Dlaczego nie warto rezygnować z siebie? Sylwia Chutnik w podcaście Martyny Wojciechowskiej “Dalej”

Justyna M.
|
24 listopada 2021
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

“Smutniejsze jest żyć wbrew sobie – na cudzym GPSie” mówi Sylwia Chutnik w rozmowie z Martyną Wojciechowską w jej inspirującym podcaście “Dalej”. Przekonaj się, dlaczego, pomimo przeszkód i braku akceptacji warto być sobą.

Martyna Wojciechowska – podróżniczka, osobowość telewizyjna, inspiratorka przecierająca nowe szlaki, robi kolejny krok i uruchamia cykl podcastów. „Dalej” to spotkania z ludźmi, którzy odważyli się zaryzykować, zrobić krok dalej i sięgnąć po więcej. A dziś inspirują innych. Rozmówcy Martyny potrafią czerpać z życia pełnymi garściami, są żądni wiedzy, ciekawości, przygód. Nie stoją w miejscu, idą dalej, często pod prąd, na przekór schematom – po prostu mają ochotę na więcej! Możesz ich poznać w co drugą środę o godzinie 20:00 na najpopularniejszych platformach podcastowych.

„Dalej” z Sylwią Chutnik

Gościem najnowszego odcinka podcastu „Dalej” jest Sylwia Chutnik – pisarka feministka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Z Martyną porozmawia o wyrażaniu siebie: o tym, jak nie dać się stereotypom, skostniałym normom, jak nabrać odwagi, by w pełni przeżyć swoje życie (w końcu, mamy je tylko jedno) w sposób, w jaki naprawdę tego pragniemy, porzucając zakłamanie, wstyd i wszelkie obawy. 

Kim jest Sylwia Chutnik?

Jeśli lifespiratorzy inspirują do życia na własnych zasadach, to bez wątpienia Sylwia Chutnik zalicza się do tego grona. Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, z pasji – pisarką. Jej twórczość Polska miała okazję poznać w 2008 r. – od tego czasu pojawiło się już 14  książek, w których  Sylwia Chutnik porusza m.in. tematy feministyczne czy odwołuje się do historii opowiedzianej z punktu widzenia kobiety. Z literaturą zaprzyjaźniona jest od najmłodszych lat – pisze powieści i sztuki teatralne, publikuje felietony w topowych czasopismach, tworzy teksty piosenek, wykłada na uczelniach, prowadzi podcasty, jest wokalistką punkrockowego zespołu.  Działa także na rzecz praw kobiet i osób LGBTQ+. Jej życie jest podobnie inspirujące, jak twórczość – jej coming-out dodał odwagi, śmiałości młodym ludziom i uświadomił społeczeństwu, że w każdym wieku można zawalczyć o siebie, o swoje wartości i tożsamość, przestając udawać przed sobą i przed innymi.


„Mamy jedno życie. Dlaczegóż to nie moglibyśmy robić tego, co chcemy. Życie cudzym scenariuszem często kończy się potwornościami – stajemy się sfrustrowani, smutni, albo popadamy w depresję, albo wyżywamy się na innych (…), a to dlatego, że jesteśmy po prostu nieszczęśliwi.”

Sylwia Chutnik