eviva l'arte

Kolekcja EVIVA L’ARTE powraca na salony!

Izabela C.
|
25 stycznia 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Eviva L’arte – kolekcja inspirowana płótnami mistrzów pędzla i sztalugi po raz kolejny przenosi sztukę z muzeów wprost do naszych szaf! Jeśli kochasz sztukę, a zwłaszcza impresjonizm, obok tych propozycji nie przejdziesz obojętnie.

Malarskie impresje w kolekcji Medicine

W tym sezonie marka Medicine ponownie stawia na sztukę, która sięga do epoki impresjonizmu, neoimpresjonizmu oraz postimpresjonizmu. W kolekcji nie mogło więc zabraknąć artystów najwierniej oddających te nurty, jak Vincent van Gogh, Claude Monet czy Edgar Degas. Nie zapomniano także o rodzimych twórcach. Naturalistyczne pejzaże, portrety pełne melancholii oraz martwa natura w soczystych barwach – wszystko to zdobi ubrania, obuwie oraz akcesoria Medicine.Wielkie dzieła w Twojej szafie

W kolekcji malarskiej znalazły się dzieła jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy na świecie – Vincenta van Gogha. O jego cudownej „Gwieździstej nocy” pisano piosenki i utwory poetyckie, a Medicine przenosi ją w formie printów na T-shirty i akcesoria. Oprócz dzieł van Gogha pojawia się również klejnot koronny malarskiego impresjonizmu – „Zachód słońca nad Sekwaną w Lavacourt” Claude’a Moneta.

Sztuka kolażu

Uzupełnieniem kanonu piękna Eviva L’arte będą autorskie kolaże, skupiające dzieła różnych artystów. Jednym z nich jest kompilacja bukietów kwietnych autorstwa Vincenta van Gogha, Paula Gauginiego, Eduardo Maneta oraz Claude’a Moneta. Oprócz tego w kolekcji pojawią się również ubrania z grafikami w formie autorskich kolaży dzieł tego samego autora.