izabela sopalska rybak

Kobiety pełne lifespiracji: Izabela Sopalska-Rybak

Izabela C.
|
01 października 2021
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Poczuj moc lifespiracji płynącą od odważnych, aktywnych i wyjątkowych kobiet. Przed Tobą pierwsza bohaterka naszego spotu “Lifespiration starts here”, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Startując z kampanią “Lifespiration starts here”, ogłaszamy: chcemy być bliżej kobiet! W naszym najnowszym spocie pojawiają się bohaterki z krwi i kości – prawdziwe indywidualistki, które inspirują, zarażaja pasją, imponują siłą i odwagą do życia na własnych zasadach. Jedną z nich jest Izabela Sopalska-Rybak: trenerka, działaczka społeczna, prezeska Fundacji Kulawa Warszawa oraz zawodniczka  Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings.

Kim jest bohaterka spotu Answear: Izabela Sopalska – Rybak?

Izabela od urodzenia mieszka w Warszawie. W wieku 19 lat zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, które 4 lata później przykuło ją do wózka. Choroba nie przeszkodziła jej w ukończeniu szkoły fotograficznej czy podjęciu innych, ważnych aktywności, choćby trenowaniu rugby (Izabela jest jedyną kobietą w drużynie narodowej). Dziś swoimi działaniami motywuje do realizowania marzeń na przekór wszystkiemu i zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością przez społeczeństwo – edukuje, walczy z barierami (architektonicznymi, społecznymi, komunikacyjnymi), łamie kolejne tematy tabu dotyczące osób z niepełnosprawnościami. Jej działalność nie przechodzi bez echa – niedawno tygodnik “Wprost” docenił jej zasługi w przełamywaniu barier i nagrodził statuetką ShEO Awards 2021.

Zapytaliśmy Izę, co uwielbia robić, co ją inspiruje, napędza do działania, jaki jest jej sposób na spełnianie marzeń i życie na własnych zasadach…

Co inspiruje Cię do realizowania swoich marzeń?

Chęć ich zrealizowania! Nie ma rzeczy niemożliwych i kiedy bardzo się chce, wie się jak to osiągnąć i realizuje się plan, który zbliża do zrealizowania marzenia, to udaje się je osiągnąć. Lubię też bardzo mówić o swoich marzeniach i to głośno, bo dzięki temu jest większa szansa, że uda się znaleźć osobę, która pomoże to marzenie zrealizować.

Kto jest Twoim inspiratorem?

W moim otoczeniu jest kilka osób, które w różnych dziedzinach są dla mnie inspiracją. Myślę, że każdy z nas ma w sobie coś co może zainspirować innych ludzi do działania, dlatego warto się dzielić swoimi doświadczeniami, wiedzą i sposobami na realizację celów.

Jakbyś mogła zachęcić inne dziewczyny do realizowania swoich marzeń – jak dodałabyś im odwagi?

Są rzeczy, które pomagają w życiu, ułatwiają realizację marzeń i celów. Współpraca, proszenie o pomoc, kreatywne myślenie. To co także moim zdaniem się sprawdza to bycie upartą! Oczywiście rozsądnie ;) Jeżeli bardzo chcę zrealizować jakieś marzenie to dążę do tego, żeby faktycznie je zrealizować. Jeżeli ktoś mówi, że się nie da, to szukam różnych sposobów. Jeżeli z jakiegoś powodu nie zrealizuje sama któregoś z planów, to proszę o pomoc! Ludzie bardzo chętnie pomagają, tylko trzeba ich o to poprosić. A dzięki współpracy z innymi ludźmi można więcej osiągnąć.

Co rozumiesz poprzez słowa – “Kobieca siła”?

Wytrwałość, dążenie do celu, bycie sobą.

kampania izabela sopalska rybak