hulajnogi

Jak zostać miejskim odkrywcą podróżując na hulajnodze elektrycznej?

Zofia O.
|
02 lipca 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Grzejące słońce, delikatny wiatr i zaufana hulajnoga elektryczna. Tylko tyle potrzeba, by w pełni wykorzystać potencjał letnich przygód. Co musisz wiedzieć na temat podróżowania na hulajnodze elektrycznej? Od tego, jak dobrać trasę, przez gadżety, aż po dobre praktyki podczas dłuższych wypadów – wszystko znajdziesz w naszym mini-poradniku. 

Tekst powstał we współpracy z Motus – partnerem naszego konkursu MIKROWYPRAWY – ODKRYWAJ SWOJE MIASTO!, w którym nagrodą główną jest personalizowana hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 Plus 2022. Zostań odkrywcą i podziel się z nami najbardziej inspirującymi zakamarkami w swojej okolicy:Podróżowanie na hulajnodze elektrycznej, czyli komfort, wolność i bezpieczeństwo

Jeżeli już teraz jeździsz na swojej maszynie, doskonale wiesz, że te trzy elementy są nieodłączną częścią każdej podróży. Pamiętaj jednak, że świat nie kończy się tylko na Twoim mieście! Większość modeli jest dostosowana do tego, by schować go do bagażnika. Szczególnie miejskie modele! Dlatego nawet dłuższy wypad za miasto (lub do innej miejscowości) nie powinien stanowić problemu.  Co więcej, kompaktowa hulajnoga pozwoli Ci na dotarcie do nawet trudno dostępnych zakątków. Schody, wysokie krawężniki, wąskie przejścia – żadna miejska przeszkoda nie będzie Ci straszna! A to oznacza, że jedyne, o co musisz zadbać to: przemyślana trasa, naładowany akumulator i gotowość na przygodę!

Zwiedzaj dokładnie to, co chcesz!

Mimo że zwiedzanie na piechotę ma swoje plusy, to niestety ma też swoje minusy. Szczególnie gdy masz mało czasu, planujesz zwiedzić wiele punktów jednego dnia lub musisz dotrzeć do miejsca na drugim końcu miasta. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podróżowanie na hulajnodze elektrycznej. Co więcej – wykorzystując Google Map – możesz bez najmniejszego problemu zaplanować swoją trasę! Nasza wskazówka: skorzystaj z podpowiedzi związanych z Lime lub Bolt, lub stwórz trasę dopasowaną pod rowery. W poszukiwaniu podróżniczych inspiracji możesz też odwiedzić popularne blogi i fanpejdże lub wrzucić post z pytaniem na lokalną grupę. Korzystaj z możliwości społeczności internetowych – być może w ten sposób umówisz się nawet na przejażdżkę w większym gronie?

Podróżowanie na hulajnodze elektrycznej – co warto zabrać?

Przede wszystkim, dobry humor! Choć rzeczywiście może przydać Ci się kilka dodatków. Dla lepszego rozeznania w terenie przyda Ci się uchwyt na telefon. Dzięki temu nawet na sekundę nie stracisz z oczu mapy i trasy. Będzie to szczególnie przydatne, jeżeli będziesz w danym miejscu po raz pierwszy, lub jeżeli planujesz liczne przystanki podczas podróży. Świetnym pomysłem jest też zakupienie odpowiedniego zabezpieczenia. W ten sposób możesz spokojnie oddać się zwiedzaniu, wiedząc, że Twoja maszyna jest całkowicie bezpieczna!

Podróżuj bez ograniczeń!

Jak widzisz, nic nie powstrzymuje Cię od tego, by zacząć zwiedzać świat! Podróżowanie na hulajnodze elektrycznej wymaga jedynie nieco organizacji, motywacji i chęci do przeżycia przygody. Pamiętaj jednak, że niezależnie od długości trasy – musisz zadbać o bezpieczeństwo. Zarówno swoje, jak i hulajnogi. Dlatego przed wyruszeniem sprawdź stan swojego pojazdu, zabezpieczaj go podczas postoju i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego.
Szerokości!