Przeczytasz w 4 min 04 lut 2020

Nowe biuro ANSWEAR.com – zobacz, jak pracujemy!

tekst: Justyna M.
Przeczytasz w 4 min

ANSWEAR.com zmienił swoją siedzibę! Nowa lokalizacja mieści  się w centrum Krakowa w niedawno powstałym kompleksie Fabryczna Office Park przy Alei Pokoju 18. Nowoczesny biurowiec, designerska przestrzeń oraz liczne udogodnienia mają służyć kreatywności, tworzyć przyjazną atmosferę i wpisywać się w idee firmy. Zobacz, jak pracujemy!

ANSWEAR.com to nie tylko sklep internetowy, ale także ludzie, którzy go tworzą. Z roku na rok stale się rozrastamy, dlatego zmiana biura stała się kolejnym krokiem w historii naszej firmy. Jesienią 2019 r. nasze główne siły skupiły się w centrum Krakowa – na Alei Pokoju 18 w prestiżowym kompleksie Fabryczna Office Park. To tutaj powstają kolekcje Answear i Medicine, działają zespoły marketingowe i sprzedażowe, kupcy, graficy i wiele, wiele innych.

Nowa siedziba ANSWEAR.com mieści się w prestiżowym biurowcu klasy A położonym w kompleksie Fabryczna Office Park w centrum Krakowa. Budynek może poszczycić się ekologicznym certyfikatem BREEAM Excellent w zakresie design stage. Dzięki przeprowadzce firma powiększyła przestrzeń biurową o ponad połowę (z 2000 m² w starym biurze, do  około 4500 m² w nowym). Zwiększyło to nasz komfort pracy, a także pozwoliło na bardziej kreatywne działania.

Na 3 kondygnacjach działają zespoły Answear oraz Medicine. Wyzwaniem dla projektantów stało się więc stworzenie takiej przestrzeni, która będzie się odwoływać do ducha poszczególnych marek, a jednocześnie pozostanie spójna dla całego kompleksu. Punktem wyjścia okazały się tkaniny. Poszczególne sale konferencyjne i chill roomy zyskały więc swój motyw przewodni zainspirowany konkretnym materiałem czy wzorem. Wszystko, od podłogi, po obicia ścian oraz akcesoria zostało urządzone w konkretnym stylu. W biurze ANSWEAR.com znajdziemy m.in. jasną i przestronną salę „Linen” z charakterystycznymi lnianymi abażurami, salkę „Denim” w której fotele zostały pokryte przerobionymi jeansowymi spodniami czy salę „Velvet” z masywnymi aksamitnymi kotarami. W wystroju wnętrz nie mogło także zabraknąć elementów vintage, uniwersalnych spokojnych odcieni bieli, beżów i szarości oraz zieleni, która pozytywnie wpływa na nastrój pracowników.

Oprócz wystroju ważna była także organizacja ogromnej przestrzeni. Każde piętro przeznaczone jest dla innego typu pracowników: w biurowcu obok projektantów, pracują także kupcy, zespoły marketingowe, prawne, księgowe, IT i wdrożeniowe. Logistyczne rozplanowanie poszczególnych gabinetów było konsultowane z dyrektorami działów i uwzględniało nie tylko bieżące potrzeby, ale także plany na przyszłość zakładające rozwój i zatrudnienie kolejnych osób. Zważywszy na to, że przestrzeń była projektowana przez wewnętrzne zespoły architektów przestrzeni i wystroju wnętrz, którzy doskonale orientują się w strukturach firmy i funkcjonowaniu różnych zespołów, każdy dział zyskał pokój do pracy ulokowany w dogodnej dla niego części biura.

 Marki modowe potrzebują specyficznej przestrzeni biurowej: nasza siedziba to nie jest zwykłe biuro, jest wiele kreatywnej pracy, jak i specyficznych pomieszczeń typu pralnia, sale przeglądów, wzorcownie. Rozwiązania wykorzystane w biurze nie są typowe,  dlatego nasza przestrzeń mimo sporej powierzchni nie jest korporacyjna. Jest to duży dom, w którym się tworzy. – mówi Iwona Kwadrans, manager ds. wystroju wnętrz i aranżacji witryn.

Przestronne, dobrze oświetlone pomieszczenia biura ANSWEAR.com sprzyjają kreatywnej i produktywnej pracy, a wystrój wnętrz sprawia, że już na wejściu można tu poczuć ducha wielkiej mody. Liczne sale konferencyjne, duże, w pełni wyposażone kuchnie, przytulne chill roomy pozwalają nie tylko komfortowo pracować, ale także zacieśniać więzi społeczne.  Nowa siedziba połączyła cztery ważne obszary: komfort pracowników, współczesne trendy w designu, ekologię (pojemniki na segregację odpadów w każdym pomieszczeniu, wykorzystanie roślinności) oraz użyteczne rozwiązania, a jednocześnie wpisała się w DNA naszej firmy.

Wraz z biurem ANSWEAR.com swoją lokalizację zmienił Pick Up Point. Punkt odbioru zamówień mieści się w tym samym budynku, a jego wnętrza urządzono w odcieniach bieli, szarości i czerni, tym samym nawiązując do wystroju pozostałych pomieszczeń firmy.

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Zimowe trendy premium >>>

Encyklopedia marek: Guess >>>

Z czym nosić golf w tym sezonie? >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.

Przeczytaj inne artykuły