Przeczytasz w 3 min 17 kwi 2023

Na ryby w cekinach, do ślubu w dresie – przesuwaj granice tak daleko, jak tylko masz ochotę

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 3 min

W zaskakujących i trudnych czasach warto odnaleźć radość z doświadczania każdej chwili. Odkrywaj siebie i otaczający świat, zrezygnuj z nudy i presji konwenansów, zarówno tych w modzie, jak i dotyczących Twojego życia. Lifespiracje zaczynają się właśnie tu i teraz!

 W zgodzie ze sobą czy z trendami?

Na pierwszy rzut oka nasz najnowszy spot przesiąknięty jest najgorętszymi trendami 2023 roku. Metaliczne tkaniny mienią się w południowoafrykańskim słońcu, a buty na olbrzymiej platformie postukują w rytmie, pełnego optymistycznej energii, singla Kid Cudi’ego. Różnorodność i zmieniające się jak w kalejdoskopie stylizacje nie są tylko prezentacją hitów sezonu, ale pretekstem do dyskusji o trendach, własnym stylu i byciu sobą.

Kiedyś przejmowaliśmy się tym, co należy robić, a czego absolutnie nie wolno. Dziś zachęcamy do eksperymentowania, poszukiwania, testowania różnych form, w zależności od naszego humoru, oczekiwań czy okazji. W modzie, jak i w życiu, ważna jest też zabawa i dystans. Odrobina nieszablonowego podejścia nam nie zaszkodzi.

Katarzyna Kaczmarczyk, Marketing Manager Answear

Bez sztampy i bez presji

Konwenanse nie muszą nas ograniczać. A gdyby nagiąć niektóre zasady i odważyć się na biały dres zamiast sukni ślubnej? Albo fantazyjny garnitur na wypad na ryby? Takie sceny przewijają się w spocie, który opowiada nie tyle o roli dress code’u i formalności w ubiorze, co o sensowności dostosowywania się do społecznych oczekiwań. Oczywiste sytuacje, aż proszą się o nieoczywiste podejście i stworzenie ich na nowo – po swojemu. Najważniejsze, aby robić to z szacunkiem i poszanowaniem różnorodności, która panuje zarówno w trendach, jak i wśród ludzi. Jedni maja ochotę iść całkowicie pod prąd, inni niekoniecznie chcą przekraczania granic, a jedynie ich umiejętnego przesunięcia.

Smart rebel z dystansem

Nasi bohaterowie biorą ślub na własnych zasadach, organizują pełną blichtru randkę na SUPie, biegają radośnie wśród gęsi, nie zważając na elegancki strój. Udowadniają, że nie trzeba całkowicie zmieniać siebie i otoczenia wokół, aby być fajną osobą. Nic na siłę – presja nie jest dobrym przewodnikiem.

Każdy z nas kreuje życie na swój sposób. Każdego inspiruje coś innego, a lifespiracje może znaleźć wszędzie. W Answear niczego nie narzucamy. Pokazujemy różne punkty widzenia i konteksty, zachęcamy do spojrzenia na siebie i świat z nieco innej perspektywy, pełnej humoru i dystansu.

Katarzyna Kaczmarczyk, Marketing Manager Answear

Dystans – to słowo klucz. Dzięki niemu możemy być sobą nawet w kryzysowych momentach, kiedy cały świat sprzymierza się przeciwko nam lub wywiera na nas presję. Dystans pozwala nam na szanowanie wyborów swoich i cudzych, powstrzymanie się od niepotrzebnej krytyki i ocen. Z dystansem i na luzie – czy taka postawa nie jest najlepszą drogą do osiągnięcia poczucia szczęścia  i zadowolenia zarówno w życiu, jak i w relacjach z innymi?

Przeczytaj inne artykuły