Wracamy do… formy. 5 trenerów z YouTube, z którymi ćwiczenia w domu będą samą przyjemnością

Justyna M.
|
07 września 2021
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

Ćwiczyć każdy może, zwłaszcza w domowym zaciszu! Odpal ulubiony trening i do dzieła – przed Tobą najciekawsi trenerzy z YouTube, z którymi poprawisz swoją formę. Potrzebujesz tylko odrobiny przestrzeni i od kilkunastu do kilkudziesięciu minut wolnego czasu.

Nie przepadasz za treningiem na świeżym powietrzu, z różnych powodów nie możesz lub nie chcesz chodzić na siłownię? Mamy dla Ciebie alternatywę – trening w domu w towarzystwie najbardziej charyzmatycznych trenerek i trenerów z YouTube. Przyjemnie, atrakcyjnie i całkowicie bezpłatnie! Od treningów modelujących sylwetkę, spalających kalorie, po spokojne sesje jogi i szalone układy taneczne – dobierz ćwiczenia w zależności od tego, co lubisz i na czym najbardziej Ci zależy. 

Trening w domu

Blogilates

Casey Ho to fitnessowa wyjadaczka – swój kanał na YouTube rozwija od ponad 10 lat, a przygodę z treningami online zaczęła jeszcze w college’u. Na jej kanale znajdziesz różnorodne modelujące ćwiczenia na wszystkie partie ciała. Na uwagę zasługują zwłaszcza ćwiczenia pilates – Casey jest ekspertką w tej dziedzinie! Kochasz uschematyzowany plan? Przejrzyj jeden z jej challenge’ów i spróbuj, np. w 100 dni wymodelować swoją sylwetkę alno zatrać się w świecie pilatesu:

Na rozgrzewkę!Fitness Blender

Daniel i Kelli są małżeństwem, których połączyła wspólna pasja – sport. Ich kanał na YouTube zawiera prawie 1000 propozycji treningów – warto zwrócić uwagę na te z obciążeniem oraz tzw. HIIT, czyli intensywne treningi interwałowe. Gwarantujemy, że pot będzie lał się z Ciebie strumieniami. Co wyróżnia propozycje Fitness Blencer na tle innych? Przede wszystkim są minimalistyczne – instruktorzy skupiają się wyłącznie na ćwiczeniach, technice wykonania i czasie ich trwania. Nie znajdziemy tutaj muzyki, kolorowego tła czy innych ozdobników, dzięki czemu możesz w pełni poświęcić się treningowi, a muzykę dobrać według własnych upodobań. Co powiesz na naprawdę długi i satysfakcjonujący trening? (Uwaga, poniższe video jest jednym z dłuższych, u Kelli i Daniela bez problemu znajdziesz ćwiczenia trwające tylko 10 minut.)

Zestaw do spalania kalorii

Fitness Marshall

Jeśli nudzą Cię klasyczne ćwiczenia, kochasz dobrą zabawę i masz wrodzone poczucie rytmu, wypróbuj treningi przygotowane przez Caleba Marshalla. Jego kanał to kwintesencja „dance workout” – znajdziesz tutaj setki krótkich, kilkuminutowych propozycji stworzonych w rytmie popularnych utworów, choćby Dua Lipy, Lady Gagi czy Eda Sheerana. Tańcząc możesz nie tylko spalić kalorie, ale przede wszystkim poprawić swoją kondycję i ruchy (a przy okazji nauczyć się nowego tanecznego układu). Jeśli nie masz pomysłu, jak skomponować swój trening, sięgnij go gotowe playlisty, dostępne na kanale.

Yoga with Adriene

Joga w ostanich latach stała się jedną z popularniejszych dyscyplin, jest też idealna do praktykowania w domu – cicha, świetnie rozciąga ciało i poprawia wydolność organizmu. Na kanale Adriene Mishler znajdziesz mnóstwo sesji, zarówno tych krótkich, jak i dłuższych, na różne pory dnia i o różnych stopniach  trudności. Od podstawowych pozycji po zaawansowane – staniesz się jogowym guru! A na początku zacznij od porannych ćwiczeń, które dodadzą Ci energii na cały dzień:

Twój zestaw do jogi

Chloe Ting

Jedna z najpopularniejszych fitnessowych youtuberek zaprasza Cię do swojego świata. Chloe Ting zrewolucjonizowała fitnessowe treningi, a ich skuteczność potwierdzają miliony widzów. Na jej kanale zobaczysz mnóstwo zróżnicowanych propozycji – jeśli jesteś początkująca, zacznij od tych najłatwiejszych. Treningi Chloe tylko z pozoru wydają się proste ;) Oczywiście, nie zapomnij też sprawdzić na sobie kultowego “Get Abs in Two Weeks”, który stał się internetowym viralem: