Przeczytasz w 3 min 21 cze 2022

Jak zorganizować idealny piknik?

tekst: Justyna M.
piknik
Przeczytasz w 3 min

Lato to idealny czas na piknikowanie! Zobacz, jak robią to uczestnicy konkursu ART FOOD INSPIRATIONS i przygotuj swój idealny, wymarzony piknik.

Wzór na udany piknik? Przepyszne jedzenie, zapierające dech w piersiach miejsce i osoby, z którymi mogłabyś spędzić wieczność.

Co zabrać na piknik?

Podstawą idealnego pikniku jest, oczywiście, jedzenie. Przekąski w postaci tradycyjnych kanapek, muffinki, paluchy chlebowe, różnorodne bułeczki wypiekane z dodatkami, np. ziołami czy suszonymi pomidorami, domowe ciasta i ciasteczka mogą być podstawową zawartością Twojego piknikowego kosza. Zestaw smakołyków warto uzupełnić o świeże, sezonowe owoce, np. truskawki i czereśnie oraz wytrawne produkty, jak sery, oliwki czy wędliny. Nie zapominajmy o napojach! Lemoniada zamknięta w szklanej butelce z korkiem, cold brew tea czy herbata w termosie to tylko jedne z wielu propozycji.

Na jedzeniu piknik się jednak nie kończy! Przydadzą Ci się sztućce (byle nie plastikowe, postaw jednak na wielorazowe elementy), drewniane deseczki i lekkie półmiski, na których rozłożysz piknikowe pyszności, kubki i talerzyki. Oprócz tradycyjnego koca możesz zabrać ze sobą poduszki i mini składane stoliki. Świetną opcją może być również rustykalna drewniana skrzynka. Właśnie na takie rozwiązania zdecydowali się niektórzy konkursowicze.

Gdzie rozłożyć piknikowy koc?

Piknikować możesz praktycznie wszędzie – wystarczy tylko kawałek zielonej trawy, czyste powietrze i ładny widok. Niektórzy na piknik wybierają się poza miasto, stawiając na okoliczne jeziora, polany między wzgórzami czy brzeg rzeki. Inni organizują posiłki na świeżym powietrzu w pobliskim parku – taki piknik możesz urządzić spontanicznie, nawet tuż po pracy. Innym rozwiązaniem jest własny ogród, w którym możesz spożyć niebanalny posiłek na trawie. W końcu, nie każdy podwieczorek musi odbywać się w kuchni przy stole.

Z kim wybrać się na piknik?

Piknik to przede wszystkim okazja do mile spędzonego letniego czasu – zabierz więc na niego osoby, w których towarzystwie świetnie się czujesz. Może w ten sposób zorganizujesz randkę? Albo spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi? Posiłki na trawie uwielbiają też dzieci – niech więc piknik, połączony z zabawą na świeżym powietrzu stanie się dla nich alternatywą do wolnego czasu spędzanego w domu i okazją do zapoznania się z pięknem natury.

Przeczytaj inne artykuły