zosia zborowska

Jak być nieidealną w idealnym świecie? Zofia Zborowska w podcaście Martyny Wojciechowskiej “DALEJ”

Justyna M.
|
03 lutego 2022
|
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min
Przeczytasz w 2 min

Jak zachować dystans do siebie i tego, co o Tobie mówią inni ludzie? Szczera do bólu Zofia Zborowska_Wrona w rozmowie z Martyną Wojciechowską opowiada o tym, jak znaleźć w sobie moc i pozostać sobą, będąc pod nieustanną presją i ostrzałem ocen, krytyki i stereotypów.

Martyna Wojciechowska dała się poznać jako podróżniczka i inspiratorka przecierająca nowe szlaki. Dziś, tworząc serię podcastów “Dalej” prezentuje sylwetki innych inspiratorów, którzy nie boją się sięgać po więcej: przełamują stereotypy, idą pod prąd, nie boją się zaryzykować i żyją na własnych zasadach, często ciekawie, inaczej, barwniej. Możesz ich poznać w co drugą środę o godzinie 20:00 na najpopularniejszych platformach podcastowych. W najnowszym odcinku Martyna spotyka się z Zosia Zborowską, która w sieci udowadnia, że naturalność nadal jest w cenie.

Mistrzyni dystansu: Zosia Zborowska-Wrona

Zofia Zborowska-Wrona jest aktorką – występuje zarówno na szklanym ekranie, na deskach teatru, jak i udziela głosu animowanym postaciom. Jako córka aktorskiej pary: Zbigniewa Zborowskiego i Marii Winiarskiej, tą dziedziną zainteresowała się dopiero w wieku 15 lat. Jako nastolatka realizowała sporo innych pasji: uczyła się śpiewu, stepowała (została potrójną mistrzynią Polski), pływała, jeździła na snowboardzie, grała w golfa i tenisa, uczęszczała na lekcje baletu. Od kilku lat żyje w szczęśliwym związku z siatkarzem Andrzejem Wroną, a od pół roku spełnia się (jak sama przyznaje w najważniejszej jak dotąd roli) jak mama Nadziei. Spore grono fanów Zofia Zborowska zyskała także dzięki jej działaniom w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją ponad 400 tys. osób. Zosia wykorzystuje ten zasięg, aby pokazywać m.in blaski i cienie macierzyństwa, opowiada o trudnych i bolesnych sprawach, które dotykają tysiące kobiet, normalizując pewne pojęcia, a jako zagorzała przeciwniczka różnego rodzaju upiększających filtrów, prezentuje siebie taką, jaką jest. Sztuczny, lukrowany świat to zdecydowanie nie jej bajka. Dystans, samoakceptacja, walka z kompleksami i oswajanie codzienności  – to wartości bliskie aktorce.

Bardzo dużą krzywdę robimy same sobie. I jeśli jesteśmy influencerkami, to robimy też krzywdę osobom, które nas oglądają. (…) Każda z nas jest inna, ale każda z nas jest piękna. Możesz być miss świata – jeżeli Ty nie będziesz siebie lubiła, to też ludzie będą tak ciebie odbierali.

Zosia Zborowska

Jak nabrać dystansu do siebie, świata i ludzi?

Bycie aktorką, a więc osobą publiczną, sprawia, że wystawiamy się na ocenę, nierzadko krytykę. Czasem pierwsze kompleksy wynosimy już z domu, przekazywane niczym geny, od naszych rodziców. W podcaście Martyny Wojciechowskiej szczera do bólu  Zofia Zborowska opowiada o swoim życiu: krytyce wyglądu, z jaką spotkała się już w szkole aktorskiej, o swoich gorszych, trudnych chwilach, podczas których nie ominęło ją bycie ocenianą przez łaknących plotek obcych ludzi, wreszcie o potrzebie dystansu i pokazywania prawdziwej rzeczywistości w nierzeczywistym, wirtualnym świecie.