wear & share

Wear&Share – czyli porządki w szafie słusznej sprawie. Nowy projekt ANSWEAR.COM.

Zofia O. - 07/09/20

Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.


Pogarszający się stan środowiska zmusza nas do zmian, zreorganizowania swoich nawyków i bardziej odpowiedzialnego stylu życia. Nie potrzeba drastycznych rewolucji – nawet mały krok w stronę ekologii ma ogromne znaczenie dla otaczającego świata. Wystarczy nawet zrobić porządki w szafie i dać swoim ubraniom drugie życie. Jak się okazuje, nawet 95% odzieży nadaje się do powtórnego użycia czy przetworzenia. Chcemy ułatwić Ci ten proces i przysłużyć się planecie – dzięki zorganizowanej w zeszłym roku akcji oddawania niepotrzebnej odzieży, w samym tylko Krakowie udało się zebrać i przeznaczyć do recyklingu ponad 2 tony tekstyliów. W tym roku akcja Wear & Share obejmie całą Polskę, a wszystkie formalności związane z przekazaniem rzeczy załatwisz online


Na czym polega Wear & Share?

Idea Wear & Share jest bardzo prosta – wystarczy zebrać niepotrzebne ubrania i spakować je do specjalnego worka, który zamówisz na stronie akcji. Następnie możesz przekazać je kurierowi, który przyjedzie w wybrany dzień i godzinę. Zarówno worek, jak i usługa kurierska jest darmowa. Co więcej, jeśli zależy Ci na ograniczeniu śladu węglowego, możesz samodzielnie dostarczyć tekstylia do wybranych punktów GLS w całej Polsce. Zebrane materiały zostaną poddane recyklingowi, wykorzystane np. do produkcji materiałów tłumiących i izolacyjnych, a także wprowadzone na rynek dóbr z drugiego obiegu. Przy okazji, każdy kilogram oddanych tekstyliów wspiera inicjatywę Fundacji Aeris Futuro „Czas na Las”. Tym samym nasza niezwykła współpraca przyczyni się nie tylko do redukcji potencjalnych odpadów, ale również powiększy stan drzewostanu. Być może już wiesz, że drzewa skutecznie chronią nas przed zmianami klimatycznymi. przed zmianami klimatycznymi. Jedną z ich najważniejszych funkcji jest neutralizacja wytwarzanych przez człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych i redukcja gazów cieplarnianych.

View this post on Instagram

Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie? Przyszła jesień więc czas na przegląd szafy! 💪🏼 Taki totalny przegląd robię 2x do roku i powiem Wam, że zawsze potem czuję się taka lekka! 🥰To jak wizyta u fryzjera i ścięcie włosów. Znacie to? 💁🏼‍♀️ Też tak macie? * Uwolniłam się też od sentymentów. W mojej garderobie mam tylko rzeczy, w których naprawdę chodzę. Znajdziecie w niej swetry, które nosiłam 3 lata temu i noszę nadal 💪🏼 Wolę kupować na lata, a nie na chwilę. Pewnie, że zdarzały mi się "ferelne zakupy". Trzymałam daną rzecz w sumie nie wiadomo po co… i myślę, że każdy ma chociaż jedną taką rzecz, prawda? Dlatego warto dawać jej drugie życie! Jak? ❤️ * @answear stworzył projekt Wear&Share w ramach, którego marka zbiera odzież, daje jej drugie życie i wspiera Fundację Aeris Futuro – więcej info znajdziecie na stronie eko.answear.com. Każdy z nas może pomóc w poprawie jakości powietrza i sadzeniu drzew 🍃🌳🌿 Warto brać udział w takich inicjatywach. Ja część rzeczy oddaje potrzebującym a część przeznaczam właśnie na takie akcje dbające o środowisko (nie robię wyprzedaży szafy, o którą często pytacie) 🤔 * Życzę Wam wspaniałego piątku ❤️🥰 * #homegoals#homeinspo#homelovers#wardrobestylist#wardrobe#closetgoals#interiordesign#interiordecor#interiorgoals#interiorinspo#fashionstyle#wear&share#answear#czasnalas#fashiongoals#fashioninspo#fashionlovers#fashionblogger#fashiongram#ootd#ootdinspo#ootdstyle#ootdgoals#fridayvibes#fridaymood#lazyday

A post shared by Paula Jagodzińska (@paula_jagodzinska) on


Jeżeli zależy Ci na poprawie stanu naszej planety, nie czekaj – dołącz! Porządkowanie szafy może stać się przyjemną i pożyteczną czynnością, która dodatkowo, niesie same korzyści nie tylko dla Ciebie, ale również dla naszego środowiska.

Wybieramy wygodne koszulki na siłownię >>>

Powrót do szkoły z Gap – premiera kultowej amerykańskiej marki >>>

Najmodniejsze koszulki z nadrukiem męskie – podpowiadamy, jakie printy są teraz na topie! >>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów

Akcje specjalne

  • wear & share

    Nie wyrzucaj – oddaj i zrób coś dobrego dla swojej plenety! Jako pierwsi w Polsce ruszamy z akcją odbioru używanej odzieży przez kuriera, zupełnie za darmo! Projekt Wear&Share umożliwi każdej chętnej osobie przekazanie odzieży i tekstyliów do recyklingu bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, wesprzesz.Fundację Aris Futuro  i jej projekt „ Czas na Las”.

  • projekt packshot

    Jak można kreatywnie pokazać biżuterię? Teraz masz okazję się o tym przekonać (a może i spróbować swoich sił) – właśnie rusza 3. edycja Projektu Packshot. Weź udział w kultowym konkursie!

  • W dobie koronawirusa oczy wszystkich zwrócone sa na największego z przeciwników, który próbuje podciąć nam skrzydła. Tak jak i inne firmy, również nasza firma stanęła do tej nierównej walki, w której wspierali nas nasi klienci. Jednakże, oprócz działań związanych z Covid -19, nieustannie prowadzimy inne projekty, które zapoczątkowaliśmy w latach poprzednich związane z próbą pomocy tym, którzy nieraz nie mają dostatecznie dużo siły, by o nią poprosić.

answear.LAB KRÓL

#WeAreTheAnswear