje dzieci do granic możliwości!

Czy łatwo jest pogodzić macierzyństwo z pracą i hobby? Masz na to swój sposób?

W każdym szaleństwie musi być jakaś metoda. Niewątpliwie macierzyństwo to kwestia bardzo wymagająca ale jednocześnie dająca ogrom satysfakcji. W związku z tym, że pracuję zawodowo (prowadzenie własnego sklepu, sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe czy pisanie artykułów), nie jest mi łatwo połączyć pracę z efektywną opieką nad dziećmi ale jestem w stanie powiedzieć, że mi się to udaje! Najważniejsze jest wypracowanie pewnych schematów działania, właściwe rozdysponowanie czasem oraz konsekwencja. Dobra organizacja oraz wsparcie najbliższych to podstawa sukcesu. Jestem typem człowieka, który nie umie się nudzić, a im więcej mam do zrobienia, tym nasze życie i czas są lepiej zorganizowane.

Jak mogłabyś scharakteryzować swój styl?

Mam ogromną słabość do łączenia nowoczesności ze stylem retro. Uwielbiam wplatać zarówno w moje stylizacje jak i w stylizacje dzieci ducha dawnej epoki przy jednoczesnym zachowaniu aktualnych trendów.

 Jak ubierasz swoje dzieci: stawiasz na trendy czy wygodę?

Lubię wygodne, dobre, jakościowe ubrania ale jednocześnie takie, obok których nie sposób przejść obojętnie. Ogromną wagę przykładam do materiałów, kocham len, wełnę czy jakościową bawełnę, cenię sobie ubrania polskich projektantów. Staram się łączyć to co wygodne z tym co modne, bo przecież nikt nie powiedział, że jedno i drugie nie mogą iść w parze.

Czy zwracasz uwagę na marki odzieżowe, zarówno jeśli chodzi o Twoje stylizacje, jak i ubrania dla dzieci? A może masz swoje ulubione brandy?

To zależy. Jeśli jakaś rzecz mi się bardzo podoba i jest totalnie w moim guście, nie patrzę na metki czy brandy. Lubię eksperymentować z polskimi, rodzimymi markami, które uważam, że tworzą genialnej jakości ubrania, wcale nieodbiegające od światowych trendów. Ale jednocześnie nie ukrywam, że lubię też kupić sobie czy dzieciom coś markowego, mam kilka sprawdzonych brandów, które są po prostu dobre jakościowo i służą nam przez lata. W modzie, podobnie jak i w życiu, stawiam na jakość a nie ilość wierna założeniom zasady less is more.

Produkt tygodnia: pleciona torebka >>>

Portfele Secrid – doceń bezpieczeństwo i design>>>

Denim na lato – oto modne elementy, na które musisz zwrócić uwagę >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów